Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetetk az rossz, hogy...

Szerintetetk az rossz, hogy ha valakit a szülei soha nem szidnak le, és semmiféle elvárásaik nincsenek a gyerekkel szemben?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon rossz, mert az ilyenekből lesznek a csavargók és a nagy bulizósok.
2012. márc. 7. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

SZia! Engem soha nem szidtak le,s annyit kértek a szüleim h tudják mindig hol vagyok.Ha nagyinál ott ha barátnál ott,de telefonáljak rájuk a melóhelyre.(Főleg anyum melóhelyére )vagy küldjek egy üzenetet a csippantójukra(ilyen sms szerűséget lehetett küldeni...Vagy ha késbb mentem a suliból haza szóljak a könyvtárból h kések és hova megyek.

Buliban soha nem voltam,max 2szer,nem is csavargok.Szerintem egy normális 26éves lány lettem aki 2 éve lassan anyuka.

Annyit kértek a szüleim h tegyek meg mindent a tanulmányaim érdekében. Mondjuk mindig 3 3.5 voltam szóval nem voltam rossz tanuló.Érettségim is 3.9 lett. Ja és 2 szakmát letettem érettségi után,ill érettségi elött is letettem egy szakmát estin...

2012. márc. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Én elhatároztam, már nagyon régen, hogy ha gyerekem lesz, semmiképpen nem fogom szidni semmiért, elvárásaim se sok lesz.

Mindezt azért, mert engem a szüleim nagyon fals módon próbáltak nevelni. Mondanom sem kell, nem jött össze.

Mindenért leszidtak, érzelmileg zsaroltak.. Rossz jegyet kaptam a suliban, anyám sírt és hangoztatta, hogy összetöröm a szívét. Ha elmentem a barátaimmal a városba délután (12 évesen), akkor nem felejtette el megjegyezni, hogy ezzel viszem a sírba. Biciklizni nem mehettem a barátaimmal, mert az veszélyes és meghalok és elrabolnak és elütnek.. Rossz jegynél jött mindig, hogy de az xy miért tudja megírni ötösre, meg ő órákat tanul (ja azt már nem hallgatták meg, hogy xy-nak azért tart órákig a tanulás, mert zenét hallgat közben meg tv-t néz, én meg igaz végeztem másfél óra alatt, de akkor csak az anyagra koncentráltam), ha jó jegyet kaptam, egyszer nem mondták, hogy ügyes vagy, büszke vagyok rád... Annak ellenére, hogy xy meg yz volt a legjobb tanuló és mindig az volt, hogy én miért nem tudok olyan lenni, én írtam az osztályban a legjobb magyar és legjobb történelem érettségit is, versenyekre jártam, részt vettem az osztály közösségi életében. De gyűlöltem, hogy soha nem tudok megfelelni nekik, mindenben korlátoznak, megkaptam, hogy nekem a tanulás a dolgom, szóval ilyen buliról meg pasikról álmodni sem merjek. Na most itt vagyok 20 évesen, alig két hónap múlva megszerzem az első szakmámat, aztán tanulok tovább, hogy legyen második is. De amint lehetett elmenekültem tőlük, 57 kilóméter választ el minket egymástól, így már nincs beleszólásuk az életembe. Ciki eljárnom szórakozni, nekem még mind újdonság, ami a barátnőimnek már 16 éves korukban megvolt, nem tudom hogy kell rendesen táncolni, társaságban viselkedni, hiszen soha nem mehettem. Most votl a születésnapom, és nem tudtam összefogni a bulit, még szerencse, hgoy egy szórakozóhelyen voltunk, ahol lehetett ülni és beszélgetni meg táncolni is, különben mindenki hazament volna kb félóra után...

Ja, lány vagyok.

2012. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rossz. Anyukám kb 7. osztály után abbahagyta a nevelésem. "Magadnak tanulsz" stb. Jó is volt, meg nem is. Annyi felelősségtudata nincs egy ennyi idős gyereknek, hogy tudja, igenis fontos a tanulás. Szerencsére azért így is abba a gimnáziumba járok, ahova szerettem volna, de tudom, hogy sokkal jobb jegyeim lehettek volna anno, ha kicsit elkapják a grabancom. Aztán tovább lustultam, és kicsit bánom, hogy akkor nem tolom meg, mert akkor nem lenne most is olyan nehéz nekiállni tanulni.

Persze a másik véglet sem jó, az érzelmi zsarolás rossz jegyeknél. Nehéz megtalálni az arany középutat. 17L

2012. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem szidtak és egy elvárásuk volt, hogy nyelveket tanuljak, a többi nem érdekelte, jelenleg 3 nyelven tudok és még ez lesz több is :) Bulizni egy évben egyszer szoktam, szülinapomkor (egyébként társasági ember vagyok), anyáék mindig tudják, hogy hol vagyok-hova megyek, és nem vagyok rossz tanuló.
2012. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kell a lazaság.Anyám laza,vele jól éreztem volna magam kettesben,ha nincs ott az alkoholista apám,aki csak követelni tud,csesztetni és ki voltam téve a hülye hangulatingadozásainak.Egyik nap be voltam zárva,nem mehettem sehová mert blabla,másik nap pedig addig maradtam kint az utcán,ameddig akartam.Persze ez nem normális.Mindegy,jó volt panaszkodni.

A lényeg:kell a lazaság valamilyen szinten,mert különben egy idegroncs lesz az emberből.

2012. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
engem sem sűrűn szidtak le, max ha extra hülye voltam... ha hülye ötleteim voltak azt mondták csináld, majd rájössz és tanulsz a hibádból. amúgy mindenben támogatnak a szüleim és mindig büszkék voltak rám.
2012. márc. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg lehet találni az arany középutat. Mindenképpen kellenek szabályok és valamiféle fegyelem is, de nem szabad túl merevnek lenni. Az első 6-10 évet kell jól elkapni, és akkor nem lesz gond. Bizalmat kell kiépíteni, és tiszteletet.

Még folytathatnám, de ebben benne van a válasz.

23N

2012. márc. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!