Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtilthatja e, az apa, hogy...

Megtilthatja e, az apa, hogy velük menjek bizonyos helyekre, ha éppen úgy akarja melyik az a törvény amire a mi esetünkben hivatkozhat? Közös felügyeltei jogunk van, gyermekünk 4 éves, nálam van elhelyezve.

Figyelt kérdés
Bár a kapcsolat tartást szabályozta a bíróság, ha nem tudunk egyességre jutni, de Apuka mégis minden nap látogathatja a kicsit, és részt vehet az életében, amikor csak akar (ráér) a felelősség vállalása nélkül. Én szeretnék velük tartani mindenhová, mert nem bízom benne! Pontosan azért akarja elvinni a gyermekünket nélkülem, hogy ne tudjam ellenőrizni, mit csinál. (iszik, drogozik, stb) de mint olyan a gyermekre is szüksége van az öröm forrás
2012. febr. 27. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Megtiltani nem tilthatja meg,de joga van csak kettesben lenni a gyermekével.Én nem tartom normálisnak,hogy válóper után is mindenhová követni kelljen a volt férjet.Ha nem megbízható mert drogozik,iszik,akkor tessék ezért a bírósághoz fordulni,de ne ráakaszkodni a másik szülőre..
2012. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Igaza van az elsőnek. Neked felesleges ott lenned,amikor az apukánál van a gyerek. Ha betudod bizonyítani,hogy drogozik és iszik,akkor a Bíróságon kereskedj.
2012. febr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy bizonyos helyeken még meg is tilthatja, konkrétan magánterületeken. Tehát a saját lakásába még akkor sem kötelessége beengedni, ha éppen ott van a gyereked.
2012. febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Bocs, de ő se megy veled mindenova, neked sem kell vele menni. Abban az egy esetben lenne jogod hozzá, ha felügyelt láthatást ítéltek volna meg. Bár akkor sem te mehetnél vele, hanem egy arra kijelölt helyen, hivatalos személy felügyelete mellett láthatná a gyereket.
2012. febr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az attól függ ,hogy a bíróság mit állapított meg.Konkrétan nálunk a gyerekemet csak 7 éves kora után viheti el az apuka az én házamból magával.Addig csak az én felügyeletem mellett látogathatja.(3 éve nem jött)

Ha nálatok megvan melyik héten mehet a gyerekhez(páros-páratlan hét)és mettől meddig.Akkor ragaszkodj ,hogy betartsa.Nem vagy köteles minden nap beengedni a lakásodba a gyerekhez.Csak külföldre nem viheted az ö bele egyezése nélkül sehova a gyereket amúgy meg nincs bele szólása.

Ha drogozik vagy piál és zaklat menj a bíróságra és jelentsd be hogy apuka nem tartja be a láthatást és így kényelmetlen a te magán életed.Én nem hagynám.Ez se neked se a gyereknek nem jó.Nálunk a bíró mondta egyezünk meg melyik hétvégén melyik nap mikortól meddig jöhet az apuka látogatni.Mert mi van ha nekem újból lesz saját családom és apuka minden nap ott akar lenni!!!!

Ha drogozik ,iszik és ezt te tudod bizonyítani akkor akár a szülői jogot is elvehetik tőle mivel kárt tehet a gyermekben. 26/N

2012. febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, előírta-e a bíróság a kötelező felügyeletet? Ha nem, akkor te nem írhatod elő helyettük, ergo nem mehetsz velük el, a gyerek a láthatáskor kizárólag vele van.

Ha ez így nem tetszik, a bíróságon kell eljárnod, nem önhatalmúlag dönteni.

2012. febr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Ott van a kérdésedben, hogy közös a felügyeleti jogotok. Tehát apukának pont ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint neked.
2012. febr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez meg gáz hogy lógsz a nyakán!neki is megvan a joga ahozz h kettesben legyen a gyermekkel.

ha iszik,drogozik nem kellett volna elhallgatnod a biróság elött!

2012. febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha az apával van a gyerek, akkor neked semmi keresnivalód ott, kivéve, ha az apa hiv téged is.

Ha nem bizol benne, és erre KOMOLY okod van, akkor a biróságon kérvényezheted, hogy csak felügyelet mellett lehessen a gyerekkel. Ha a biróság jogosnak látja, akkor megitéli a felügyeletet, de a felügyelet akkor sem te leszel, hanem valaki a családsegitöböl.

2012. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Neki volt drága,jó nevű ügyvédje,akivel azt mondatott,amit csak akart.És nagyon sok pénze.Nem tudtam bizonyítani,mert leállt arra az időre.Nem lógok a nyakán,ő viszont a kicsit is pótszernek használja,tőle várja azt a fajta szeretet,amit egy egészséges ember a nőjétől kap.Ő egy szenvedély beteg ember,függő,így rajtam veri el a hiányérzetét,mindenfajta téren.Kérlek benneteket,ne anyázzatok,csak az válaszoljon,aki kulturált egyszerű tájékoztatást tud adni a fenti kérdésemre.Köszönöm!
2012. febr. 29. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!