Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a kategóriában miért...

Ebben a kategóriában miért foglalkoznak azzal, hogy valakinek van-e gyereke vagy nincs?

Figyelt kérdés

Egyszer már kiírtam hasonlót,de azt átrakták. Kérlek,ezt ne jelentsétek,mert a kérdésem a családi kapcsolatok kategóriához kapcsolódik.Aki ezt nem szokta olvasni,valószínűleg nem tud majd kielégítő választ adni számomra. Köszönöm

Szóval a kérdésem:

Ha valaki itt kijelenti,hogy nem szeretne gyereket,akkor rögtön megjelenik az ellentábor,és hasonló megjegyzéseket tesznek:

-Remélem meggondolod

-Ez még változhat

-Idős korodra egyedül maradsz

-A szüleid valamit jól elrontottak

-A gyerek az élet értelme

stb.

Nem teljesen mindegy,hogy valakinek van-e gyereke,vagy nincs? Miért akarják a másikat meggyőzni?

Örülnék neki,ha valaki,aki hasonlókat szokott írni kifejtené,hogy ezt miért teszi,milyen megfontolásból?

Köszönöm a válaszokat


2012. márc. 12. 23:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
75%

Igenjó megfigyelés:)

Akinek nincs gyereke,általában tojik arra,akinek van.Fordítva ez nem működik.Akinek van,azt hiszi,hogy gyerek nélkül nem élet az élet és elítéli a gyerektelent.Én a tojok táborba tartozom:))))

2012. márc. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

ma kiírt kérdés, szintén ebben a kategóriában. igencsak megoszlanak a vélemények - nem kardoskodik mindenki a gyerekvállalás mellett, sőt!


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. márc. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 2tábor mindig is a másikat akarja meggyőzni:)Azért a gyerekes táborhoz hozzáfűzném,hogy mindig csak a jó dolgokat hangoztatják.Sok valós dolgot nem közölnek:hogy a jó mellett,azért elég fárasztó,néha kiakasztó a gyereknevelés egy egész életen át.Sokan felmennek 1női fórumra,és ott kapnak ihletet a gyerekhez,láttam ilyet:)Közben meg bele se gondol a dolgokba mélyebben.Mindenki azt csinál amit akar,nekem mindegy kinek van,vagy kinek nincs.
2012. márc. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
87%
38 éves vagyok,nincs gyerekem,nem is tervezem már.Nem bántam meg,teljes életet élek.Bátyámnak 3 lurkó van,imádom őket,tervezik a negyediket is.Örülnék ha összejönne!!!
2012. márc. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Harmadik: én is így vagyok vele. Csak egyszerűen nem értem,hogy mikor ez a téma szóba kerül,miért akarják a másikat meggyőzni.Nekem teljesen mindegy,hogy valakinek egy,kettő vagy ép hat gyereke van,ugyanúgy,ahogy az sem érint,ha nincs gyereke és másként képzeli el az életét.
2012. márc. 12. 23:58
 6/34 anonim ***** válasza:
85%
Harmadik vagyok:erre mondok 1példát:unokahúgom nem egy anyatípus,de mégis szült.Nagyon sokat panaszkodott,naponta beszéltünk telón,azt mondogatta,hogyha tehetné még egyszer,nem lenne gyereke(mondjuk szereti őket),de mégis.Ezt hallgattam nagyon sokáig.Aztán egyszer,mikor komoly kapcsolatom volt,és a srác szeretett volna tőlem gyereket,elkezdte mondani,hogy ennél szebb és csodásabb dolog nincs:D Tehát szabályosan rá akart beszélni,csak azért,hogy ne csak ő legyen ilyen helyzetben:)Szép,ugye?:) Persze utána azt mondta,hogy jól döntöttem hogy mégse mentem bele:D
2012. márc. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
75%

"Tehát szabályosan rá akart beszélni,csak azért,hogy ne csak ő legyen ilyen helyzetben"


Szerintem sok esetben ez van.

Elképzelik, hogy csupa boldogság és nevetés a gyereknevelés, kiderül, hogy van árnyoldala is, és nem akarják, hogy neked jó legyen.

2012. márc. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Akkor ez a "ha nekem rossz,legyen rossz másnak is" szisztéma? Van benne valami :)
2012. márc. 13. 00:26
 9/34 anonim ***** válasza:
87%
Így van,ez az:)
2012. márc. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%
nem tartozik szorosan a tárgyhoz, de az utolsó néhány válaszhoz kapcsolódik. Nekem nincs még gyerekem, de tervezzük a párommal. a sógornőm két évvel fiatalabb nálam, van egy 5 éves, tündéri kislányuk a bátyámmal. Gyakran vigyázok is rá. Anyukája szinte minden alkalmat megragad, h elmondja, majd az én napjaim sem telnek ilyen szabadon a párommal, nem kelhetünk-fekhetünk akkor, amikor akarunk és attól kezdve majd a gyerek lesz az első. Mintha nem az ő döntése lett volna és én tehetnék róla, h neki van, nekem meg nincs. Szabályosan szemrehányást tesz nekem, amiért csak ő szült, én meg továbbra is "boldogan élhetek".
2012. márc. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!