Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyorsan lefelé tartó...

Egy gyorsan lefelé tartó spirálba került az életem. Vajon van még kiút?

Figyelt kérdés
A munkahelyemről elbocsájtottak, és jó ideje nem találok másikat.Anyagi gondok miatt nem tudtam bejárni az egyetemre, ezért kirúgtak. Egészség ügyi gondjaim vannak, de mivel nincs TB-m nem tudom magam kivizsgáltatni. A baráti társaságomból szépen lassan kiszorultam. Párkapcsolatom haldoklik, hiába szeretjük egymást, a túl sok véleménykülönbségtől egyre távolabb kerülünk egymástól. Egyedül vagyok a világban , és érzem , hogy egyre lejjebb vagyok. Hogy lehet ilyen mélyről még felállni?
2011. jan. 22. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel,mert ha padlót fogsz,még nehezebb lesz. Gondolj minden reggel arra, hogy kapsz munkát és menj is el állást keresni.Előbb-utóbb összejön.Hajrá!!!
2011. jan. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
26 éves nő vagyok
2011. jan. 22. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, mit mondok neked? Azt, hogy még most állj meg egy kicsit, és hagyd, hogy az önsajnálat maximum 1(maximum!) napra a hatalmába kerítsen. Ülj le a szülődhöz, hajtsd az ölébe a fejed, sírd ki az összes bánatod - legalább minddel szembesülsz. És ígérd meg magadnak, hogy holnaptól más lesz, ez csak egy öntisztítás most!:)

Ha ez megvolt, keress egy nagyon egyszerű munkát szerintem. Pincérnőként bármikor el tudtam helyezkedni, nem tudom, hogy ez így van-e most is, de cska találsz valahol egy munkát, ahol az egyetemi dolgokhoz kellő pénzre szert tehetsz - a fejed feletti fedélhez pedig kérd a szüleid segítségét, ez nem szégyen. Talán ők tudnak segíteni az egészségügyi gondjaidban is, bár az lehet, hogy lelki bajból eredő.

A barátokról annyit, hogy ne utasítsd vissza a meghívásukat. Szükséged van rájuk, arra, hogy a társaságukban elfeledd a problémáid. Ehhez elég egy barát is, aki majd bevisz a többiek közé. Velem is így volt. Nehezen ment, de 2-3 hét alatt visszarázódhattam hozzájuk. A párod kezét ne engedd el, avasd be a gondjaidba, tudasd vele, hogy szereted, és sajnálod a véleménykülönbségből adódó gondokat. Szereted őt, és biztos ő is szeret téged, bármit helyre lehet hozni, ami nem szegett 10 parancsolatot :D Hidd el nekem, ha tényleg szeretitek egymást, akkor van mód, hogy újra közel kerüljetek egymáshoz. Ne hagyd, hogy elmenjen tőled, ő az életed nagy részét teszi ki, és imádod, ezt leszűrhettem a soraidból. Barátok, kedves, és család. Ők segítenek, de csak akkor, ha még most kiszeditek magadat közös erővel (ebbe a tied is kell) a mélyülő gödörből.

Sok sikert, remélem minden rendbejön nálad. Vigyázz magadra:)

16/L

2011. jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*26/L bocsi :D
2011. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy pár ezer lelkes településen élek, és sajnos édesanyám nem tud segíteni anyagilag, se a párom (ő is a szüleinél él) az innen való elköltözésben. Diákhitel nem folyamatos törlesztése miatt BÁR listára kerültem, így aztán hitel kilőve. (meg puszira nem adnak)Az egyetemből fél év lenne már csak hátra, de most már csak fizetősre tudnék menni, ami durván 250 ezer csak a tandíj. Nincs olyan nap, hogy ne jelentkeznék valamilyen állásra, de azok mivel minimum bejárósak, sokkal szívesebben alkalmaznak helybélit. Éjszakánként nem tudok aludni, mert félek az álmaimtól. Reggel rettentő nehezen kelek , mert félek az ébrenléttől.
2011. jan. 22. 15:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Maximálisan megértelek,az én magánéletem egy nagy nulla,harcolok azért,ami jár nekem,volt párom megkeseríti az életem,egy másik férfi,akit szeretek,semmibe vesz,és megaláz,a munkám egy rakás sz@r,hányásig dolgozom,de nincs már semmim,elvesztettem mindent,ami valaha fontos volt számomra.Ezen felül néhány ember szemében egy aljadék vagyok,mert kiálltam magamért,és megvédtem magam.

Egy nagy sz@r az Élet.Viszont ha úgy állsz hozzá.hogy egyzser még lesz miért felkelned,akkor fél fokkal könnyebb minden.

2011. jan. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!