Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl hamar beszél a szám....

Túl hamar beszél a szám. Javulni akarok, de hogyan? Megsértem a körülöttem levőket.

Figyelt kérdés

Minap döbbentem rá, hogy néha nagyon bunkón válaszolok az embereknek ok nélkül, és nagyon, de nagyon kritikus vagyok. Ha elmegyünk valahova minden második mondatom úgy kezdődik, hogy "nézd azt az embert: milyen kövér/milyen ízléstelenül öltözködik/milyen bénán jár" stb. Utána mindig lelkiismeretfurdalásom van, hogy miért vagyok ilyen ítélkező, én sem vagyok jobb azoknál. És így még a párom szemében is egy nagy kritizálónak tűnhetek, aki mindig negatívat mond másokról. És igaza lehet.


Az előbb oltottam le édesapámat, holott ő kedvesen kérdezte, hogy felhívom-e holnap, ha kijöttem a vizsgáról, hogy mondjam el hogy sikerült. Erre én rávágtam csöppet sem szépen, hogy "Tudod jól nem tudok hívni, az egyenlegem 0, és különben is, nem tudom meg holnap az eredményeket"... Utána olyan rossznak éreztem magam, hogy ő csak érdeklődött, ráadásul tényleg kedvesen mondta, és én ilyen csúnyán válaszoltam neki.


A múltkor találtam egy "receptet" a kapcsolatokhoz és nagyon megtetszett. Napokra lebontva adott tennivalót, így például az első nap feladata az volt, hogy ne mondjunk negatívat a párunknak, a másodiké az, hogy most az előzőt folytatva mondjunk valami pozitívat stb. Ilyen napirend volt. Azt sikerült követni és valóban javult ezalatt a kapcsolatunk. Ilyesmit keresnék erre a fent említett két problémára is, ami tulajdonképpen egyként is megfogalmazható: gond van azzal, hogy meggondolatlanul mondok ki dolgokat...


Tudtok ilyen receptet? Hogy kezdjem el? Tényleg akarok változtatni!


2011. aug. 28. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
hát előbb gondolkodj utána beszélj,nem hiszem hogy olyan nehéz mert nekem általában sikerül
2011. aug. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt egyszer egy gonosz fiú, aki mindenkit megsértett. Egy szép napon az apja megkérte, hogy minden nap verjen be annyi szöget a falba, ahány embert megsértett. A fiú megtette, de rájött, hogy nagy fáradtság az állandó szögbeverés, így egyre kevesebb embert sértett meg. Egy nap büszkén ment az apjához elújságolni, hogy aznap senkit sem bántott meg. Az apja akkor megkérte, hogy minden nap, amikor senkit nem sért meg, húzzon ki egy szöget a falból. Eljött a nap, amikor a fiú büszkén ment az apjához, hogy üres a fal. Az apja akkor azt mondta: -Látod fiam, ezt a sok lyukat a falban? Az emberek lelke is ilyen. Hiába kérsz bocsánatot, a hegek akkor is benne maradnak a szívben.
2011. aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
tanulságos mese
2011. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ez tanulságos tényleg :)

Én is ilyen vagyok,de csak a szüleimmel. :(

2011. aug. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nincs itt baj. Túl érzékenyek a körülötted élő emberek. :)
2011. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
sajnos én is ilyen vagyok, mint te, kedves kérdező. és főleg a párommal és a családommal, pont velük kéne jobban kedveskedni... igyekszem változtatni. de nagyon nehéz...
2011. aug. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is bántok, mert az élet erre tanított. Túl sokat bántottak szóval és már előre félek, hogy mikor ki miért utál és mit fog mondani, ezért én "beelőzöm" és "belefojtom" a felém irányuló kritikáit az enyémekkel. Én erre jöttem rá, hogy ez az ok, tehát nem ragtapasz kell a szájra, hanem rájönni, hogy mi okból csináljuk és azt az okot megszüntetni. Nekem el kell hinnem, hogy nem mindenki akar nekem rosszat és nem fog bántani. Ez a lecke szerintem. Neked is van most kideríteni és megoldani valód. Miután megvan, a megszokott reakcióidat át kell írni magadban, ezeket a beidegződéseket kiírtani. Szándékosan másként kell reagálnod, amikor éppen azt tennéd, amikor nem akarsz. Eleinte a "nem szólok semmit és figyelek" lehet a megoldás, később "a normálisan szólok" is jöhet.
2011. aug. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jav.: "éppen azt tennéd, amikor" helyett amit. Bocs.
2011. aug. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!