Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le anyósomat?...

Hogyan állítsam le anyósomat? Valami frappáns válasz?

Figyelt kérdés

1 éves a lányunk, az anyósom egy ideje kérdezgeti hogy mikor megyek vissza dolgozni. Ez még nem is lenne olyan nagy baj, mondtuk neki, hogy kb ha 2 lesz a Picúr.

Most azon lovagol, hogy ugye védekezünk? Amikor először kérdezte, ledöbbentem és mondtam neki, hogy persze. Azóta vagy 3szor felhozta, hogy nagyon kell figyelni, semmi nem ad 100%-os védelmet, azt olvasta hogy ez meg ez a módszer nagyon jó stb. Már kezdek kikészülni.


Valamit vissza kéne szólni, hogy leálljon. Az nagyon durva lenne, hogy "Most tényleg arra vagy kíváncsi, hogy húzok-e gumit a fiad f@rkára mielőtt berakja?" Egyéb ötlet?


2012. márc. 7. 21:37
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
95%
Miért nem mondod azt, hogy "Védekezünk, de,ha mégis teherbe esnék, akkor nagyon örülnénk egy kistestvérnek!"
2012. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
"Kedves Mama! Esetleg személyes tapasztalat, hogy melyik a leghatékonyabb?"
2012. márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmilyen "frappáns" válasz, hanem csak egyszerüen megmondod, hogy

"ebbe ne szóljon bele, hogy mikor akartok gyereket, védekeztek-e vagy sem, az nem rá tartozik, hanem kettötök ügye. Megköszönöd, hogy felhivja a figyelmedet az egyesz módzserek megbizhatóságára, de te már ismered ezeket, úgyhogy bizza rátok a dolgot."

2012. márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm :-)


Azt már mondtam, hogy ez a mi dolgunk; de lehet nem voltam elég határozott.


Amúgy nem náluk lakunk, nem támogatnak minket, anyagilag simán beleférne még egy gyerek (több is).

2012. márc. 7. 21:47
 5/26 anonim ***** válasza:
1%

Ezek egyáltalán nem durva beszólások!

De mondd neki azt, hogy tablettával védekeztek, mert ez az óvszeres dolog nagyon nem megnyugtató.

Én ettől szívrohamot kapnék, ha a lányom/menyem csak óvszerrel védekezne.

2012. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondd neki, hogy éppen a következön dolgoztok, ezért felesleges a védekezés - igy csak eláll a lélegzete.
2012. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megemlítheted, hogy az első unokája sem baleset, hanem egyenesen direkt akartátok. :)
2012. márc. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyi valamiért mégse szeretne több unokát (lehet hogy csak tőled nem szeretne...). Az biztos hogy kimondatlanul is de azt hiszi hogy a fiával akarod eltartatni magad ("egy ideje kérdezgeti hogy mikor megyek vissza dolgozni" - ez olyan átlátszó próbálkozás tőle...)

A védekezéses kérdések szintén arra utalnak hogy attól fél otthon akarsz maradni és gyereket vállalni csak azért hogy ne kelljen visszamenni dolgozni. Hogy válaszolj? Sehogy. Ne mondj semmit. Nem tartozik rá a dolog de nem értett a szóból hát akkor inkább hallgass. Majd ért ebből ha a szép szóból nem (az biztos hogy nem éri meg leállni vele vitázni).


Azt még megteheted hogy a férjeddel beszélsz hogy finoman de állítsa le az anyját (talán a saját fiára hallgat, bár ha az a tipikus minden lében két kanál, akarnok anyósról van szó akkor nem sok esély van rá hogy sikerül meggyőzni őt). A csend viszont mindenképpen a legdiplomatikusabb megoldás. Ő fogja kínosabban érezni magát és pár próbálkozás után fel fogja adni.

2012. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Anyuka! Az első nem sikerült félre, bízunk benne, hogy a második sem fog. Jó esély van rá, hisz jó géneket örököltünk!
2012. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem gumival védekezünk; vagyis igen, tabletta mellett néha igen a biztonság kedvéért (beveszek egy fájdalomcsillapítót, most influenza elleni védőoltást kaptam - jobb a biztonság); az csak példa volt :-))


A férjem szerint csak érdeklődik, minden anyós ezt csinálja...


Ezt a "menjek vissza dolgozni" dolgot azért nem akarom lereagálni, mert nem akarom megbántani a férjemet. Az én lakásomban élünk (hitelmentes örökség) és annyi a GYED-em, mint neki a fizetése :-(

2012. márc. 7. 22:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!