Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A vőlegényem meghalt. Elutazná...

A vőlegényem meghalt. Elutaznátok oda, ahol a nászút lett volna?

Figyelt kérdés

Rajongott Szentpétervárért és szerette volna velem megnézni.

Gondolkozok rajta hogy elmenjek-e. Mintegy képzeletben "megmutatnám" neki a helyeket amiket annyira meg akart nézni de már nem voltrá ideje csak nem tudom mit váltana ki belőlem.


2012. márc. 9. 00:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Részvétem! Érdemben nem tudok válaszolni, ezt Te érzed, hogy elég erős vagy-e.
2012. márc. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Már csak a lelki békém miatt is, és tiszteletből is.
2012. márc. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Őszinte részvétem. Hát ez nagyon nehéz. Én csak annyit tudok ehhez hozzáfűzni, hogy nekem az apukám halt meg és én azt csináltam elég sokáig, hogy szinte módszeresen, de nem tudatosan jártam azokat a helyeket, ahol megfordultunk együtt. Ez nagyon sokat segített nekem a feldolgozásban. Viszont, egyet tudok, hogy amikor úszni, pancsolni megyek, vagyis mentem, sokáig azt képzeltem, hogy ő is ott van és nagyon jól érzi magát velem. Vagy, miután a jogosítványomat le tettem, akkor is azt képzeltem, hogy mellettem ül és gratulál, hogy milyen ügyes vagyok,ahogy vezetek. Jó sokáig voltam ilyen állapotban, de nekem ezek segítettek.
2012. márc. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
részvétem, elképzelni sem tudom mit érzel. én nem tudnék elutazni mert folyton azon gondolkodnék milyen boldogok lettünk volna itt ketten...
2012. márc. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2012. márc. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

el. Része lehet a gyásznak és segíthet lezárni azt a szakaszát az életednek.

Deakkor, hamár tényleg le tudod zárni.

Ne agyász kezdetén,amikor csak végtelen sírás lenne belőle.

Akkor menj, ha már mosolyogva tudsz már végigmenni a helyeken amit "megmutatnál" neki.

2012. márc. 9. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Az az ő álma volt, ne menj el. Az életed egy szakasza lezárult, egy új következik, ami nem biztos, hogy rosszabb, mint az előző volt, sőt lehet még jobb is.


Ha szeretnél kiszakadni a mostani helyzetből, akkor utazz el olyan helyre, ami a te álmod!


1,5 év múlva már mindent másképpen fogsz látni, tisztábban, látni fogod egykori szerelmed hibáit is, és ez a felismerés segít majd továbblépni.


(Egy fiatal özvegy saját tapasztalata)

2012. márc. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
ne utazz el. Nincs értelme. A saját vágyaid és álmaid kövesd eztán az övéit pedig tartsd tiszteletben. Lehet keményen hangzik, de ő már nem lát, hall érez. Tudom jól mit érzel, de idővel enyhülni fog. Rajtad áll minden. Ha szándékosan keresed, életbentartod az érzéseket is ezáltal nehezebb lesz elnyomni. Elfelejteni sohasem fogod, de elzparhatod jó mélyre hogy te boldog lehess. Kell legalább másfél év és minden megváltozik majd. Részvétem.
2012. márc. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Elöször várd meg, amig kicsit megnyugszol, és ha utána szükségét érzed menj el. De MOST semmiképpen, mert ott idegen országban lennél, ha netán összeomlasz, még el esm tudod mondani, hogy mi van veled, nem is beszélve arról, hogy ott kezelnének-e és hogyan.
2012. márc. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Fogadd részvétem.

Én sem mennék. Sem most, sem később. Az egy "közös álom" volt, az ő távolléte, hiánya semmissé tette ezt az álmot. Nem voltatok ott együtt, ott nincs mire emlékezned, csak a saját fájdalmadat növelnéd vele, a saját, egyébként is nehezen gyógyuló sebeidet tépnéd fel. Ne tedd!

Próbálj meg mielőbb talpra állni, az élet megy tovább, nem ragadhatsz le a múltban! Ápold az emlékét, de amilyen gyorsan csak lehet, lépj tovább! Ezt már megváltoztatni nem tudod, de a jövődet elrontani igen, amennyiben nem igyekszel a múltat mielőbb lezárni!

2012. márc. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!