Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egyedülálló öreg néni...

Ha egyedülálló öreg néni meghal, hogyan zajlik a felfedezés, ki hova megy, kinek szól kinek, hogy szállítják el, ki temeti el, stb?

Figyelt kérdés
Szem elől tévesztettünk egy ismerős nénit (fél napja még beszéltünk vele telefonon, de azóta nem elérhető), és nem tudom, kinek szóljunk, hogy és hol érdeklődjünk (elég messze lakik, nem azzal kezdenénk, hogy elmegyunk és zörgetünk, meg hátha fölösleges is), lehet, hogy rosszul van, nem tudom, de amúgy nagyon öreg már.

2012. márc. 9. 20:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Valaki a kérdésre is válaszolna?

Ha egyedülálló öreg néni meghal, hogyan zajlik a felfedezés hivatali protokollja, ki hova megy, ki szól kinek, hogy szállítják el, ki temeti el, stb?

2012. márc. 11. 21:50
 12/20 A kérdező kommentje:

Amúgy előkerült, csak magányra vágyott, azért nem vette fel a telefont 3 napig.

A kérdés továbbra is izgat és várom rá a választ.

2012. márc. 11. 21:51
 13/20 anonim ***** válasza:
92%
Én egyszer már válaszoltam,házi segítségnyújtásban dolgozom,ha nincs kulcsom a lakáshoz csak rendőrrel mehetek,ő nyithatja,nyittathatja ki az ajtót,és hív orvost aki vagy segít vagy megállapítja a halált.Ha ismerősről van szó,akkor se menjen az illető egyedül,hívjon segítséget.Orvos stb.
2012. márc. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem... Azt hittem, a néni miatt aggódsz! Tulajdonképpen miről van itt szó???
2012. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
92%
Ja és az elszállítás,ha megvan az orvosi papír hogy meghalt,akkor a temetkezési vállalkozó elszállítja,ha boncolni kell oda,ha nem akkor oda ahol a temetésig lesz.Már ha nincs rokona az elhunytnak,ha van rokon akkor az intézi.Ha senkije nincs akkor telefonkönyv,onnan egy vállalkozó.A vállalkozó elintéz mindent,hamvasztás,temetés stb.
2012. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
92%
Ja és az temetteti el akit a néni ezzel megbízott,ha van rokon,ha senki sincs végső esetben az önkormányzat.
2012. márc. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2012. márc. 12. 00:17
 18/20 A kérdező kommentje:

"Tulajdonképpen miről van itt szó???"


Arról, hogy tudni akartam, mennyire szabad itt bevatkozni idegenként, ha ilyen van, mert ilyen sokszor van, sok ismerősöm lakik egyedül, viszont először találkoztunk evvel a helyzettel, és tanácstalan voltam, nem közeli ismerős, csak véletlenül beszéltünk vele, szivességet kért, és valamire választ vártunk tőle, és nem jelentkezett, és elérni se tudtuk.

2012. márc. 12. 00:21
 19/20 anonim ***** válasza:
84%
Semmiképpen se szabad egyedül bemenni,csak rendőrrel,vagy esetleg ketten(én inkább rendőrrel)mert utána ráfoghatnak bármit,hiába a jó szándék....természetesen ha közeli rokon,ismerős az más.Ha távoli akkor először szomszéd,ha van rokon,és ha ez nincs akkor szólni kell hogy x ideje nem látták az idős embert,nem nyit ajtót.
2012. márc. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igen, pont azt nem akartuk, hogy semmi baj nincs, és akkor rátörünk hatósággal....:)
2012. márc. 14. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!