Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Hogy reagáltatok,...

Szülők! Hogy reagáltatok, mikor megtudtátok hogy a gyereketek (18 alatti) dohányzik? Lebukott "ifjúság"! Mi volt a szülői reakció?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Anya azt mondta, hogy ő is végig járta ezt kamaszkorában. Azt mondta, hogy ne szívjak sokat. És úgyis rá fogok jönni, hogy nem jó ez. Igaza volt. Rá is jöttem 2 év után.


17/L

2012. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Apa kiborult, de Anya mondta, hogy úgysem tudnak ezzel mit kezdeni (nálunk sosem volt szobafogságosdi, meg eltiltalak a Tv-től), meg hogy Apa emlékezzen, hogy ő mikor kezdett el dohányozni. A végeredmény az lett, hogy előttük nem dohányozhattam.

24N (jelenleg is dohányzó)

2012. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Nekem elég vagány anyukám van, de káros szenvedélyekkel sosem élt. Csak vagány, fiatalos a felfogása. 14 évesen buktam le a cigivel, nem örült neki, mondta, hogy nem kéne, és hogy magamnak ártok vele stb. De nagyon makacs és lázadó tini voltam, rájött, hogy hiába tiltja, nem ér el vele semmit. Így elfogadta. Ugyanez a helyzet a piercingekkel. Azt tiltotta, de titokban csináltattam, nem örült, kiszedette velem, de visszaraktam, nem tudott mit csinálni. Most már elmúltam 18 van tetoválásom is. Azt sem díjazta, de nem foglalkozik ezekkel szerencsére. Mondja, hogy szép meg minden, de ő soha nem csináltatna. Azért, amikor a születési dátumát magamra tetováltattam, láttam egy apró könnycseppet a szemében, és az pozitív könnycsepp volt. :)


Viszont van egy 14 éves húgom, más apától. Ha ő dohányozna, biztos jobban tiltaná.

2012. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
melyik 18 alatti nem dohányzik? elenyésző a számuk...
2012. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Hát én nem dohányzom, de szomszédom igen. 16-17 évesen bukott le. Anyja közölte vele, hogy mostantól ő veszi a cigijét (vagyis jó márkákat, amik kevésbé károsítják a szervezetét) és azt a kikötést adta még, hogy ne ő legyen az aki mindenkinek ad és szétosztja mindenfelé. A lányból sosem lett láncdohányos. Inkább party dohányosnak mondanám. Jelenleg 24-25 éves és jó, ha havonta elszív 1 szál cigit
2012. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
16 éves voltam amikor elmondtam anyáéknak, hogy cigizek (akkor már egy éve kb.). Nem nagyon tudtak tenni ellene, mert ők is cigiztek így nem volt ellenérvük. Nekem is ők vették a cigit, de kb. egy héten egy dobozzal szívtam el, aztán ez lecsökkent csak a hétvégi bulikra, bár akkor egy este alatt képes voltam elszívni egy egész dobozzal. Aztán szép lassan megundorodtam tőle, nem is járok olyan helyekre, ahol dohányoznak, mert hányingerem van a cigiszagtól. 18 vagyok, de már egy éve nem gyújtottam rá. Nálam ez a cigis időszak nagyjából másfél évig tartott.
2012. jan. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
semmit. vegye magának a cigit saját pénzből, hamarosan úgy is olyan drága lesz, hogy képtelen lesz:D
2012. jan. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem dohányoztam sose, anyuék azt mondták ha cigiznék akkor se feszülnének rá, de pénzt nem adnak rá.

Szóval ha meg akarod kicsit leckéztetni adj neki kevesebb zsebpénzt aztán eldöntheti, hogy kire költi, esetleg kajára vagy cigire. Ha annyira szívni akarja menjen diákmunkára.

Nekem sok osztálytársam 12. osztályra leszokott a cigiről.

2012. jan. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én anyám is tizenéves kora óta cigizik, keményen tiltották tőle, ő csak azért is.. :D Én ugyanilyen vagyok.

Sose tiltotta, elmondta a véleményét, hogy káros, stb, de mivel ő is szívja, mást nem nagyon tudott mondani...

Se nővérem, se én nem dohányzunk :) Kipróbáltam amikor elmúltam 18, azóta évente pár szálat szívok el maximum.

15 évesen meg tőle kértem életem első slukkját, jót nevetett ahogy kiköhögtem a tüdőm.. :D Szerintem ez jobb, mintha kapálóznak ellene, én meg CSAK AZÉRT IS... ha az ő szülei is ilyenek lettek volna, talán sosem szokik rá...

2012. jan. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem ha valamit tiltanak annál inkább csinálják saját kárán tanul az ember,én is bagoztam középsuli alatt de leszoktam magamtol a szülök nem is tudtak rolla mostmár ha fizetnének érte se csinálnám:)
2012. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!