Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt barátomról kiderült h...

A volt barátomról kiderült h 10 éve füvezik bizonyos rendszerességgel . Jól tettem hogy elhagytam?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk alatt derült ki, mondjuk legalább ezt elmondta .ebből volt nem is egy vitánk .MErt mindig azzal ideologizált h ez kevésbé káros mint az alkohol. meg olyant ez mintha kivenne a hűtőből egy sört semmi több. És a társaságban meg jelen van ez a dolog ha egyik barátja felveti szívnak mind.


Szóval ez volt az ideológia ,sok más egyéb mellett ez volt az ok h kiléptem ebből. Viszont szerettem és még hiányzik. DE ugye jól döntöttem?


27 éve amúgy ..szerintetek mi lesz így vele ? megfog változni ? tud ő már egyáltalán e nélkül meglenni?


2012. márc. 7. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
10 éve és nem vetted észre? Akkor valóban nem lehetett olyan súlyos a probléma. Mindennek a jelszava a mérték.
2012. márc. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Tehát ha nem tudnál róla h szív akkor ugyanúgy vele lennél? Nem az illumináltság vagy hasonlók zavartak hanem a tény h füvezik?

Ha ennyin múlott akkor nem kellett volna szakítani, mert mint magad is tapasztalhattad ez a legtöbb felhasználó életében kevesebb súllyal jelenik meg mintha néha elmenne piálni a barátaival.

Van egy diagram amin a különböző tudatmódosító szerek káros hatásairól készült, a herointól az alkoholon és a dohányon keresztül a fűig mindenféle van rajta, és a fű sokkal kevésbé addiktív mint a dohány.

2012. márc. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Így utólag látszott ,csak amig nem tudtam addig nem láttam az összefüggéseket. Tompaság volt a lényében és olyan nemtörődöm volt a világféle,közömbösség..sokszor olyan minden mind1.. és ez szörnyű volt az én energiáim mellett. Nem tudott lelkesedni se semmi iránt úgy igazán,irántam se..nameg amikor be volt szívva nem is ment a szex..
2012. márc. 7. 20:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Végülis mi a probléma? A tény, hogy füvezett, vagy az, amit ez okozott nála? Az utóbbi szerintem zavaróbb. Mármint, ahogy vesszük, engem az alkoholfogyasztás is zavar, szóval...
2012. márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
a probléma h megszerettem viszont függő. reméltem h lehet perspektívánk de én ezt a dolgot jellemgyengeségnek tartom. Ráadásul tudta h zavar ,és mégis az egyik buliban a haverjával szívtak.. és az sem foglalkoztatta h ez engem zavar.És elmondta h a kapcsolatunk sincs rá olyan hatással h ezt a tényezőt kiszorítsa.
2012. márc. 7. 20:43
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Jól tetted. Egy törvényszegő, függő, jellemtelen alak volt.
2012. márc. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Na,igen.Ezeknél a szex nem megy,csak még saját maguknak is hazudnak ezzel kapcsolatban.És rohadtul megváltoztatja az ember jellemét,de ezt nem veszik észre.Volt már ilyen barátom,csendes őrült típussá vált,olyan nézése volt,hogy rémisztő.Aztán volt egy másik,dettó 10év rendszeresen,annak meg úgy elferdült a gondolkodásmódja,hogy egyszerűen nem volt benne logika.Egy tiszta embernek ez a fajta stílus furcsa és érthetetlen.Ja,és mindegyik azt mondja,h kevésbé káros,mint ez meg az,valahogy meg kell nyugtatniuk magukat:)És nem tud meglenni nélküle.Az általam ismerteknek minimum szüksége van erre az elalváshoz.
2012. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nagyon jól tetted, hogy elhagytad, 100x jobbat is találsz majd, főleg hogy úgy tűnik, ő nem is igazán szeretett téged. Ez egy drogos, minek szépíteni, a fű is drog, és az első lépés a keményebb drogok felé. Nem mindenki megy tovább, de azért a jó részük előbb-utóbb keményebbeket is elkezd használni. Ne sajnáld, sose lettél volna boldog vele. Lehet hogy most még fiatal és van pénze, de idővel az lett volna, hogy annyira eluralkodik rajta a drog hatása (főleg ha nagyobbakat is elkezd), hogy minden pénzét erre fogja költeni, és aztán majd fizetheted neki lényegében a halálát. Az alkohollal összehasonlítani meg tök hülyeség, az max lelki függőséget okozhat, de abból meg bárki ki tud gyógyulni, úgyhogy fölösleges saját magát becsapnia vele. Most még lehet hogy jól van, de idővel úgyis le fog zülleni, főleg mert úgy látszik, ő rohadtul nem akarja ezt abbahagyni.
2012. márc. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

amit a volt párod mond, hogy kevésbé káros ez tény....de hosszútávon a függőség szörnyü dolgokra képes...tudom...a volt szerelmem is ilyen volt...tönkretett mindent....tipikus amit leirtál...sz*rok a világra, minden mindegy...tompaság...alvás....és én sem birtam már ezt....folyton folyvást egy sötét szobában....nézni ahogy játszik és alszik, mert egyszerüen más nem érdekelte....sajnos a fü akárhogy is nézzük függőségben nagyon káros...mmint...az ember jellemére....(és az agyra is...volt párom folyton folyvást elfelejtett dolgokat....hiába volt rola szó két perccel azelőtt...)

mérték az a havi egy két három cigi...a napi rendszeresség függőség...és a heti rendszeresség is.....ami rendszeres az már függőség....nem szabad...hosszú távon jol jártál...tudom, hogy hiányzik, nekem még most is eszembe jut és vele lennék....de tudom, hogy jol döntöttem....mert nem voltam boldog...és nem arra volt szükségem, amit ő adott (ill hát nem adott...) és nem arra az életmódra....

23L

2012. márc. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Így már, h a szex se ment neki, már tényleg komolyan függött, mert ha nem vitte volna túlzásba pont fordított lett volna a hatása. Lehet mást is használt mellette, v sokat dohányzott v piált.

[link]



Egyébként az embereknek több okuk lenne olyan kérdéseket feltenni h:


"A volt barátomról kiderült h 10 éve dohányzik bizonyos rendszerességgel . Jól tettem hogy elhagytam?"


Ugye milyen furán hangzana? Pedig aki rászokik a dohányra annak a szagán is érződik, és persze nem tud meglenni nélküle mert az a stresszoldója. Az ilyen erősebb függőségről mégsem tesznek fel kérdéseket, csak azért mert társadalmilag elfogadottabb. A drog szó jelentését a laikusok nem a helyükön kezelik, a kávé és a dohány is drog.

[link]

2012. márc. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!