Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanfolyamra kellene pénz. A...

Tanfolyamra kellene pénz. A családtól hogyan kérjek kölcsön? Nem egyszerű. Lsd. Lentebb

Figyelt kérdés

tanfolyam:

2 éve akarok menni erre a tanfolyamra-nem indult sehol, minden negyedévben jelentkeztem, soha nem volt meg a létszám, és MOST szóltak, hogy indul(valutapénztáros, bankba minden állásajánlathoz írják, hogy előnyt jelent ez a végzettség)

nos: nekem a fizum nem elég a rezsimre félévek/évek kérdése mire meg tudnám adni.

a szüleim jól állnak.

anya:

kölcsön adna 50 et, amit a barátom(ő is jól áll) mondta, hogy majd ő megadja neki és akkor én a barátomnak tartozom.

megjegyzés: a barátomnak is félév/évekig tartoznék...

aki uralkodós típus, nem szeretnék függni tőle.

apa:

ő amikor ad pénzt, soha nem kéri vissza (a megélhetésemben segít nagy ritkán)viszont, ha tanfolyamra kérnék pénzt és esetleg nem vesznek fel vele dolgozni(mert ilyen helyekre protekciósakat szoktak!)nem tudom hogy néznék a szemébe, hogy kifizette, de nem ér semmit


vegyes:

anya ideadná a felét, apa a másik felét

apának már jeleztem, hogy mennék tanfolyamra,kellene pénz, de nem biztos, hogy eltudok vele helyezkedni erre azt mondta:

"ne menjek tanfolyamra!"


SEGÍTSÉG mit tegyek? holnap kellene utolsó nap jelentkezni a tanfolyamra a pénzzel!


2011. ápr. 29. 08:52
 1/6 A kérdező kommentje:

vagy egyszerűen ne menjek a tanfolyamra?

heeeelp

2011. ápr. 29. 08:55
 2/6 anonim ***** válasza:
A szüleidnek könyörögj, hogy adjanak kölcsön. Nekik végülis ez a dolguk. Egy pasitól viszont sose függj. Ez már más téma, de ha csak kölcsön akarna adni a saját barátom, lehet elgondolkoznék a kapcsolatunkon. Elvileg támogatnia kéne mindenben(ahogy neked is) ingyen. Főleg, hogy ilyen jól áll.
2011. ápr. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérj a szüleidtől, és ne azzal kezdd, hogy lehet, hogy nem fogsz tudni semmit sem kezdeni a papírral. Úgy állj hozzá, hogy ez érdekel, ezt szeretnéd, és biztos hasznát veszed majd az évek során. Ez hosszú távú befektetés, mint minden tanfolyam és iskola. Kérj tőlük pénzt szerintem.
2011. ápr. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérj a szüleidtől és te add meg, ne a pasidnak tartozz mert később a szemedre fogja hánytorgatni.
2011. ápr. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálkozhatnál a tanfolyam szervezőjénél részletfizetést kérni. Vagy a munkaügyi központ is támogat néha egyéni tanfolyamokat.
2011. ápr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

a munkaügyis tanfolyamokra is protekciósokat vesznek fel...

engem mindig hátrasorolnak akármikor jelentkezem és valahogy soha nem férek bele a létszámba, amit már a jelentkezéskor közölni szoktak velem.

részletfizetési lehetőség nincs, úgy indokolták:hogy mert rövid határidőn belül kell vizsgázni


nos kértem apától, anyától vegyesen

csak anyának tartozom

a párom meg most itt játsza a gentleman-t, hogy ő megadja apának is meg anyának is

(általában a szüleim előtt nagyvonalúnak akar tűnni)

pechére nem fogadom el, annyiszor tartozom neki, soha nem segít amikor látja néha mennyire rászorulok, hogy most meg ne álszenteskedjen itt nekem!!


köszönöm mindenkinek

2011. ápr. 30. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!