Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik ebben a kategóriában...

Akik ebben a kategóriában gyereknevelési tanácsokat osztogatnak, azoknak van gyerekük?

Figyelt kérdés
Főleg azokra gondolok, akik leoltják a tanácsokat kérő szülőket, hogy mennyire elkényeztették a gyereküket, meg visszaírják a nadrágszíjas időket stb. Azok saját maguk nevelnek gyereket? És ha igen, akkor az általuk reklámozott módszerek szerint?
2011. okt. 19. 16:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
jó a kérdés,őszinte válaszokat azonban nem fogsz kapni.
2011. okt. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
Talán van nekik és lehet, hogy a durva módszereik egyelőre sikeresnek tűnik, de valószínű ezekből a gyerekekből lesznek a kisebb nagyobb lelki sérülésekkel élő felnőttek. Vagy egyszerűen csak ritkán látogatják a szüleiket.
2011. okt. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos nem fogjuk megtudni, ténylegesen milyen életvitelű, gyermekes/gyerektelen emberek rejtőznek a sorok mögött. Lehet, hogy a segélykérő kamasz-üzeneteket pont az ő gyerekeik írják....
2011. okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Amit én látok az általában a két szélsőség, vagy minden rájuk van hagyva és a s.gge ki van nyalva, vagy olyan szinten be van terrorizálva, hogy ha ránéznek már összerezzen, de a többi gyereken vezeti le az agressziót :S. Egyszer egy utóbbi típusú kissrác csapott rá a 10 hónaposom kezére, mert elkapta az orrát... Akkor ott nekiálltam tanácsokat osztogatni, bár nyilván falra hányt borsó volt. Keveseknek esik le, hogy érdemben kellene a kicsikkel foglalkozni, az segít a legtöbbet, és nem attól vagyunk jó szülők, hogy alárendeljük magunkat a gyereknek, vagy terrorban tartjuk :(. A párom ezt úgy fogalmazta meg, hogy nálunk a kicsik "csapattagok".
2011. okt. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%
Nem, azok alacsony beosztásban dolgozó emberek, akiket szarér-húgyér dolgoztat egy elhízott, öltönyös cégvezető napi 12 órában, és itt vezetik le a feszültségüket, illetve a gyerekeiken ha van nekik.
2011. okt. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Nekem például nincs, én úgy gondolom, hogy amit szerintem anyukám jól csinált, egész nyugodtan megoszthatok másokkal. Egyébként elég sokat foglalkozom kisgyerekekkel, így tudom, hogy hogy lehet elkerülni a hisztit, hogyan lehet őket lekötni.

Ami azt illeti, ha most a "Hogyan mondjam el a kislányomnak hogy testvére lesz" c. kérdésre gondoltál, akkor szerintem a válaszadók többségének igaza van, elkényeztetett a kislány, és bár nem olvastam el az összes választ, senki nem sírta vissza a nadrágszíjas időket. Egy gyereket következetesen kell nevelni, mert ahogy azt már többen is leírták a fent említett kérdésben, neki lesz rossz később.

2011. okt. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Akik itt tanácsokat kérnek,azok többsége elkényezteti a gyerekét. Azt hiszik,hogy akkor jó anyák,ha állandóan ölelgetik,felveszik a gyereket,egy percre nem engedik el maguk mellől,nem hagyják egyedül játszani,és sírni sem. Nem kell verni a gyerekeket,de következetesen meg kell tanítani nekik már 8-9 hónaposan,hogy mit szabad és mit nem.

A válaszadók közül sokan több gyereket felnevelt szülők,de őket maradinak gondolják.

Amiatt nem lesz egyetlen gyerek sem lelkileg sérült,ha fegyelemre nevelik.

2011. okt. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 ava87 ***** válasza:
76%
Nekem van gyerekem, de szerintem nem rám értetted a kérdést :) Szoktam (néha) tanácsot adni gyerekneveléssel kapcsolatban, egyrészt ugye mert van gyerekem, másrészt mert még élénken emlékszem a saját gyerekkoromra. De attól bennem is felmegy a pumpa, amikor egyesek azzal jönnek, hogy "a mi időnkben még a tanár lekent ezért két pofont", meg hogy "engem ilyenekért apám nadrágszíjjal vert el". Hát nem tudom, én nevelek, és nem idomítok.
2011. okt. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nincs gyerekem, de van velük tapasztalatom, és mivel direkt erre vonatkozó pszichológiát tanultam, az ott elhangzott kezelési módokat szoktam leírni: pl. hogy mit tanácsolna egy pszichológus egy hisztis gyerek kezelés esetén.


Kétféle reakció következik ezután általában:

1. Úgy gondolja, hogy a gyerek ilyen korban úgy is azt csinálja ahogy gondolja, és mindent meg kell adni neki amit lehet. Másrészt azt hangoztatják: úgy sem érti még meg ennyi idősen, amit kell. ( Csak mellékesen jegyzem meg, hogy 5 éves koráig lehet a legtöbb dolgot átadni neki, köztük a saját értékrendszerünket is).


2. A második csoport úgy gondolja, hogy a gyerek az gyerek és nincs beleszólása a család dolgaiba. Pedig a gyerek ugyanúgy a család része, és ugyanolyan sérüléseket okoznak neki ezzel, mint az előző csoportban lévők. Igenis foglalkozni kell velük és az nem foglalkozás, hogy bizonyos dolgokban kuss a nevük.


Szóval ennyi... az előző kérdésben amúgy a kislány tényleg hisztis, és ebben az életkorban ez még normális, de a szülők nem nevelik megfelelően, hogy ne legyen az. Nem csak nézegetni kell, hogy valami nincs rendben a gyerekkel, meg elintézni azzal, hogy más gyereke is ilyen. Azért ilyen, mert ma az a nevelési tendencia, hogy mindent ráhagynak a gyerekre!

2011. okt. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Már nagyon sokszor fel szerettem volna tenni ezt a kérdést, de tényleg az említett topik volt az, ami végleg kiverte a biztosítékot. Nem az, hogy megállapították, hogy a kislány el van kényeztetve (nem tudom, az enyém kisebb, de biztos igazuk volt azoknak, akik szerint ez a viselkedés nem normális), hanem a kioktató, minden használható tanácsot nélkülöző válaszok.

De sok olyan megjegyzés volt már itt, hogy "Régen bezzeg nadrágszíjjal verték a gyerekeket, és mindegyikből tisztességes ember lett", hogy nagyon fudral a kíváncsiság, vajon az ezt hirdetők maguk hogyan nevelnek gyereket. Ha ugyan van nekik.

De valszínű igazatok van, nem fogok tőlük választ kapni.

2011. okt. 19. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!