Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit tennétek ha...

Szülők! Mit tennétek ha rájönnétek, hogy a gyereketek lopni szokott pénzt a tárcátokbòl, ráadásul nemis keveset?

Figyelt kérdés

2012. márc. 7. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A testvérem ugyanezt teszi. Felháborodnak rajta, nagyon kiakadnak, veszekszenek a tesómmal, aztán végül lehiggadnak és nem tesznek semmit. Túl gyengék, hogy bármit is lépjenek ellene.
2012. márc. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Elpakolnám a pénztárcámat.

Leülnék vele megbeszélni miért teszi. Mire költi.

Adnék zsebpénzt, azt kellene beosztania.

Ha mégis folytatódna pszichológushoz kell fordulni.

2012. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Első vagyok. A testvérem kapott zsebpénzt, havi 10ezer Ft felett, ha ezen felül kellett neki, kapott, szinte mindent megvettek neki. Ő viszont italra, cigira és drogokra költötte az összes pénzét, még enni sem tudott a pénzéből, pár nap alatt odavágott neki. Aztán elvittük pszichológushoz, aki megállapította, hogy a testvérem egy kedves, aranyos kis tünemény és semmi gond nincs vele, mi vagyunk a gonosz mostohák. Persze az egész nem ért semmit... ugyanott vagyunk még mindig.
2012. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Megbüntetném, miután elmondta, mégis mire kellett a pénz és honnan vette a bátorságot, hogy belenyúljon a pénztárcámba.
2012. márc. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
én is csórtam gyerekkoromban és máig furdal a lelkiismeret
2012. márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ruhákra,kajára(mcdonalds stb),bizsukra,bulikra költi....
2012. márc. 7. 21:36
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Elbeszélgetnék vele, hogy miért ezt a módot választja, miért nem kér ha szüksége van rá.


Én úgy néz ki különc gyerek voltam, mert kb apum erőltette rám anno, hogy "Legyen nálad pénz mindig, vegyél is ki a tárcámból valamennyit". És akkor kivettem tőle 1 ezrest hogy tényleg legyen nálam valamennyi, de eszembe nem jutott hogy lopjak....

2012. márc. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Meg tekerném a nyakán a fejét.Szép egy gyerek lehet,meglopja a saját szüleit
2012. márc. 8. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk kisgyerek korunk óta az volt a módi, hogy anyu/apu pénztárcájába belenyúlni NEM SZABAD, és ha kell pénz, szólunk neki, és ő ad belőle. Itt rontottátok el.

Nem tudom, mi lett volna, hogyha belenyúlunk, de sohasem tettük.


Az biztos, ha az én gyerekem ilyet csinálna, kapna akkora pofont, hogy leszakad a feje... Kapjon zsebpénzt, vállaljon diák melót, abból fedezze az ilyen irányú költségeit. A pénztárcámat pedig dugnám.

Mi minden héten kaptunk 1500Ft-ot, ezt kellett beosztanunk az iskolába uzsonnára, a többivel azt csináltunk, amit akartunk. Ruhát, alapszükségletet mindig megkaptuk, de ha már smink, ilyesmi kellett, gyűjtögettünk arra, de nem loptunk.

2012. márc. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%
megverném
2012. márc. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!