Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Előfordulhat, hogy a szakító...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előfordulhat, hogy a szakító fél büszkeségből nem kezdeményez békülést?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert tudomásomra jutott, hogy szeret, és szenved, mióta nem vagyunk együtt, mégsem lép. TUdom, hogy ennek sok más oka is lehet, és hogy attól függetlenül, hogy ezt érzi, nem feltétlenül akarná folytatni. Inkább az érdekelne, hogy veletek előfordult/ill. el tudnátok képzelni, hogy a büszkeség befolyásoljon ilyen helyzetben? Ez a "nem csinálok hülyét magamból, ha már egyszer kimondtam, hogy vége/ nehogy már megtudja, hogy milyen üres nélküle az életem", vagy valami ilyesmi.Vagy ha magatokról ezt nem is tudnátok elképzelni..mennyire gyakori, hogy egy ember ilyen okokból nem kezdeményez?
2012. jan. 20. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez marhaság ha szeretek valakit akor nem érdekel, hogy mit kell megtenem érte, hogy együt lehesünk. Ha kell hülyét csinálnék magamból. 25/F
2012. jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez is egy hozzáállás, gondolo sokak vannak így ezzel. (és mellesleg ez a normális, szerintem) Azért tettem fel a kérdést, mert úgy néz ki, engem érint ez a helyzet. Lányban ismerek ilyet, hogy a büszkesége hatására nem tesz meg bizonyos fontos dolgokat, és ezt később meg is bánja. Más szempontból teljesen rendben van, de ezzel nem tud mit kezdeni, ilyen a természete.
2012. jan. 20. 19:44
 3/10 anonim válasza:
Első hülyeséget beszél...igen van ilyen!!!
2012. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Második, kifejtenéd kicsit bővebben? Tényleg érdekel minden ezzel kapcsolatos dolog. Akár saját történet, akár elmélet :)
2012. jan. 20. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Igen lányban én is ismerek ilyet van is ilyen nem azt mondom. De nekem az a véleményem, hogy ha szeretek valakit nem fogom azért eldobni a boldogságot mert nem hajtok fejet és nem látom be hogy nem volt igazam. Ez nem büszkeség szamárság!!
2012. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nem tudom mennyire lehet ezt bőven kifejteni mivel nem vagyok pszichológus...de megpróbálom..

Sok oka lehet a dolognak..lehet pl az hogy valaki annyira szereti a másikat hogy szó szerint teher neki a kapcsolat és kimond egy olyan dolgot amit nem is akar igazán..én nagyon szeretem a barátnőmet a tűzben mennék érte és ő az életem,de annyira felidegesített hogy mérgemben azt mondtam hogy nem érdekel végeztem vele és le.basztam a telefont és persze ahogy lenyugodtam fél óra múlva vissza hívtam és ő is tudta hogy nem gondolom komolyan...ez most csak egy hülye pl volt...

de amikor az ember tudja hogy szereti a másik és nem akar vele kibékülni akkor nem veled nem akar kibékülni,hanem saját magával...ennyire egyszerű..nem meri magának bevallani hogy mi a helyzet mert félti a büszkeségét és ráadásul ő szakított veled..egyszerűen az ember ilyenkor nem tud túl lépni a büszkeségén ezt nem lehet másképpen elmagyarázni...

2012. jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
meg talán valahol a bűntudat is ott lehet benne valahol...amiért kidobott téged..
2012. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Másodiknak köszönö, sokat segítettél. Eléggé bele vagyok még gabalyodva az érzéseimbe, és most mindent jóval nehezebb átlátnom. Pedig nagy szükségem van rá, hogy legalább feltevéseim legyen arról, hogy mit érezhet a másik, mi vezérli a tetteit/azok hiányát. Csak vigyáznom kell, hogy ne legyen belőle önáltatás, felesleges reménykeltés..
2012. jan. 20. 20:36
 9/10 Solarian ***** válasza:
Sőt.
2012. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem van ilyen, bár az én felfogásomban ez hülyeség, hiszen ha valakit szeretünk akkor miért ne tennénk meg mindent annak érdekében hogy velünk legyen? Párommal már mi is beszélgettünk erről. Ő határozottan állította, hogy ha én egyszer szakítanék vele, ő nem jönne könyörögni. Akkor sem ha hibásnak érzi magát. Ez elég szarul esett nekem, mert velem is előfordulhat hogy mérgemben hirtelen meggondolásból szakítok. Ezek szerint nála nem lehetne visszacsinálni semmit. De akkor is igaz ez, ha ő mondaná ki. Mert pl. ha szakítana velem de még mindig szeretne, akkor azt azért tenné, mert úgy gondolja hogy nem vagyunk jók egymásnak. Mint ahogy más is mondta: teher. Attól neki még hiányozhatok, meg attól még szeretne engem. De valamikor nagyobb önfeláldozás az, ha elengeded, megadva az esélyt hogy boldog legyen mással, mint az hogy erőltetni azt ami nem megy, és miatta segget csinálni a szádból. Tipikus eset. Érzelmek vs. józan ész. Tehát ilyen esetben beszélünk arról hogy valaki "büszkeségből" nem békül. (vagy igazából nem is szeret, csak a 'kapcsolat' hiányzik neki) Szerintem... Lehet vitatkozni. :D
2012. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!