Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 2 név is tetszik, akkor...

Ha 2 név is tetszik, akkor mindkettőt adnátok a gyereketeknek, vagy választanátok?

Figyelt kérdés

Mert pl ha 2 is tetszik, akkor ugye:

- kiválasztom az egyiket, és aztán reménykedem hogy a következő gyerekem is ilyen nemű lesz, és neki adhatom a másik nevet

- adom mindkettőt, de az meg túl sok, és ha a következő gyerek is ilyen nemű lesz, akkor már nem tudok neki jó nevet találni.


2012. márc. 7. 09:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Most konkrétan mondom: 2 fiú név nagyon tetszik már évek óta. Mindig úgy voltam vele hogy "Ha egyszer fiam lesz vagy Andrásnak, vagy Nándornak fogom hívni". (Tudom ezek régimódi nevek, meg nem divatosak, stb. de nekem tetszenek) És nem tudok dönteni mi legyen. Mert mindkettő az már sok...
2012. márc. 7. 09:33
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem is két nevem van ,anyám úgy volt vele hogy ha az egyik majd nem tetszik akkor használhatom a másik nevemet:) és a régies név nem gáz én az Armand névért vagyok oda
2012. márc. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Miért sok? Nekem is 2 nevem van, a fiamnak is két neve van, és a két unokámnak is két neve van.
2012. márc. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is két nevem van, de így már nagyon hosszú, hiába nem használom a másodikat, minden hivatalos papíron rajta van, így minden hivatalos dolgot így kell aláírnom.

Szerintem inkább próbálj választani a kettő közül.

(Egyébként kollégám pont így járt, két tuti fiúnevük volt, és mindkettőt adták a kisfiúknak, most asszonyka megint terhes, megint fiú, és nem tudják, mit csináljanak...)

2012. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg sok a kettő. Nem tudom, valamelyik biztosan jobban tetszik a másiknál, nem? Ha mégis teljesen teljesen egyformán tetszik akkor add azt amelyik: először megtetszett, amelyik dallamosabb a vezetéknévvel, amelyikből nincs a családban, vagy amyelyikből van a családban és tiszteletet szeretnéd kifejezni, vagy ha még mindig nem megy, akkor döntse el a családod szavazással!
2012. márc. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a Nándort választanám!
2012. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Választanék.

(Nekem az András a szimpatikusabb.)

2012. márc. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Döntse el az apuka, hogy egy vagy két nevet kap-e a gyerek.

Ha egy név mellett voksol, akkor válassza ki ő a kettő közül, hogy melyik legyen.

Ha kettő mellett, akkor ha a 2. is fiú lesz, neki majd ő adjon nevet.

2012. márc. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem 2 nevem van és utálom. Minden hivatalos papíron oda kell írnom az összeset, és marhára idegesít mikor felhívnak és bemondják, hogy X Y Z-t keresik. Soha nem használtam a 2. nevem, nem is tetszik. Egyenesen utálom. Egyébként nem is értettem soha, hogy mire jó 25 nevet adni a gyereknek, hát úgy is csak egy neven lesz szólítva nem?
2012. márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nyugodtan adnék 2 nevet, mire a második baba nevén kell gondolkodnom, tuti lesz 1-2 új név, ami megtetszik.

Ezenkívül lehet, hogy a 2. kislány lesz..

28/n

2012. márc. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!