Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezd elegem lenni anyámból!...

Kezd elegem lenni anyámból! Hogyan vegyem rá hogy menjen már el egy egy tanfolyamra?

Figyelt kérdés

Anyukám nem ért a számítógéphez. Azt se tudja hol kell bekapcsolni. Ha nem mutattam már meg neki 1 milliószor akkor egyszer sem. nagyon elegem van belőle hogy mindig engem ugráltat ha ő oda akar ülni a géphez.

Csak a mai napom példaként: én neki álltam filmet nézni,erre ő elkezdte mondogatni h miattam nem tud ő gépezni,milyen szemét vagyok amiért nem kapcsolom be a gépet. Jó film leállít gép bekapcol neki. Már helyezkednék vissza,mire hallom hogy mondja h én direkt elrontottam az internet ikont mert nem tudja megnyitni. Megyek vissza,mire odaérek arra már vagy 20 mozilla meg volt nyitva.. kicsit lassú a gép,jó bezárom meg minden. Egyet meghagyok,neki áll nyomni az iwiwet meg a többit amit már meg tud nyitni. Közbe folyamatosan kiabál hogy hogyan lehet belépni erre a facebookra,adjam meg a jelszóm mert ő meg akarja nézni. Mondtam h hát regisztráljon aztán meglátja h milyen,erre ő nem tudja hogyan kell,stb.. neki állt hisztizni h én nem ugrok és segítek neki regisztrálni. A filmből semmit nem értettem mert folyamatosan pofázott nekem. Mondtam szeretném megnézi a filmet majd máskor megmutatom,erre neki áll dühöngeni h jó akkor ne segítsek neki semmit,majd visszakapom én ezt a viselkedést,stb... Ekkor ugy döntött h kikapcsolja a gépet. Már mondtam is neki h start menü kikapcsolás. Megint neki áll h ő azt nem tudja hol van, stb.. mondtam neki h jó majd akkor én később kikapcsolom. De már rángott a feje az idegességtől h ő nem tud felkelni a géptől,mert én nem mozdulok,csak meresztem magam. Kikapcsoltam a tv-t és kinyomtam a gépet is. Meg jól összevesztzünk h nem igaz h nem lehet egy filmet megnézni,mert ő ilyen h.ülye,és h miért nem tud elmenni egy számítógépes tanfolyamra ami minden hónapba indul a helyi könyvtárba. és az szerintem nem válasz h mert neki 3 müszak mellett nincs erre ideje meg energiája. Nekem nincs türelmem őt tanítgatni,42 éves,igazán elmehetne hátha a saját korabeliekkel együtt haladva könyebben megy neki. Meg hát ingyenes is. Biztos nem gond ha esetleg ugy dolgozik h nem tud elmenni,segítenének neki.


Mivel vegyem rá h könnyítse már meg mindkettönk életét és ne tőlem várja h tanítgassam. Mert én hiába mutatom neki semmit nem érek vele.


2012. márc. 10. 19:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Le sem tagadhatnátok a rokonságot.
2012. márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
ezzel nem vagyok kisegítve
2012. márc. 10. 19:46
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha erőlteted, hogy menjen el erre a számítógépes tanfolyamra - úgy, hogy ő nem akarja - szerintem felesleges rábeszélni. Nézd, az én édesanyám 54 éves, nem ért annyira a számítógéphez. De amíg otthon laktam velük, besegítettem azzal, hogy elmagyaráztam, megmutattam neki mindent. Később egy füzetben leírtam neki lépésről lépésre a dolgokat. Mit hogy tud elérni/megnyitni, hogyan tudja kikapcsolni a számítógépet. Milyen dolgokra figyeljen. Mivel 40 km távolság van köztünk, így neten keresztül többet tudunk beszélni, mintha telefonon tennénk ezt meg. Szerintem egy kis türelem kellene a részedről is, anélkül ez nem fog menni, hogy édesanyád megtanulja kezelni a számítógépet. És akkor lehet, hogy erre a számítógépes tanfolyamra sem lenne szüksége. Gondold át!
2012. márc. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68 éves "öreg barátnőmet" 58 évesen én tanítgatom az internetezésre, email-ezésre, iwiw-re, stb. Nagy-nagy türelem kell mindkettőnk részéről, de - ha lassan is - jól halad és mindketten örülünk az apró sikereknek is.
2012. márc. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok: Egyébként édesapám is 54 éves, őt is ugyanígy tanítgattam, ahogy édesanyámat. Türelem kell, ahogy nemrégiben írtam, de nézd el neki, hogy nem mindenkinek megy úgy a számítógép kezelése, mint egy sokkal fiatalabbnak. Légy türelmes és meglátod, könnyebb dolgod lesz az édesanyáddal így! :)
2012. márc. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokkal egyszerűbb valakit ugráltatni,mint megtanulni.

Ez ilyen egyszerű.

2012. márc. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az a baj h az én türelmem már ehez elfogyott. Már lassan 3 éve van internetünk,a tesómnak kellett még anno a suli miatt. Akkor kezdte érdekelni anyámat a számítógép,mert h már nem csak passziánszozni lehet vele.

A tesóm is tanította amig még itt lakott. Neki se volt hozzá türelme. Ő még egy fizetős tanfolyamra is beiratta volna csak ne kelljen már neki hallgatnia ahogy ugráltatja meg hibáztatja ha épp nem tudja hogyan kell kikapcsolni. Néha már úgy érzem direkt szerencsétlenkedik,és idegesíti a másikat.

Mióta kb 1 éve elköltözött tesóm én folytatom a tanítást,de semmire nem megyek vele.

Tiszta idegbeteg volt most is h nem tud elmenni a gép elöl,mert nem ugrok h kikapcsoljam. Mintha olyan nagy baj lenne h délután filmet akarok nézni,szerinte csak meresztem magam. Idegesítő. Néha arra gondolok bár beváltaná a fenyegetést és kihajítaná a számítógépet,legalább nem idegesítene. Végül is én suliba tudok internetezni.

2012. márc. 10. 20:18
 8/18 anonim ***** válasza:
Készíts egy "itinert" a bekapcsolástól kezdve addig, hogy tud belépni pl. a startlapra. Az általa kedvelt közösségi oldalakra segíts neki regisztrálni, és egyúttal írd is le, hogy tud navigálni az oldalakon. Bár abban igazad van, ha elmenne egy alaptanfolyamra, ott szakszerűbb oktatást kapna. Nekem van rokonom, aki 56 évesen, nulla ismerettel végzett el ilyet. Persze, ő nagyon komolyan akarta.
2012. márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én, ha valamit meg akarok tanulni akkor teszem, ha az illető ráér.
2012. márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
szerintem anyám nem is akarja megtanulni rendesen. Tényleg könnyebb neki mást ugráltatni...
2012. márc. 10. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!