Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megpróbál megváltoztatni a...

Megpróbál megváltoztatni a párom. Ezek szerint nem szeret eléggé?

Figyelt kérdés

Munka után (sajnos csak 6 órában dogozom) ha hazaértek, az első dolgom a gép. Lealább egy órát netezek, mire nekiállok rendet rakni meg valami ehetőt összedobni. Mindig mindennel végzek mire a párom hazaér, egy rossz szava se lehet szerintem. Gyakran nézi az előzményeket, hogy mikor kapcsoltam be a gépet és mikor lett kikapcsolva.


Emellett beleszól abba, hogy kikkel barátkozzam. Újabban van egy nő, pár évvel idősebb mint én, és egyre többet beszélgetünk. Akár még barátnők is lehetnénk...

A párom persze nem bízik benne, és szerinte ez a nő kétszínű és vissza fog élni azokkal a dolgokkal amiket mondok neki.


Vettem magamnak egy nyári ruhát, le volt árazva és nagyon tetszett. Küldtem a páromnak mms-ben egy képet, hogy mit gondol. Kiakadt, hogy nem beszéltük meg ezt a dolgot, meg különben is ebből a ruhából kint van mindenem és ne mutogassam magam...mert az ő párjára senki ne csorgassa a nyálát.


Kezd tele lenni a hócipőm vele. Mindig kitalál valami újat ami nem tetszik neki, mindig van valami amiben meg akar változtatni. 1-2 dolog még oké...

Mondtam neki, hogy megfojt ezekkel a dolgokkal. Néha azt érzem, minden levegővételhez engedélyt kellene kérnem.


Ha valamit nem említek meg neki, egy jelentéktelen dolgot, már a plafonon van.


2012. márc. 7. 11:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
8%

"szerinted nem gáz, hogy minden áldott nap végignézi, milyen honlapokat mettől meddig nézett? Hogy nem vehet egy azaz EGY darab ruhát a megkérdezése nélkül???"


Gáz,de az még gázabb,hogy itt mindenkinek az a marha nagy jótanácsa,hogy dobja ki,megbeszélés,kommunikálás szóba sem jön,vagy hogy derítse ki mi ennek az oka és ha mondjuk azért féltékeny a párja mert önbizalomhiányos,akkor próbáljon meg segíteni neki,ismétlem segíteni neki,ugyanis ha valaki komolyan gondol egy kapcsolatot az tesz is azért,hogy jobbá tegye és képzeld mondjuk segíti is a párját. De ezt csak példának írtam,lehet más oka is teljesen mindegy,de bennetek nincsen semmi problémamegoldási készség az biztos,ha valami rossz ki kell donbi a kukába,majd lesz új,tiszta idióta fogyasztó gondolkiodás ez.

2012. márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
75%

Te meg ugyanilyen lendülettel elkönyvelted, hogy bennünk nincs problémamegoldó képesség.


Egyébiránt fogalmad sincs, miben és hogyan segítem a páromat, de ahhoz semmi esetre sem asszisztálok, hogy sárba tiporjon. Akár önbizalomhiányos, akár nem.

Megvannak a maga problémái, és immár 2 éve dogozunk ketten azon, hogy kijöjjön belőlük, meglehetősen sikeresen. De egyszer sem érezte szükségét, hogy megalázzon, csak hogy neki nőhessen a kis egója...

2012. márc. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Én 99%-ban azt mondom, hogy meg kell beszélni a dolgokat, együttműködni, stb.

Na, ez az az 1%, amikor NEM!

Ugyanis a Kérdező leírása alapján a kedves párja olyan szinten jellemhibás, amivel nem lehet mit kezdeni.

De ismétlem: a leírása alapján. Mivel a másik oldalt nem ismerjük, csak erre lehet reagálni.

De egy önző, erőszakos és irányítani akaró ember nem fog egyik napról a másikra megváltozni. És kétlem, hogy ez átmeneti dolog lenne, valami probléma miatt. Ahhor - így leírva - túl "zsigerinek" tűnik.

Annyira senki ne legyen maga alatt, vagy bármi, hogy az előzményeimet nézegeti, és felelősségre von!!! Ezt semmivel sem lehet magyarázni. (Mármint semmi olyasmivel, ami felmentené.)

2012. márc. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
81%
Egyébiránt igen, önbizalomhiányos ember? Ahhoz persze van bátorsága, hogy majd összetépje a ruhám, ha a tiltás ellenére felveszem...?
2012. márc. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a kommenteket.Amúgy szerintem a párod lehet,hogy csak védeni akar attól a nőtől.Ennek szerintem van alapja.Főleg ha sokkal idősebb,akkor már tapasztalt,tudja,hogy hogy szúrjon ki veled.Vigyázni kell ezekkel,nehogy később derüljön ki,amikor már jól megszívatott.

A ruhás dolgokhoz nem tudok hozzászólni.Én nem hallgatnék rá,mert nem vagyok az az ember,akinek más parancsolhat.Az meg,hogy a gép miatt nyafog,egyszerűen hülyeség.Ha nagyon sokat csesztet és nem érzed vele jól magad,az nem jó.

2012. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Manka68 válasza:

Szia!

Az én exférjem is ilyen volt. Megpróbáltam mindent. Aztán elváltam. Aki ilyen szinten uralkodni akar a másikon, az nem fog megváltozni, és idővel csak rosszabb lesz. Nem lehet vele mit kezdeni. Sosem leszel neki elég jó, mindig többet és többet akar majd az ellenőrzése alatt tartani.

Ha nem akarod rabságban vagy veszekedéssel leélni az életedet, lépj le tőle minél hamarabb. Ez nem szerelem, hanem uralkodási vágy.

Ja, és a levéltitok megsértése (az e-mail-jeid megnézése is az!) bűncselekmény!

2012. márc. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!