Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntsek? Ti melyiket...

Hogyan döntsek? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt a barátommal, nagyon jól megvagyunk, szerelmes vagyok teljesen:) A gondom a jövőre nézve az, hogy én idén végzek az egyetemen nyelv szakon és minden vágyam kimenni külföldre (Ausztria, vagy Németorszég) dolgozni egy keveset, világot látni. Fél év- egy év- másfél év, nem örökre. A páromnak van egy nagyon jó munkahelye itt ahol lakunk (sajnos elég keleten lakunk), amit nem akar itthagyni és kijönni velem külföldre. Nem volt semmi biztos mikor beszélgettünk erről, de ő rögtön leszögezte hogy mármepdig nem hagyja itt a munkahelyét, másik ilyet nem találna. ezt megértem. Ő pedig egyáltalán nem beszél semmilyen nyelvet, és érzéke sincs hozzá. Megértem ezt is, hogy elveszne. De most úgy érzem, választanom kell: élek külföldön, egyedül és világot látok, esetleg több pénzt tudok összegyűjteni mint itthon, vagy pedig maradok itthon, északkeleten, ahol mint tudjuk korlátozottak a munkalehetőségek és ha nem találok munkát, félő hogy a párom fog eltartani, viszont lesz egy ember mellettem:)

és abban sem tudtunk kiegyezni, hogy legalább az osztrák határhoz közelre költözzünk, ami megoldható lenne mivel mobil a munkahelye, egész országos lefedettséggel rendelkezik a munkahelye. De ez sem tetszik neki.

Ti melyiket választanátok? Érveket, ellenérveket is kérnék:)

22L


2012. márc. 7. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem megbeszélés kérdése. Pl.: havonta egyszer a határnál eltöltötök egy wellnes hétvégét.Ami nem öl meg az megerősít. Ha a kapcsolatotok kiállja ezt a "próbát" akkor nagy eséllyel együtt is fogtok maradni. :)
2012. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem igazán tehetjük meg a wellnes- hétvégéket, mivel én még nem dolgozom:S de jó ötletnek hangzik:)
2012. márc. 7. 13:41
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Külföld. Senkiért nem adnám fel az álmaim. Mert neki a kompromisszum sem jó, ahogy írod, akkor pedig teljesen fel kéne adnod. A szerelem elmúlhat, de az időt nem kapod vissza amikor kimehettél volna. Amúgy meg szerintem nem is helyes gondolkodás, hogy a páron kívül nincs senkije az embernek. Tehát normális esetben akkor sem vagy egyedül ha kimész vagy ha nincs párod.
2012. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és azt meg főleg nem viselném el a helyedben, hogy más tart el. Még egy indok a külföldre.
2012. márc. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy párkapcsolatban nem lehetünk önzők és tehetjük azt, amit akarunk, pláne figyelmen kívül hagyva a másikat. A sikeres párkapcsolat titka, hogy mind a két fél úgy alakítja az elképzeléseit a jövőről, hogy azok egy vágányon találkozzanak. A probléma a ti esetetekben az, hogy amíg te hajlandó lennnél erre, a párod valahogy nem úgy tűnik, hogy figyelembe veszi, te mit szeretnél. Innentől kezdve egy idő után ez az élet más területein is kiütközne. Benned folyton ott maradna a tüske, hogy miatta adtad fel az álmaidat úgy, hogy ő neki semmit sem kellett tennie azért, hogy kettőtöknek egyformán jó legyen.


Szerintem ezek után, hogy a párod semmilyen kompromisszumra nem hajlandó, menj ki nyugodtan és valósítsd meg, amit szeretnél. Ha a kapcsolatod ezt kibírja, akkor az egy bizonyosság, hogy ennek ellenére is egymásnak valók vagytok, összetartoztok, ha nem, akkor pedig az élet majd bebizonyítja, hogy így volt jó. Nem voltatok egymásnak valók és van esély mindkettőtöknek arra, hogy megtaláljátok az igazit.


ps: csak annyit, hogy én anno, 20 évesen egy másfél éves nagy szerelem mellett mentem ki külföldre, hogy nyelvet tanuljak. A kapcsolatom nem bírta ki, pedig már az eljegyzés is szóba került. Akkor nagyon rossz volt, de idővel rájöttem hogy mindkettőnknek így volt jobb. Most mind a ketten egy még boldogabb kapcsolatban élünk benne, ahol senkinek sem kell fealdnia önmagát a másikért, és a kapcsolat megmentéséért.


ps2: én amúgy külföldöt már csak azért sem hagynám ki, mert ezzel olyan tapasztalatokat, ismereteket szerezhetsz, amit otthon maradva soha. Ha hazamész is látni fogod, hogy előnyben leszel, mert másként fogod látni a világot, ami nagyon sokat számít. Nekem csak hasznomra vált az a pár év külföld és mindenkit csak bíztatni tudok, hogy ki kell menni kicsit, szét kell nézni.

2012. márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!