Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anya vagyok két...

Egyedülálló anya vagyok két gyermekkel, szerintetek belevágjak az albérletbe?

Figyelt kérdés
szüleimmel élek de apámmal nem lehet kíbírni az életet mert alkoholista, fenyeget, minden k....-nak elmond a gyermekeim előtt, sőt régebben már olyan volt hogy a kést is felemelte rám, ha iszik egyszerűen nem lehet kíbirni vele, szegény gyermekeim sem bírják már tovább, teljesen tönkremennek ők is, mint én annak idején gyerekkoromban, szerintetek egyedül elinduljak albérletbe 2 gyermekkel össz bevételem 96 ezer ft, ebből kijön az albérlet+kaja? esetleg kapnék e az önkormányzattól valami albérlet támogatást, vagy lakhatási támogatást vagy minek mondják, nem tudom pontosan, szerintetek? segítsen valaki mert egyszerüen nem bírjuk tovább, ja és nincs aki segítsen se barátnőm, se senkise :-(
2012. jan. 20. 20:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
42%

96 ezer forint a fizetésed? Erre még rájön a 2 gyerekre a családi pótlék,és a gyerektartás is..Így már belevágnék az albérletbe.

Majd elmennék az önkormányzathoz támogatást kérni amiben csak lehet.

2012. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pénz ngyon kevés hármotokra albérletben. Még élelemre sem maradna. A támogtás esetleges, vagy adnak, vagy nem. El kellene hagynod ezt a poklot, kérségtelen. Dolgozol? Esetleg egy anya otthonban nem lenne jobb átmenetileg?
2012. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
29%

A segélyt felejtsd el!


Olcsó albérletet keress, és inkább vidéken. Esetleg keres valami kedves öreg idős nénit, aki még észnél van. Hátha befogad, cserébe meg megcsinálnád helyette a házimunkát.


Egyébként meg még akkor kellet volna ezen gondolkodni, mielőtt megszülted a gyerekeket. Tudtad, hogy ilyen az apád. El kell fogadnod, vagy megteremteni a saját lakást vagy fizetni az albérletet. Gyereket vállalni nem szabadott volna enélkül.

2012. jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz be az illetékes önkormányzat lakásosztályára(a bejelentett lakcím szerinti kerületibe)és mond el mi a helyzet.Ne legyél szégyenlős,mond meg,hogy gyakorlatilag nincs hol laknotok a gyerekekkel,mert a szülőkkel nem jössz ki.

Ajánljanak valami megoldást,lehetőleg egy önkormányzati lakást.Bár erre nem sok esélyed van,de én ismerek valakit akinek sikerült.Az igaz,hogy volt egy kis protekciója.

A bevételed nem valami sok,ennyi pénzzel albérletbe nem tudsz elmenni,hogy még kajára és a gyerekekre is maradjon.

2012. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
nem dolgozok seholsem, nem találok olyan munkát hogy jó legyen, pl-ul hogy a gyerekeimet el tudjam vinni reggel iskolába, ovodába meg vissza délután, több műszakot meg nem tudok beválalni, mivel nincs aki segítsen rajtam
2012. jan. 20. 20:31
 6/28 A kérdező kommentje:
én mikor fiatalabb voltam elköltöztem otthonról mert volt párom, akivel összeköltöztünk külön házba, 10 évig voltunk együtt, de sajnos külön mentünk, mivel a párom elkezdett inni, rossz társaságba volt mindig, és ő meg vert, és el is akarta törni a kezemet, ekkor visszaköltöztem a gyermekeimmel együtt a szüleimhez, és most még itt is lakunk
2012. jan. 20. 20:35
 7/28 anonim ***** válasza:

Mindenesetre menjél be az önkormányzathoz és szerintem segiteni fognak rajtad.Nekem is van egy ismerõsõm,akin segitettek, csak fel kellett ùjitani a panelt.

Ennyi pénzbõl nem hiszem, hogy tudnál albérletbe menekülni.

Vagy az apádnak kellene elvonóra mennie, anyud hogyan áll a dolgokhoz?

2012. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen mindegy miért került ebbe a helyzetbe, nem ezt kell elemezgetnünk. Keress olcsó albérletet, és költözz át, hátha valaki szintén megszorult, és fillérekért kiadja! Próbálj meg elmenni takarítani, azt gyerekek mellett tudod csinálni!
2012. jan. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként az önkormányzati lakásokban is kell rezsit és dolgokat fizetni, tehát majdnem egyenlõ az albérlettel. En úgy hallottam, hogy kb. 50 be jön ki. Biztosan kapsz segélyt is, csak menjél, ha másoknak adnak,akik nem érdemlik meg, akkor neked miért ne?
2012. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Keresd fel a családsegítőt. Valamit csak tudnak ajánlani. Van, amelyiknél még albérlet cím is előfordul. Persze, alacsony áron. Hol laksz?
2012. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!