Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 22 évesen önállótlan vagyok....

22 évesen önállótlan vagyok. Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
Mostanában állandóan azt kapom,hogy ennyi idősen egyesek már rég családot alapítottak,meg kimentek külföldre,én meg egy gyerek szintjén vagyok,nem vagyok elég talpraesett és nem tudom megállni a helyem.Néha rá kell jönnöm,hogy ez tényleg így van és ez nagyon fáj.Nem tudok eligazodni a világban,akkor sem,ha munkáról van szó,ha meg emberi kapcsolatokról,akkor meg aztán végképp nem.Nincsenek barátaim,komoly kapcsolatom sem volt még soha,nem tudok egyedül dönteni,mert anno sokszor rosszul döntöttem és most ha ilyesmire kerül sor,halálra stresszelem magam.Vannak céljaim,mégis csak egy gyereknek érzem magam és ez rossz.Mit csináljak?
2012. márc. 8. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az már jó, hogy tudsz a problémáról.

Képezd magad.

Agykontroll pl.

2012. márc. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
En meg 21 vagyok, kint ragadtam külföldön, munkat, szobat kell keresnem, a megelhetesert küzdök. Bar lehetnek egy kicsit kevesbe önallo...:S
2012. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom azt mondani, hogy ne parázz, mert szívem szerint Én is újra gyerek lennék.


Folyamatosan a jövömön agyalok, hamis elvárásoknak akarok megfelelni, amit sosem akartam. Ebbe bolondulok bele lassan.

2012. márc. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak ezekben érzed magad önállótlannak? Pl a saját ügyeidet egyedül intézed? Bevásárlás, banki ügyek, posta, hivatalos ügyek? Ha ezeket magad intézed akkor nem vagy önállótlan. De a társas kapcsolatokban meg nem csodálom hogy nem boldogulsz. Én is így vagyok...
2012. márc. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen én is önállótlanabb voltam. Manapság a gyerekek egyre később repülnek ki, mint régebben, ez tendencia. Nem biztos, hogy jó, de így van. Az jó, hogy felismered a problémát, akkor tudsz ellene tenni. Valaki észre sem veszi.
2012. márc. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen én is az voltam. Szvsz ma az nem normális, ha valaki ennyi idősen családot alapít... (ezt nem úgy értem, hogy az hülye lenne, a normálist abban az értelmében használom, hogy átlagos, gyakori).
2012. márc. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszát!

1 El sem hinnéd,mennyi mindennel próbálkoztam már,álomfejtéstől kezdve mozgásterápiáig mindennel:Bár ez inkább a kapcsolatteremtési problémáim miatt volt.Használt valamennyit,de nem oldódott meg.:(Az agykontrollt most kezdem.

2 De te legalább valamilyen szinten mégis ki tudtál repülni,az már más kérdés,hogy nem úgy sikerült,ahogy tervezted...

3 Nekem már rég nem kéne gyereknek lennem,zavar,hogy mindenki így viselkedik velem,el sem tudom mondani,mennyire megalázónak érzem.Úgy érzem ilyenkor,hogy semmit sem érek és hogy soha nem fognak rám EMBERKÉNT tekinteni.

4 Ezt mind magamnak intézem már régóta.Utazni is egyedül szoktam,messzebbre,de akkor anyám halálra aggódja magát,ami persze természetes,de ha én azt mondom neki,hogy nem izzadtam vért az utazás alatt,nem kaptam ideggörcsöt,nem pusztultam meg a félelemtől,akkor azt úgy fogadja,hogy aha,persze,csak nagynak akarsz látszani,kislányom,úgyis tudom,hogy félsz.Na,ez a baj.:(És én nem győzöm bizonygatni,hogy nem félek,nem vagyok mimóza,tök normális ember vagyok,de ha valaki ezt akarja hinni rólam,akkor nem tudok mit tenni.

Barátkozni,kapcsolatot teremteni nem tudok,néha úgy érzem,hogy kezdem feladni.

5,6 Igen,ezt én is észrevettem...és ez megnyugtató,valamennyire,nem kötelező most azonnal pakolni a bőröndöt és lelépni,mielőtt még én leszek a falu szégyene:DMég tanulok is,úgyhogy nem választanám a nehezebb utat,hogy még magamat is tartsam el.Csak az a baj,hogy amikor valaki azt mondja nekem,hogy az elkényeztetettségem miatt életképtelen vagyok és más mennyire talpraesett,az nagyon tud fájni.Mert bevallom,nem lennék képes most azonnal összecsomagolni és kimenni külföldre tök egyedül,mint egyesek.Kiutazni ki mertem EGYEDÜL,de akkor rokonhoz mentem,az más tészta.

2012. márc. 8. 22:56
 8/12 anonim ***** válasza:
Én együtt érzek veled kérdező.
2012. márc. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mióta kötelező külföldre költözni? Mióta baj az, ha valaki nem tud összepakolni és menni? Én sem tudnék. Nem is akarok. Aki akar, menjen. Kit érdekel?
2012. márc. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8 Köszi

9 Én sem tudom,mi a baj ezzel,én sem mennék.Csak ne nézne le amiatt mindenki.

2012. márc. 9. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!