Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Odaadjam az összes pénzt vagy...

Odaadjam az összes pénzt vagy csak egy részét? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Tavaly anyukám ragaszkodott hozzá, hogy miután leérettségiztem jelentkezzek egyetemre, mert apukám családjában mindenki diplomás és hogy neki is legyen egy diplomás gyereke. Először én inkább ott akartam maradni a suliban szakmát tanulni aztán elkezdtem nézegetni az egyetemi szakokat és amire most járok megtetszett,mióta erre a szakra járok még jobban tetszik. Igényeltem szociális támogatást és mivel jól tanultam kapok ösztöndíjat is. Összesen 32500 forintot kapnék (+ még max. 1-2 ezer forint lakhatási támogatást). Anyukám az első 3 hónapban odaadta a bérlet árát, azóta a saját pénzemből veszem, könyvekre nem ad pénzt, így ami nincs bent a könyvtárban azt beszkenneltetem az ismerőseimmel és a gépről tanulok, mert ha kinyomtatnám a szüleim kiakadnának, hogy elhasználom a tintát. Apukám viszonylag jól keres, 280-400 ezer forint között, anyukám nem dolgozik már 19 éve és nem is szándékozik elmenni, abban a hitben van, hogy amit a 3 tesóm után kap családi pótlékot az az ő fizetése...

Kb. 15 nap alatt elkölti apukám fizetését és a családi pótlékokat, az öcsémnek megveszi a legújabb játékokat, a húgomnak,aki 1 évvel fiatalabb nálam minden hétvégén (amíg van pénze) ad több ezer forintot bulizni,vesz neki új ruhákat + magának vesz cigit, naponta elszív majdnem egy dobozzal és apukám is szintén ennyit. Ahelyett, hogy beosztaná a pénzt elkölti minden félére ami nem is kellene, hónap közepétől már nem is nagyon van itthon kaja csak ebéd meg vajas kenyér/zsemle, de mire este hazaérek általában már alig van az ebédből valami. Ebben a hónapban szóltam neki hogy tudna-e adni bérletre pénzt mert nekem már nincs annyim (4300 forint) és azt mondta, hogy ha pénz kell menjek el dolgozni mert ingyenélő vagyok (mivel nem jár már utánam családi pótlék),költözzek el itthonról, takarodjak el a p*csába. Ezt szó szerint így mondta. Azt hiszi, hogy van egy szakmám és így könnyen el tudnék menni dolgozni, már próbáltam neki elmagyarázni, hogy csak érettségim van, és ezzel nem vesznek fel sehova,de nem érti meg. Még pár hete azt is mondta, hogy nem csinálok semmit csak bejárok az egyetemre órákra,melegszek ott aztán a vonaton majd itthon,azzal nem számol hogy nem keveset kell tanulni. Minden nap elmegyek 5-kor és este legkorábban 7-kor érek haza, de van több nap is, hogy 10-kor, jóformán csak aludni járok haza.

Előző félévben nem tudtam beszerezni a szociális támogatáshoz szükséges papírokat, így nem kaptam, viszont most leadtam és ösztöndíjjal együtt kapok 32500 forintot. Arra gondoltam, hogy itthon azt mondom, hogy 10000 forintot kaptam (ők arról nem tudnak, hogy kapok ösztöndíjat is), abból a 10000-ből megvenném a bérletet is, így itthon adnék 5700 forintot. A többi pénzből amit itthon nem adok oda ebben a hónapban vennék magamnak egy márkásabb sportcipőt, mert sokat kell gyalogolnom itthonról vasútállomásra és az vasútállomásról az egyetemre, így az olcsóbb cipőknek 1 hónap alatt kilyukad/leszakad a talpuk (ősztől télig elhasználtam 1 db kínai és 3 db deichmannos cipőt, most nincs egy tavaszi cipőm sem. A többi hónapban a pénzből vennék magamnak néha ebédet, mert itthonról 3-4 vajas zsemlét viszek minden nap ha többet vinnék szólnának hogy mért eszek ennyit. Arra is gondoltam, hogy pár ezer forintot minden hónapban megtartanék a bankszámlámon amit félreteszek, mivel szerintem ha elvégzem az egyetemet úgy kidobnak itthonról, hogy nem lesz hova mennem (mivel még csak most kezdtem a második félévet és már mondják hogy költözzek el itthonról..) Úgy vettem észre, hogy anyukámat csak a pénzt érdekli, apukámat már rég elhagyta volna, ha nem keresne jól, nagyon sokat veszekednek és már 2 éve nincsenek házastársi viszonyban, csak élnek egymás mellett. Nem tudja beosztani a pénzt, de apukám se szól neki, mert ő még abban reménykedik, hogy helyrejöhet a házasságuk, de anyukám két férfival is csalja őt, amiről apum semmit sem tud. A szociális támogatásnál kiírták, hogy mennyi az egy főre jutó jövedelmünk és több mint 60 ezer forint volt, Szerintem ezt bőven be lehetne osztani. Mióta nem jár utánam családi pótlék, úgy érzem anyukám utál, ezért gondolom, hogy csak a pénz érdekli.

Szerintetek itthon azt mondjam, hogy csak 10 ezer forintot kapok, vagy ez szemétség lenne és adjam oda az összes pénzt? Eddig mindig bunkón beszéltek velem, de már 2 napja kedvesek, mikor hazajövök rögtön kérdezik, hogy "Mikor kapod meg a szociális támogatást? Hány forintot fogsz kapni? Nem a te bankkártyádra küldik hanem a miénkre ugye?" Tudom, hogy jobban járnék, ha magam költeném el arra amire szükségem van, mert itthon csak kiszórnák az ablakon, mintha nem is lett volna, de ha hazudnék a szüleimnek bűntudatom lenne, emellett attól is félek, hogy ha kiderül mi lenne..akkor teljesen biztos hogy kidobnának itthonról. Mivel az én bankkártyámra jön majd a pénz félek, hogy valahol utánanéznek mennyi van/volt rajta, így kiderülne.

Köszönöm szépen annak aki elolvassa és válaszol!


2012. márc. 7. 19:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Huh, kicsit ömlesztett a leírásod...

Annyit azért leszűrtem belőle, hogy: Nem, szerintem ne add le az egész pénzed! Otthonról - a leírásod alapján - sok mindent nem kapsz. Ok, ott lakhatsz, és van néha vajas kenyér... (szülőktől ez azért ált. inkább természetes, de oké, legyen nagylelkűség...) Adj oda valamennyit, de ne mindent, mert neked is kell pénz. Mindenki pénzből él: kell enned, kell ruha, kell azért gondolom füzet vagy papír, toll, tankönyv... Meg, hát sajnos bármi történhet! Na, meg a bérlet.

Nem értem amúgy az ilyen szülőket, pedig egyre többet hallani.

Én 26 évesen még mindig itthon élek, és nemhogy nem várják el, hogy adjak pénzt, de még adnak is mindig. (Sajnos rá is szorulok, de ez más kérdés, nem ide tartozik...)

A lényeg, hogy nem hiszem, hogy erkölcsileg te a teljes pénzeddel tartoznál nekik!

2012. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Huh, ez hosszú volt, de elolvastam. Áldatlan állapotok vannak nálatok az biztos... Nem tudnál csoporttársaiddal összeállni egy albérletbe és lelépni?!
2012. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, csak aludni jársz haza.Otthon vagy van kaja, vagy csak vajas kenyér.Szóval csak szállást, fürdést kapsz otthonról jóformán.Én nem adnám oda a pénzt.A bankszámládat nem tudják megnézni, kivéve, ha havi kivonatot kapsz postán.A bankban el tudod intézni, hogy emailben küldjék.

Kollégiumot próbáltad már? Egyszerűbb és lehet, hogy olcsóbb is lenne az életed.

2012. márc. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
48%

már hogy néznék meg a TE bankszámládat?

(Nem értem miért jár neked szociális támogatás)

2012. márc. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Az anyád egy ócska rongy, az apud, ha kirúgná, jobban tenné!

Ne adjál te egy fityinget se haza. Komolyan az ilyen anyákat széjjel tudnám rúgni. De az apud is egy papucs balek.

2012. márc. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vallanám be az egész összeget. Az ösztöndíjért Te dolgoztál meg, költsd is el Te. Nehogy odaadd anyádnak, mert azt is elkölti az utolsó fillérig.
2012. márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se add oda.Máshol nem tudnak utána nézni ha csak a folyószámla kivonat a kezükbe nem akad.Vedd meg magadnak amire szükséged van,ne legyen lelki ismeret furdalásod..nem kevés pénzt ad apád anyádnak.Abból vígan megtudnának élni ha nem szórná el.
2012. márc. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
41%
fake... de most nincs türelmem egyesével rámutatni.
2012. márc. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is a koleszt javasolnám. És nem adnék haza 10 Ft-ot sem, ha ilyenek lennének a szüleim az fix!
2012. márc. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Igen, apukám sajnos papucs...anya dönt itthon mindenben apu pedig hallgat. Azért kapok szociális támogatást, mert van 3 testvérem, tehát nagycsaládos vagyok, és 63 kilométerre lakom az egyetemtől. Még figyelembe vették az egy főre jutó jövedelmet, de arra nem kaptam pontot, mert az egy főre jutó jövedelmünk nem kevés. Anyukám épp a változó korban van, szerintem kapuzárási pánikban van már 1 éve, mert minden hónapban új ruhákat vesz magának, a közösségi oldalakra olyan képet rak fel mintha 15-16 éves lenne, úgy is beszél, mint egy tini. Mostanában sokat beszél arról, hogy örülne ha nem lenne egy gyereke sem.

Kollégiumba legfeljebb jövő szeptemberben vesznek fel, mert tavaly nem jelentkeztem, akkor még azt hittem minden rendben lesz itthon, de egyre rosszabb. A belső kollégiumba jóformán csak a zsenik kerülnek be, így a külső kollégium lenne esélyesebb, de az a város másik végén van, így kellene buszbérletet vennem. Emellett kellene kaját is vennem, ha 2-szer jönnék csak haza egy hónapban az annyi lenne, mint egy bérlet. Erre nem igazán lenne pénzem, mert így is elvárnák itthon, hogy odaadjam a szociális támogatást, ha nem adnám talán nem lenne hová hazajönnöm...dolgozni nem tudnék elmenni, max. hétvégén mert úgy vannak óráim, hogy 2-3 lyukas óráim vannak órák között (csak így tudtam megcsinálni az órarendet). Albérlet még drágább lenne, a barátom egy nagyon egyszerű albérletben van, egy kis szobában van egy másik fiúval, szinte nem is főznek,kevés vizet használnak és így is egy hónapban elmegy neki 50 ezer (kajával együtt). Már próbáltam elmenni diákmunkára hétvégén, de egyszer hívtak vissza, akkor is csak hétköznap délutáni munkára.

2012. márc. 7. 20:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!