Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben kinek kellene...

Ebben az esetben kinek kellene kezdeményeznie a békülést?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt, ugy éreztem harmónikus és boldog a kapcsolatunk.

A sztory a következő: Sok időt tölt közösségi oldalon, de az évek során már megszoktam nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget és megbíztam benne.

Egyik nap láttam, hogy egy csaj félreérthető kommentet ír üzifalára. Hogy tudassam a csajjal hogy én vagyok kitettem egy idióta szivet párom üzifalára (Nem szokásom közösségi oldalakon kinyilvánítani az érzéseimet, sőt még az sincs kint nálunk hogy kapcsolatban vagyunk). A csaj egyből rákapott és írt nekem üzit, hogy együtt vagyunk-e párommal. Mert párom találkozni akart vele, számát is elkérte. Én ezt nem akartam elhinni, mert a csaj képei alapján egyáltalán nem párom esete és semmi nagyképűség nélkül, de a bokámig nem ér a csaj. Másrészt biztos voltam az érzéseimben, hogy páromnak csak én kellek.

Addig ment az üzizgetés a csajjal amig egyszercsak bemásolta párommal való beszélgetését.(1szer beszéltek csak) Hát had ne mondjam padlót fogtam. Nem akartam hinni a szememnek. Teljesen kikészültem és egy világ omlott össze bennem. Páromnak még a lehetőséget sem adtam meg hogy magyarázatot adjan. Egy eléggé durva sms-ben szakítottam vele. Majd kikapcsoltam a telefonomat.

Párom írt egy üzenetet, hogy ő nem csinált semmit egy barátja jár a csajjal és nem bízott benne és páromat kérte meg, hogy tesztelje a csajt. Ezért írt neki és ezért beszéltek meg találkozót. (És így visszagondolva tényleg volt szó erről a barátról a beszélgetésben.)

És még párom volt felháborodva, hogy ennyi együtt töltött év után, jobban is ismerhetném és hogy képes voltam egy sms-ben szakítani vele.

A helyzet a következő napok óta sírok, nem tudom mi legyen. Ugy érzem nem tudok újra megbízni benne, abban se vagyok biztos hogy higyjek-e neki?!? Én nem fogom keresni, mert nagyon mélyen érintett amit láttam.

Ő ugyan így szenvedhet, de ő sem fog keresni mert túl büszke és valószínű haragszik is rám, mert úgy érzni ok nélkül vádoltam és még arra se adtam lehetőséget, hogy magyarázatot adjon.

Ti mit tennétek a helyemben? Hinnétek neki? Nagyon szerettük egymást, de már nem vagyok biztos semmiben.



2012. márc. 8. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes azon törni a fejed, hogy kinek KELLENE kezdenie, ha úgy érzed, hogy megpróbálnád még egyszer, akkor hivd fel, hogy beszélkétek meg.


Részben érthetö a reakciód, részben a párodé is. De ha tényleg csak teszelt megbizásból, akkor jobban tette volna, ha neked is megemliti, mert igy elég hülye helyzetet teremtett.

2012. márc. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kényes ügy. Ha valaki igazán szereti és tiszteli a párját, nem megy bele ilyen játékokba, nem hagyja magát ilyesmire felhasználni sem. Én biztos nem hinnék benne ezek után, de én egy kamény és érzékeny alkat vagyok. Semmilyen kétes dolgot nem tűrnék el. A helydben én várnék, bármennyire fájna is a szívem. Az idő nektek dolgozik.
2012. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én is kemény és érzékeny alkat vagyok. Nem hiszem, hogy valah is eltudnám ezt felejteni neki. Belémivódtak a mondatok amiket a csajnak írt. (Mégha csak szivességből is)

És azt sem tudom felfogni hogy mehetett ilyen dologba bele? Arra hogy nem gondolhatott, hogy megaláz ezzel?!?

2012. márc. 8. 13:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos már megtapasztaltam hogy milyen az amikor az embert h.lyére veszik a háta mögött, de mindig mindent ki tud magyarázni az illető pasi. Nekem a csillagokat is lehazudta volna az égről csak hogy újra és újra és újra béküljünk ki.


Én is abból indulok ki, ha ez TÉNYLEG csak tesztelés lett volna, akkor is illett volna megmondani neked hogy miről van szó. Ha esetleg elindulna bármi pletyka vagy bármi ami a füledbe jut az ne legyen számodra megalázó/kellemetlen. Akár ez a csaj és a barátnő/barátai is nevethettek rajtad a hátad mögött, hogy a te pasid próbálkozik nála (persze nem tudhatta hogy teszt volt, vagy nem) Akárhogy is nézem, az hogy nem tudtál erről a dologról nem volt tisztességes veled szemben.

Nagyon gyanús hogy nem tudtál semmiről.

Ha bizalom lenne... és ha valóban az történt volna amit neked állít a volt pasid... akkor??? Miért nem tudhattál róla???

Talán mert nem is ez az igazság.

2012. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

13.35-ös vagyok!


És ha valóban úgy lenne ahogy a volt pasid állítja, akkor is neki kellene ott pitiznie nálad hogy ne haragudj rá amiért ne mondta meg stb. stb.

Mindenképpen ő hibázott és nem te.


Neki kellene kezdeményeznie a békülést. Ha nem fogja, akkor nem jelentesz számára sokat.

2012. márc. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit gondoljak. egyedül abban vagyok biztos hogy nem kellene neki a csaj!!! (Annyira azért ismerem.)

De, hogy erről miért nem szólt előre. azt nem tudom. Valószínű azért, mert nem engedtem volna mert eleve egy hülyeségnek tartom és valószínű még össze is vesztem volna vele.

2012. márc. 8. 13:40
 7/11 anonim ***** válasza:

13.35 vagyok!


Csak vissza térnék arra a mondatodra hogy: " az a csaj úgysem kellene neki, annyira azért ismerem.."

Ezzel ne álltasd magad kérlek. Sajnos én is megtettem. Tudtam az értékeimet, sok srácnak bejöttem szinte versengtek értem, de nekem csak az az egyetlen egy kellett. 3 éve voltunk már együtt, bíztam benne stb. Haverok mondták hogy tévúton jár. Nem akartam elhinni nekik, pláne nem mivel hogy tudtam ki az a csaj akivel állítólag... hírbe hozták. Csak nevettem az egészen, hogy ugyan már nem gondoljátok hogy ENGEM képes lenne megcsalni egy olyannal? A sarkamig sem ért, sem kinézetben, sem semmiben. Teljesen az ellentétem volt. Kocsmázott, hulla részegen tántorgott bulikban sörösüveggel a kezében, igénytelen volt magára, zsíros hajú, dagadt, csak úgy fröcsögött a szájából a sok trágárság. Ezzel szemben én?! A jól nevelt, udvarias, aranyosan mosolygó, mindenkivel kedvesen elbeszélgető, tiszta, ápolt csaj.

És? Mi lett szerinted??? Összeházasodtunk, gyerekünk is született.

És bizony 2 évre rá megtudtam minden de minden apró kis részletet a mocskos kis hazugságairól. És kitől? Egy volt szeretőjétől! Akiről szintén nem tudtam volna elképzelni hogy valaha köze lehetett volna a férjemhez, mert úgy néz ki a csaj mint a Kaszás felesége kb.

Igen, és ahhoz részeges sörösüveggel táncoló csajhoz is volt köze, nem is egyszer. Még az esküvőnk előtti éjszakán is forrón szerették egymás testét mint utólag megtudtam.


Szóval ebben ne higyj hogy úgysem kellene neki, mert sosem tudhatjuk kiben mit látnak meg ezek a férfiak ami mégis beindítja a fantáziájukat.

2012. márc. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsóhoz kommentelnék. Valóban igaz, hogy néha megdöbbentő hogy kik tetszenek a párunknak. Engem mindig megdöbbent mikor a párom bizonyos csajokra mondja, hogy jó nők. Álmomban nem gondolnám, tehát tényleg nem biztosíték az, ha szerinted nem kellene neki olyan nő.

Kérdésedre a válaszom. Nem az a gyenge aki a közeledést kezdi, pedig látszólag mindig azt hisszük. Ha magadba nézel, igen is láthatod mennyire nehéz közeledni. Ha megteszed, mert le tudod győzni magad, ami egyáltalán nem könnyű, akkor le a kalapom előtted, és neked is magad előtt. Mert erős voltál, és képes voltál azért tenni egy nehéz dolgot aki fontos neked, akit szeretsz. A szappan operákban szokott a büszkeség miatt elúszni a nagy szerelem. Bár ott a nézettséget ez növeli, de nálatok nyilván a további boldogság a cél, és ezért nem szégyen tenni. Elsőre azt mondanám, hogy a párod dolga lenne közeledni logikusan. De, mivel módot sem adtál a magyarázatra, ezzel nagyon megbánthattad, ha tényleg igaz a sztorija. Tehát egy egy. Kezd te egy erős pillanatodban, és nem hiszem, hogy megbánod.

2012. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Már lehiggadtam annyira, hogy szeretném megbeszélni vele. De nem hív. Én pedig nem fogom keresni.

2012. márc. 8. 15:49
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mit gondoljak. egyedül abban vagyok biztos hogy nem kellene neki a csaj!!! (Annyira azért ismerem.)

De, hogy erről miért nem szólt előre. azt nem tudom. Valószínű azért, mert nem engedtem volna mert eleve egy hülyeségnek tartom és valószínű még össze is vesztem volna vele."


Számomra ez alapján egyértelmű, hogy ha nem engedted volna, és még össze is veszel vele, egy ilyen szerintem semmiség miatt, akkor ezért nem szólt róla, így ez nem mondhatni, hogy hűde az ő hibája. Ha szereted, és kell neked, akkor keresd meg. Nem békülésért, hanem, hogy megbeszéljétek. Ha nem érdekel, akkor meg hagyd.

2012. márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!