Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apósom el akarja tenni láb...

Apósom el akarja tenni láb alól anyósomat. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Mindig is rossz kapcsolatuk volt. De most már beteg is apósom, ápolásra szorul, mert több betegsége is van, neurológián, pszichiátrián is volt már többek közt, van valami idegi alapon izomrángása is vagy mi. Kezdődő skizofréniája is van, szoval anyósom ápolja. Egy ideje elkezdte kérdezgetni anyósomat, hogy mikor milyen számlát hogy fizet be, mi a határideje és ezeket írja le egy papírra, meg hogy hol van az anyósom életbiztosítási papírja, stb. Nemrégen pedig azt vette észre, hogy valami üvegeket dugdos a szekrény aljába.Mikor elvette anyósom, apósom rávetette magát és dulakodni kezdtek, mire fel végül eldobta anyósom az üveget, hogy szálljon le róla. Tele van zúzódással, és meg van rémülve, mert az egyik üveget valahogy mégis megkaparintotta, amiben fel van oldva valami rém büdös anyag és rá van írva (apósom írásával), hogy patkányméreg...

Nem teljesen beszámítható már az öreg, de innentől kezdve már életveszélyes és teljesen kivagyunk, hogy most akkor mihez is kezdjünk, hová forduljunk, mert a napnál is világosabb, hogy anyósomat el akarja intézni....írjatok már valami épkézláb tanácsot, hova érdemes ezzel fordulni, mit lehet lépni?


2011. szept. 3. 12:59
1 2
 1/17 anonim válasza:
69%
FAIL ... küld öregek otthonába ..
2011. szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
pszichiátriára...
2011. szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen mindkettő jó lenne, csakhogy rohadt hosszú a várólista....
2011. szept. 3. 13:20
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy kórházi pszichiátriai kezelésre nem kell várni. Most nem szanatóriumra gondolok, azt esetleg csak később, ha az orvos javasolja.

Esetleg vetességtek gondnokság alá, úgy látszik, nem beszámítható.

2011. szept. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Skizofféniája kifejezetten nem lehet, mert az 20 éves kor körül alakul ki. Én inkább arra gondolnék, h demenciás.

Szabadidőmeben néha demenciásokra vigyázok fel és köztük van néhány skizoid tüneteket produkáló, agresszívvá váló egyén.

Nem Mo-on élek és itt nagy gondot fordítanak ezekre a személyekre, otthon viszont csak rásütik, h megbolondult. Számotokra (anyósodéra főleg) a legjobb, ha gondozásba adjátok.

2011. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
"skizofréniája"-kétszer ütöttem az f-et
2011. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menjen el az anyósod otthonról! Valamelyik családtagja biztosan befogadja egy darabig!
2011. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
jah
2011. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Huh hát igen, mi is arra gondolunk, hogy el kellene kezdeni az otthonba adásával kapcsolatos papírokat intézni, de az igaz, hogy neki ahhoz bele kell egyeznie? Mert soha nem fog belemenni ebbe. Otthonról eljönni meg nem tud anyósom, mi természetesen befogadnánk, csakhogy akkor meg magára hagyná, és akkor megint anyósom kapna, hogy egy beteget egyedül hagyott a lakásban. Ja, mellesleg meg apósomnak itt a mi lakásunkban haszonélvezeti joga van, így akkor jól idejönne ő is és tönkretenné az egész család életét....

Skizofréniához nem értek annyira, de mikor kivizsgálták 5-6 éve, a sok dolog mellett ott van a zárón, hogy kezdődő skizofrénia :ooo akkor nem értem. ezt a másik betegséget meg még nem hallottam, majd utána olvasok.... fenébe tiszta gyomoridegem van.

2011. szept. 3. 13:53
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondnokság alá kellene helyeztetni, akkor a haszonélvezeti jogával sem sokra menne. Azonkívül tényleg a pszichiátriát látom egyetlen megoldásnak, ott meg csak adnak valami infót, hogy hova tovább, ha nem akarjátok hazavinni, amit meg is értek. Csak nehogy később titeket is meg akarjon mérgezni, vagy kisgyerek egye meg véletlenül az ide-oda eldugott cuccokat.
2011. szept. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!