Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A hiperaktívnak kikiáltott...

A hiperaktívnak kikiáltott gyerek külső szemlélőként betegnek vagy neveletlenek tünek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
hát külső szemlélőként talán neveletlennek tűnhet, de nekem volt dolgom hiperaktív gyerekkel, és mivel az agyával semmi gond, így ne adj senki véleményére.
2011. ápr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Betegnek semmiképpen.

De egy ide-oda vibráló gyerekről épp eszű ember azt sem gondolhatja, hogy neveletlen.

Talán azt mondanám "Hű, de mozgékony ez a gyerek!"

2011. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Leginkább mozgékonynak,szófogadatlannak.

Máskor pedig amikor éppen nyugodtabbak,akár nem is feltűnő,hogy különböznének az átlagos gyerekektől.


ÉN mindig azt mondom,inkább vádoljanak azzal,hogy az én következetlen nevelésem miatt olyan amilyen,mert ha már nem vádolnak és azt mondják,hiszen szegénykém beteg,akkor már igazán nagy baj van.

Egyébként megoszlanak a vélemények arról,hogy betegség e,vagy eltérő temperamentum.

Intelligenciájuk legtöbbször átlagos,felnőtt korukra ha addig türelmes,támogató,de ugyanakkor határozott,következetes nevelésben részesülnek,esetleg annyi látszik,hogy kicsit fészkelődik ülés közben,szereti a mozgalmas,változatos munkát,kicsit szétszórtabb.Sikeres sportolók,menedzserek,médiában dolgozók között is előfordulnak :-) .

2011. ápr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én egy hiperaktív kisfiúra szoktam vigyázni. Először az idegeimre ment, úgy láttam "rossz gyerek, figyelmetlen gyerek" aztán rájöttem a titok nyitjára. Sokkal okosabb, mint a vele egykorúak, de minden csak 10 percre köti le (és lehet sokat mondtam). Egyszerűen mindig vele kell foglalkozni, mindig le kell foglalni, és nagyon változatosan kell ezt csinálni.


Mint bébiszitter ez egy érdekes feladat, és szeretem a kisfiú társaságát, mert nagyon nagy elme lakik ebbe a nyughatatlan kis testben. De a szüleit nem irigylem, embert próbáló feladat lehet a nap 24 órájában vele lenni.


Kérdésre válaszolva: igen, először neveletlennek tűnnek.

2011. ápr. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ekeke ***** válasza:
Ki kellett találni egy szót, egy betegséget, hogy akiket nem sikerül bepréselni egy kockaformába, megbélyegezhessenek. Inkább engednék őket tehetségük szerint, akár ötszörös tempóban fejlődni.
2011. máj. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!