Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik gyerekről "lemondó"...

Létezik gyerekről "lemondó" nyilatkozat?

Figyelt kérdés
Ha nem akarom, hogy a megszületendő gyermekem apja, aki mellesleg nem akarta a gyereket és elhagyott igényt tarthasson majd a későbbiekben mégis a gyermekre, ha egyszer meggondolná magát ezügyben. Inkább nem kell a gyerektartást, bár ilyen helyzetben azt sem tudom hogy lehetne kérni, csak nagyon félek, hogy egyszer el akarja majd venni tőlem. Létezik ilyen, vagy mivel ő a vérszerinti apa bármikor dönthet úgy hogy látni akarja a gyerekét? Ügyvédhez menjek?
2009. jún. 9. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a gyermek fiatal (ha jól tudom, 6 éves koráig) a szülő befogadó fél nélkül is lemondhat szülői jogairól.
2009. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp jó, ha ügyvédet is megkérdezel! Amúgy pedig, ha nem a férjed és nem tett még apasági nyilatkozatot, "hivatalosan" még nem is az apja a gyereknek, bár ezt így később megtámadhatja bíróságon. Úgy tudom, hogy apaságot bizonyítani még nem lehet, csak kizárni. Tehát az apasági vizsgálat csak azt mutatja ki, hogy az illető LEHET a gyerek apja. Az is lehet, hogy, ha Te úgy nyilatkozol, hogy nem ő az apa, akkor nem ő az apa. Szóval ezt egy ügyvéd tudná megmondani tökéletesen.
2009. jún. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Te nem tudod arra kenyszeriteni az apat, hogy lemondjon a gyerekerol! Ilyen a vilagon nincs.

Viszont keszult-e apasagi elismero nyilatkozat? Mert ha az nem lesz, akkor jo esellyel indulsz, hogy amikor majd meglesz a babad, es a gyamugy hivatni fog, hogy ki az apa, akkor megmondod hogy nem tudod.

A te nevedre kerul a baba szuleteskor, es te vegig azt allitod, hogy nem tudod ki az apa. A gyerek 3 eves koraig pedig majd kap egy alnevet a baba.

Ha az apa akarja a gyereket, akkor o elmegy, es csinaltat DNS vizsgalatot. De azt irod, hogy nem akarta a gyereket, tehat valoszinu nem fog penzt kolteni egy tesztre.

Menjel el ugyvedhez, es kerdezd meg tole, hogy mit tegyel.

Mennyi idos terhes vagy?

2009. jún. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Ha meg akarod előzni azt, hogy később mégis akarja majd a gyereket, akkor még most mondd azt neki, hogy nem is ő az apa, csak a majdani gyerektartás miatt mondtad ezt, csak közben meggondoltad magad és inkább mégsem kell. Ha ebben a tudatban él majd, eszébe sem jut elvenni tőled egy "vadidegen" gyereket.
2009. jún. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudod Te mennyibe kerül egy gyereket felnevelni? Ha nem is akarta a gyereket, attól még ő csináta meg, szerintem igenis kérd a gyerektartást! És menj ügyvédhez, mert jogi kérdésekben tuti válaszokat csak ő tud Neked adni. Sok sikert, és jó babázást! :)
2009. jún. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
még nagyon az elején vagyok a terhességnek és eddig együtt voltunk, szóval mindenki számára egyértelmű, hogy ő az apa. És sajnos nem tartom kizártnak hogy egyszer majd jelentkezik a gyerekért. Nem avgyunk házasok, apaságit sem írt alá és apa nevet sem diktáltam be a védőnőnél. De mindenképp elmegyek ügyvédhez. Köszönöm a segítséget!
2009. jún. 9. 15:28
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

A gyereknek(!) előbb-utóbb kelleni fog az apja. A vér szerinti. Nem a tartásdíj fog neki kelleni, hanem az apa.

(Nyugodtan pontozzatok le, megszoktam, nem érdekel.)

2009. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem is rettento fontos a gyerektartas, es nem is ertem, hogy egyes anyukak miert gondoljak ugy, hogy inkabb nem kerek gyerektartast, csak nehogy elvigye a gyerekemet!

Ez annyira furcsa felfogas. Egy olyan ffi plane nem fogja elvinni a gyereket se most, se kesobb sem, akirol tudod, hogy nem is akarta a babat.

2009. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Attol, hogy ti egyutt eltek, es mindenki egyutt lat benneteket, meg nem biztos, hogy o az apa! Gondolom olvastal mar rola itt is, hogy tobben meg ugyan hazasok, de a szuletendo babajuk mar az uj baratjuktol van!

Szoval en nem azt akarom neked mondani, hogy a szuletendo babadnak nem az a ffi az apja akivel egyutt eltel, de a jog nem ennyire egyszeru! Eppen ezert van szukseg apasagi nyilatkozatra! Az apasag nem ugy mukodik, hogy teged egyutt szoktak latni valakivel, akkor o az apa!

Az apasagi nyilatkozatot a gyamugyon kell megtenni, es mindegyikotoknek jelen kell lennie.

De majd amikor megszuletik a babad, es apasagi nyilatkozat nem lesz, akkor a gyamugyrol fogsz kapni egy ertesitot, es be kell menned, es el kell mondanod a storydat.

A vedononek pedig hogy nem diktaltal be apat, ez semmit nem jelent! Ez "csak" egy rubrika, amit kitoltenek, de nem fontos, nem szamit.

2009. jún. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Nem értem, hogy egy kanál sperma miatt miért kellene egy férfinek évekig fizetni. Én speciel a mai napig csak barátnőkkel foglalkozom és mikor túlkoros lesz vagy gyereket említ elhajtom és jöhet a másik nő. Nem tudom hogyan lettünk birkák társadalma.
2011. okt. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!