Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Rossz úton az...

Mit csináljak? Rossz úton az életem más hibájából

Figyelt kérdés

Nem 100%-ig ide tartozik a kérdésem, de egybe teszem fel!

Otthon annyira szar a helyzet, hogy kajára sincs pénzünk. A lakásban egész nap meglehet fulladni a cigarettafüsttől, mert anyám, apám reggeltől estig mást sem csinál, mint büdösít. Szellőztetni nem lehet, mert azt mondják, hogy feleslegesen ne tárogass, mert nincs pénzünk tüzelőre.

Iskolába járok. Az utolsó hónapjaimat töltöm ott. Most fogok végezni. Annyi pénzem van, hogy 2 jobb esetben napi 4 kiflit tudok is venni. Semmi egyebet.

Felvettek egyetemre, de halasztottam a technikusi végett, de azon gondolkodom (inkább már belül eldöntöttem), hogy el sem kezdem, mert sem a könyveket, sem az egyéb költségeket nem tudnánk fizetni. Ilyenkor mi a teendő?

Otthon én már meg sem merek szólalni, mert mindenből csak üvöltözés jön ki, hogy nincs pénzünk. Mindig azt mondja, hogy mindent megkaptam, de ez nem igaz, hiszen vagy nincs, vagy mindenből csak a legszarabb. A cigaretta mindennél fontosabb, az nem probléma, hogy nem tudunk mit enni.

A ballagási pénzem is elfogyott, mert abból vettem cipőt, ruhát. Csak értékes dologra költöttem.

Sok a kérdés, de próbáljatok meg értelmes válaszokat adni!

Köszönöm szépen!


2012. márc. 4. 17:01
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
98%
Halassz, addig pedig dolgozz, hogy legyen pénz a sulira, vagy dolgozz mellette. Esetleg menj el levelezőre ha indul belőle. Én is egy évet halasztok, hogy összeszedjem magam és tudjam fizetni az egyetemet. Mondjuk ez nekem már a mesterképzés. Sok sikert!
2012. márc. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
41%

18 évesen mondjuk te is elmehetnél dolgozni diákmunkára.

Az viszont,hogy a szüleid bagóznak csak azért rossz,mert passzív dohányos lévén téged ugyanúgy károsít a cigi.

2012. márc. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Csak egy évet lehet halasztani. Ha dolgozni megyek sok pénzt akkor sem tudok eltenni, mert egy csomó mindent ki kell fizetnünk, vagyis nekem helyettük.
2012. márc. 4. 17:10
 4/43 anonim válasza:
97%

én elkezdeném az egyetemet a helyedben! Azért nem kis dolog, hogy felvettek, légy rá büszke, és mivel nagyon nem olyan életet akarsz élni, mint a mostani, kiugrási lehetőség lenne.

Próbálj néha némi zöldség/gyümölcsöt is enni, meg valami fehérjefélét, mert arra szüksége van a szervezetednek.

Nem tudom, milyen szak, de egyetemen elég, ha van papírod, tollad, meg egy kis agyad. A kötelező könyveket nem kell megvenni, minden egyetem könyvtára ingyenes a hallgatóknak. Sokkal komolyabb kérdés, hogy hol és miből fogsz lakni, ha nem egyetemi városban laksz?

Én ennyi idősen (igaz, teljesen-teljesen más okokból) a megyei könyvtárban tanyáztam... nincs cigifüst, meleg van, kényelmesek a székek, és általában hagynak tanulni. Sajnos be kell íratkozni, ami nem egy sarki ház, de a Te zsebedhez most lehet, hogy az... esetleg érdemes megkérdezni, hogy csak olvasóterem látogatásához (ha nem akarsz kölcsönözni) is pénzbe kerül-e a beíratkozás.

A kérdés csak az, hogy a lakhelyeden, vagy elérhető közelségben van-e könyvtár.

2012. márc. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
97%
Esetleg át kéne menned levelezőre és mellette dolgoznod, vagy nappali mellett, csak az nehezebb. Én a helyedben minél előbb menekülnék onnan a bűzből, a te egészséged jobban bánhatja, mert a passzív dohányzás károsabb az aktívnál.
2012. márc. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
98%
Én elmennék a helyedben az egyetemre. Az lehet a kulcsod a jobb élethez. Ha jól tanulsz és jól osztod be az idődet, akkor diákmunkákból és az ösztöndíjból remekül meg fogsz élni. Én is így szereztem mérnöki diplomát. Az első félévet pedig diákhitellel is átvészelheted. Nekem is így volt és egy percig se bántam meg, hogy így döntöttem. Bár igaz, hogy amikor én nekiálltam az egyetemnek, jól éltünk. Aztán jött apám súlyos betegsége, ami felemésztette az összes megtakarításunkat. De ez is megérte, mert legalább meggyógyult és még mindig köztünk van.
2012. márc. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
89%

"Ha dolgozni megyek sok pénzt akkor sem tudok eltenni, mert egy csomó mindent ki kell fizetnünk, vagyis nekem helyettük."


Ezt a marhaságot neked ki mondta? Fizessék a szüleid! Az ő dolguk! Neked a tanulás a dolgod! Senki de senki nem kötelezhet arra hogy helyettük fizess bármit is! Ha meg el akarják venni a pénzedet mondd meg hogy már elment az összes taneszközökre/könyvekre/tandíjra stb.


(Amúgy miért van olyan érzésem hogy még erre is úgy fogsz válaszolni hogy "Hát igen, de..."? Nincs kifogás, a te életed a tét! Neked most önmagadért kell megtenned mindent, nem azokért akiket a te sorsod csak annyiban érdekel hogy legyen pénzed fizetni helyettük a számlákat!)

2012. márc. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
4%

" én elkezdeném az egyetemet a helyedben! Azért nem kis dolog, hogy felvettek, légy rá büszke,"


Ma már nem büszkeség kérdése,hiszen bárkit felvesznek az egyetemekre.


De ettől függetlenül,én ha egyetem mellett maradnék akkor csakis úgy,hogy kollégiumba mennék.Így kiszabadulsz a cigifüstős lakásból.Egyetem mellett is lehet diákmunkát vállalni,akár hétvégente.


Ha nincs rá anyagi keret,hogy egyetemre menj,akkor sincs veszve semmi.Mint írtam bárki mehet egyetemre.Akkor dolgozol 1-2 évet (addig bérelsz szobát) és 1-2 év után elmész egyetemre.

Senki ne mondja hogy így nehezebb,mert én 34 évesen(hármas-négyes érettségivel közgász egyetemre mentem család,gyerek,és két műszakos munka mellett)

2012. márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Sajnos messze lakok. Délután 5 óra után érek haza nap, mint nap. Már most nincs pénz bérletre sem, sem kollégiumot, sem albérletet, és még ebédet sem tudnánk fizetni.

Egyik hsz. írta, hogy egyek gyümölcsöt, zöldséget: ennék szívesen, de nincs rá keret. Otthon kajából is csak a legolcsóbb, legegészségtelenebb kaják vannak.

Ezekmellett az egészségem sem halad jó irányba, mert tanulni is este 8-9 óra körül tudok nekiállni, 10-11-12 óráig. Alszok is, meg nem is.

Az iskolában észreveszik rajtam a fáradtságot, rossz kedvet.

Azt nem is mondtam még, hogy már a cigifüsttől egyre inkább rosszul vagyok, volt olyan, hogy nem kaptam levegőt percekig.

Amiért egyre jobban a munka felé nézegetek, hogy mindennel együtt több a kiadásunk, mint amennyi pénzünk van. -valahogy kompenzálni kell. Kevesebb pénz kajára (ruhát már évek óta nem vettek, az összes ruhám kopott), de az egyre inkább dráguló cigit nem teszik le, nem is szívnak kevesebbet.

2012. márc. 4. 17:32
 10/43 anonim ***** válasza:
97%
Én azt tanácsolom, hogy menj. Lehet, hogy szemétség de, hogyha a szüleid Téged anynira nem becsülnek, hogy legalább ne szívd a cigifüstöt, vagy azt mondják, hogy vesznek Neked gyümölcsöt legalább 1doboz cigi árából, akkro Neked miért kellenne finanszírozni az ő hülyeségeiket? Mert ha pénzt adnál haza azt is cigire költenék el semmivel nem lennének előrébb anyagilag, erre gondolj. "Felvettek egyetemre de halasztottam a technikusi végett"-ne hari ez számomra annyira nem egyértelmű, hogy akkor most technikusit csinálsz? Jövőre mennél egyetemre? Egyébként aki így, mint Te is hátrányosabb helyzetű asszem az kap támogatást kollégiumra, étkeztetésre. Egyébként minnél meszebb kerülsz tőlük annál jobb. Van az a választásod, hogy felveszed a diákhitelt és beülsz nappalira mellette plusszban hétvégente vállalsz munkát, és így minden hónapban lesz pénzed plussz ha jók az eredményeid ösztöndíjad is lesz, hidd el ebből így biztosan jó életed lesz, tudsz normálisan étkezni tudsz ruhát venni. Esetleg elmész levelezőre bár ugye az fizetős és is száz ezerről beszélünk alaphangon is, de ha mellette van egy 8órás melód akkor nem lehet gond és akkor akár albiba is mehetsz, azt viszont neked kell mérlegelni hogy munka mellett menynire tudsz tanulni. Ha szüleid tényleg pénzt kérnek akkor ne, vagy csak nagyon minimálisan adj, ha pedig kajára kérnek akkro edd meg te a kaját így biztos lehetsz benne, hogy nem cigire megy majd el -.- és mnodom bátran ess neki az egyetemnek, ráadásul itt van a nyár is akkor is tudsz dolgozni és lesz egy kezdőtőke, mellesleg nyiss egy folyószámlát a papírjait iszonyatosan dugd el, arra fogják utalni a pénzt amit hagyj rajta, ahol tudsz kártyával fizess, és nagyon vigyázz mind a kártyára mnid pedig a PIN kódra, az ilyen szülőktől azt is kinézem, hogy ellopják a gyerek kártyáját és úgy vesznek le pénzt a számláról-.- ha szüleidnek ez így jó, akkor meg neked így legyen a jó, és tényleg ne hagyd hogy elússzon a lehetőség!!!!Csak okosan :)
2012. márc. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!