Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális h lefelé görbül a szám?

Normális h lefelé görbül a szám?

Figyelt kérdés

Eléggé összejöttek a dolgok és ha nem adom a a nehezen félretett pénzem akkor nem lesz gáz meg villany a lakásba. Idén el szerettem volna menni a Balaton Soundra. Hónapok félreteszek. Minimélbért keresek olyan 70et szoktam kapni,abból 40et leadok a közösbe(de még ez is kevés,sajnos) a maradékból 15 ezret félreteszek,és a másik feléből meg bérletet veszek,meg magamra költöm.

Eddig be tudtuk fizetni kis csusztatásokkal a számlákat,ám most már hívtak az e-ontól h ha nem fizetjük be akkor kikapcsolják a szolgáltatást.

Ha nem adom be a közösbe a félretett pénzem akkor kikapcsolnak. Anyukám szerint nem kéne huzkodnom a számat...


2012. márc. 10. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
És édesanyád nem keres semennyit vagy nem dolgozik?Szerintem ha 40.000 forintot leadsz a közösbe úgy hogy ilyen keveset keresel akkor egy szavuk nem lehet.Normális ha ki vagy akadva vagy szomorú vagy.
2012. márc. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Anyukám is dolgozik ő is minimálbért keres. Csak sok a hitel a házon... meg a számlák is sokba vannak,és akkor még nem ettünk semmit. Még itt lakik tesóm és a kisgyerek. Tesóm gyesen van,kap csp-t,meg gyerektartást 10.000Ft-ot. Ő is a bevételét szinte mind leadja,csak a gyereknek veszi meg a pelenkát meg ami kell.

Anyukám azt mondja h nem kéne huzkodnom ez miatt a szám,hisz midenki odateszi a pénzét,ő még annyit se költ magára mint én,vagy nézzem mega nővérem ő mit költ magára semmit. Kicsit úgy érzem h önző vagyok,mert szórakozni akarok. A számlák fontosabbak tudom.. csak ez így elég szar... Legszívesebben elsírnám magam.

Nem is éri meg félretennem. Mindig lesz vmi ami miatt le kell majd adnom...

2012. márc. 10. 15:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagy önző te nem tehetsz róla hogy így alakult , fiatal vagy szórakoznod kell és élni.Nem próbáltál meg jobb állás után nézni?Protekció után nézni?Vagy esetlen külföldi munkavállalás nem jöhetne szóba?
2012. márc. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem nagyon van jobb állás a környéken,főleg így h csak érettségim van. Örülhetek ennek is,főleg h nagy leépítesek vannak.

A külföldi munka jó lenne,de nincs sem nyevtudásom,sem pedig kezdőpénzem a kiutazáshoz. Hónapokba telne míg összegyüjtök annyi pénzt h el tudjak indulni. És akkor megint szinte semmit nem költök magamra,csak kuporgatok.

Ilyenek jutnak eszembe ezzel kapcsolatban is,h összegyüjtöm a pénzt és akkor megint vmire ugyis kell. mert így is mindig mindennel el vagyunk maradva. most h oda adom a pénzt még akor is el leszünk maradva szóval alig egy hónapot nyertünk.

2012. márc. 10. 15:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen az élet... Bocs, hogy ezt mondom, de ma már örüljetek, hogy meg tudtok élni úgy-ahogy és nincs több milliós hitel a nyakatokon... Hiába panaszkodsz, van, hogy le kell mondani dolgokról néha.

Nem azért mondom amúgy, de a Sound bérlet se kerül 100ezerbe, hogy hónapokat kelljen rá spórolni, most beadod a számlára a pénzed és Soundig meg bőven összeszeded megint a bérlet meg az útiköltség árát. Maximum úgy mész, hogy szállás nélkül pl arra a napra, ami legjobban tetszik. Örüljél egyáltalán, hogy tudsz rá spórolgatni és nem kell minden pénzed hazadnod, hogy megélhesetek.

Még valami, tényleg nem okoskodásnak szánom, de próbáljátok átgondolni, min lehet még spórolni. Pl több fűtés helyett melegebben öltözni otthon, minden elektromos készüléket khzúni, ha nem használjátok (akkor is fogyaszt egy keveset, ha be van dugva, de nem használjátok), villanyt kevesebbet égetni, energiatakarékos izzó esetleg, ilyenek.

2012. márc. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom,végül is Soundig még tudok félretenni,csak olyan rossz h egész 7re akartam menni barátokkal,meg ott aludni,és ott elleni... Már annyit addig nem biztos hogy össze tudok gyüjteni. meg aztán nem is minden hónap ugy jön ki 15 ezret félre tudok tenni. Van mikor kevesebb.

Meg minek spórolgassak mikor majd ugyis megint kell másra a pénz... Dolgozok a nagy semmiért :( Olyan lehetetlen érzem az egészet,hiába spórolok mikor be kell adnom a közösbe h élni tudjunk. nem látom a fényt az alagút végén...

2012. márc. 10. 18:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Én nem is tudom mi van itt a Gyk-n. Itt senkinek sincs apukája, és a tesónak, akinek van kisgyereke, annak sincs férje. Ha ez a két férfi ott lenne a családba, akkor mennének simán a dolgok. Szerinted, meg a tesód szerint, ki a hibás mindezért? Hova lettek a pasik?
2012. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!