Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekelhelyezési per újratár...

Gyermekelhelyezési per újratárgyalása milyen esélyek vannak, hogy újra nálunk maradjanak a gyerekek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A gyerekek (15/F 8/L) jelenleg az apjukkal élnek. Az anya 1,5 éve lemondott róluk az apa javára. Most az anya újra pert indított a gyermekelhelyezésre. Az anya 1,5 éve elköltözött a gyerekek otthonától 100 km-re 1,5-2 havonta látogatta őket. Most vissza jött a városba kb. 1,5 hónapja és a pasijával lakik. Gyermekelhelyezési pert indított. A bíróságon azt állítja hg a gyerekek félnek az apjuktól és hg régen őt is verte. Ez valójában nem így volt. De a gyerekek fejét telebeszélte az anyjuk hg régebben az apjuk bizony bántotta őt és hg rossz ember. Most nagyon félünk, hg el fogják venni a gyerekeket. Én az apa élettársa vagyok több mint 2 éve vagyunk együtt és 1,5 éve neveljük együtt a gyerekeket akik engem is szeretnek. Az anya az élettársával 1,5 hónapja van együtt és az ő albérletében laknak ők hivatalosan együtt élnek. Én viszont hivatalosan nem lakok ott. Az anya és az apa nettó bére kb. egyezik. Gondolom a nagyobb gyereket meg fogják kérdezni hg kivel akar lenni. Ha az anyát mondja akkor a kisebbet is oda fogják ítélni? Vagy a testvéreket szétszedik egyáltalán?

Mi lakunk közelebb az iskolához. És mi nem sima albérletben hanem önkormányzati lakásban lakunk. Az anya tele van tartozásokkal amiket nem fizet. Nálunk minden csekk időbe be van fizetve. Szerintetek mik az esélyeink??? Elnézést ha kicsit zagyva amiket írok csak én is 1 órája tudtam meg hg nem csak a gyerektartásról lesz szó a perben hanem elhelyezésről is... :( Ja erről jut eszembe hg az anya soha 1 ft gyerektartást sem fizetett pedig 30ezret kellett volna neki fizetnie havonta. Ha esetleg valami nem tiszta kérdezzetek. Köszönöm.



2012. márc. 12. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anya lemondott a gyerekeiről, akkor nem hiszem, hogy most odaítélnék őket neki. Milyen anya az, aki lemond a gyerekeiről???
2012. márc. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

tehát lemondott a gyerekekről, ez ugye azt jelenti,hogy annak az apának adta a gyerekeket aki állítási szerint agresszív és verte őt.Kétlem,hogy ez után bármilyen bíró odaítélné az anyának.

Az anyagiak nem nagyon számítanak, de a tartásdíj nem fizetés és a láthatás be nem tartása igen.

Én fogadnék egy jó ügyvédet és akkor biztos semmi gond nem lesz.

2012. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az eddigi válaszolókkal.

Hozzáfűzném, hogy gondolom nem az anyai ösztön csapott belé villámcsapás formájában, hanem rájött hogy ha nála vannak a "kölykök" akkor lesz gyerektartás meg családipótlék.

Kétlem hogy aggódnotok kéne, de azért sok sikert :)

2012. márc. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy ilyen "gonosz" vagyok: ha nálatok minden ilyen "tökéletes", akkor miért mondaná a nagyobb gyerek, hogy anyukával akar lenni? 15 évesen nem kicsi. Az én munkatársamnál hasonló a helyzet, csak ott 12 a kislány, simán átlát anyukán, hogy csak havonta 1x "szereti" őt.


Ha a gyerek kifejezetten nem azt mondja a bíróságon, hogy az anyukájával akar élni, nem hiszem, hogy neki ítélik. A bántalmazást orvosi látleletekkel kéne bizonyítani.

Ha még biztosabbra akartok menni és nem terveztek nagy esküvő, esetleg egy gyors polgári esküvő még javíthat a helyzeten (munkatársam is meglépte, az ügyvédje javasolta).

2012. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Van egy bizonyos idő, amin belül egyáltalán nem kérhető az újratárgyalás.

Ha ez eltelt, lehet új eljárást indítani, ugyanakkor, ha nincs nyomós oka, és a gyerekek sem akarják, akkor a bíróság nem fogja feldúlni az életüket csak azért, mert az anya úgy döntött, hogy bocsi, mégis kelletek.

Más kérdés, hogy a 15 éves elvileg már dönthet, legalábbis nagyon figyelembe veszik az akaratát. De nála simán el tudok képzelni egy kevésbé szigorú szabályozást is, hiszen nagy már. Lehet, simán "ott lesz, ahol akar". Persze nem ilyen sarkosan, de érted.

2012. márc. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

azért tartok a nagyobb gyermek döntésétől, mert neki hiányzik az anyja és sajnos tele tudja beszélni a fejét... :( Meg hát gyerekekről beszélünk otthon rendet kell rakni a szobájukba, leckét kell írni stb... És ugye amikor a gyerekeket elviszi az anya akkor ott semmit sem kell csinálni. Ez általában megtéveszti a gyerekeket.

A legszörnyűbb az egészben az hg 1,5 hónapja él az anya azzal a pasival és szerintem az még nem egy stabil kapcsolat és ha a pasi kirakja akkor nincs hova mennie, mert a családja egy része már nem él a többi meg a háta közepére sem kívánja... Talán ez is "segítség" lehet a bíróságon ha erre hivatkozunk. Amúgy az anya anyagilag sem tudja megadni a gyerekeknek amit kell, mert igaz hg hivatalosan nem keres többet a párom, de azért nem hivatalosan akad rendes fizetés neki is és nekem is... Csak ugye én hivatalosan nem vagyok ott és a fizum is kevés. Várom a további véleményeket.Köszönöm az eddigi válaszokat.

2012. márc. 12. 14:57
 7/12 anonim ***** válasza:

4. válaszoló: ne tudd meg, mennyire irányíthatók a gyerekek, még ennyi idős korukban is.

Apukám a világ legjobb apukája volt (az első gyerekével is nemcsak velünk), de válás után anyuci olyan hülyeségeket tömködött mostohanővérem édes kicsi fejecskéjébe, hogy nemcsak nem volt hajlandó apuval találkozni, a temetésére se jött el. Rendesen megkeserítette apu életét :(


Kérdező, szerintem lényegében bele sem érdemes menni az anyagiakba, csak ha veszettnek látszik az ügy.

Csak tartsátok fent a valóságot, hogy jó helyen vannak nálatok a gyerekek, és szeretitek őket.

Ha valamiért elkezdne a tárgyalás anyuka javára dőlni, akkor érdemes belekezdeni a sárdobálásba.

2012. márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A bíróságot sem ejtették a fejére, tudni fogják kezelni a helyzetet. Pontosan fel tudják mérni (illetve a valószínűleg kirendelésre kerülő gyámhivatali ügyintéző, aki el fog beszélgetni a gyerekekkel), hogy hirtelen fellángolásról van-e szó, vagy komoly szándékról.

Nekik ez a dolguk, szóval ne aggódj, ha csak telebeszélte a gyerek(ek) fejét, arra hamar rájönnek majd!

2012. márc. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

lesz pszichológiai vizsgálat ahol szépen ki fog derülni hogy mik is az anyuka szándékai igazán.(pénz pénz pénz)


titeket is megvizsgálnak majd, és ha nincs félni valótok akkor nyugi nem lesz semmi gond.


a bíróság nagyon negatívan értékeli azt, hogy egyszer már önként lelépett, elhagyva a gyerekeit. és most hirtelen eszébe jutott? Áhh nyugi. nem lesz gond.


tényleg anno miért lépett le?mit mondott?

2012. márc. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
elvileg azért engedélyezik az újratárgyalást mert az anya nem volt jelen az ítélethirdetésnél... Most az a gond hg az anya a bíróságról beszaladt a gyerekek iskolájába és beszélt a gyerekekkel... A gyerekekkel 4szemközt elbeszélgetett a családvédelmis és mindketten az anyjukat mondták... Én itt befolyásolást érzek, mert itthon megazt mondták hg nem tudnak dönteni miután megértették hg miről is van szó pontosan és megértették hg mekkora súlya van annak amit a suliba mondtak.... Mostmár félek hg mi lesz... A párom is nagyon ideges... Jól érzem hg így már bajban vagyunk?
2012. márc. 12. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!