Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt párommal 9 évig voltam...

Volt párommal 9 évig voltam párkapcsolatban.3 hónap eggyüttélés volt. Ez már élettársi viszonynak minősül? Követelhet e élettársi vagyon megosztást?

Figyelt kérdés
élettársi vagyon megosztást követel,csak nem tudom mi alapján!!!

2012. márc. 13. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem követelhet semmit.Gondolom papir sincs arról hogy együtt éltetek akkor meg mégis hogyan?3hónap?szerintem nevetséges.

Szereztetek valami nagyobb értékű dolgot?

2012. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy követelhet bármit is jogilag, erkölcsileg meg még úgysem. Vagy milliókat szereztetek pont ez a 3 hónap alatt? Nem hiszem. Mint ahogy más sem fogja hinni. Ha akar valamit, vigye perre a dolgot. Legalább lesz a birónak egy jó napja.
2012. márc. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap az semmi, talán 5 év a határ, nem tudom pontosan. Ha meg nem volt bejelentve, több se számítana.
2012. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettőtöké az, ami a tietek, a neveteken van. Nem követelhet semmit, hacsak nem számlákkal bizonyítja, hogy mi az övé.
2012. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bejegyeztettétek magatokat élettársként? Ha igen, követelhet, ha nem, nem.
2012. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Hát nekem ez nem egészen egyértelmű így. Annyira életszerűtlen.

9 évig csak jártatok? Döbbenet.

Szerintem arról van inkább szó, hogy 9 év alatt közösen szereztetek egy csomó mindent, amiből nem adtál neki semmit, és most nem azon gondolkodsz, hogy illene-e , és emberi lenne-e, hanem azon, hogy a törvény mit mond.

Ha a vásárlások bizonyítják, hogy köze van hozzá neki is, akkor igen jár neki mindenből épp úgy, mintha házasok lettetek volna.

Ha sokat voltatok egymás lakásán, és ezt szomszédokkal lehet bizonyítani, mármint hogy 9 éve folyton ott lóg a másik, akkor már bizonyítható, hogy hosszú távon közötök volt egymáshoz. Senki nem fogja megengedni hogy kilenc év után az egyik fél vigyen mindent mint a lottó ötöst.

2012. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ha már előtte is vett ezt azt amazt pl. bútor, háztartási eszközök, ha a házat felújítottátok és adott bele pénzt akkor igen jogosan követeli azt amit ő fizetett teljesen mindegy hogy hány hónapja éltek együtt


Párom az előző bnőjével a párom házában két hétig laktak de a csaj vett pár dolgot és kifizetett ezt azt, majd mikor szétmentek bíróságra vitte az ügyet és mivel párom elismerte, hogy valóban volt amit ő fizetett így ki kellett neki fizetni.


Ha nem tudja számlával igazolni, hogy mit vett ő akkor ne ismerj el semmit és megúszod.

2012. márc. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

ma 10:48


olyan nincs hogy nem engedik, mik a bírók, igazságosztók? hol élsz te? ez már rég nincs így, bizonyítékok játéka az egész. Ha nincs róla számla vagy nincs a nevén semmi akkor így járt, főleg ha be sem voltatok jegyezve. Az alapján senki nem fog bíráskodni hogy jártatok, ennyi erővel az összes tinit perre kéne vinni akik szétmennek de együtt voltak fél vagy 1 évig aztán vettek pl dvd lejátszót...mond neki vigye perre az ügyet max ha bukja akkor még a perköltséget is fizeti.

2012. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget,azoknak akik irtak.
2012. márc. 13. 13:12
 10/13 A kérdező kommentje:
ha valaki tudd még valamit erről,irjon.köszönöm!!!
2012. márc. 13. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!