Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam? Párom,...

Melyiket válasszam? Párom, vagy munka?

Figyelt kérdés

sziasztok!

a történetem a következő: februárban diplomáztam, 22 éves vagyok. Mesterképzéses diploma, úgy gondoltam itt megállok és munkát keresek. Már diploma előtt is bőszen kerestem az állásokat, nem nagyon találtam. Tegnapelőtt jött egy telefon az egyik ismerősömtől, hogy ő tud nekem egy munkát, épp keresnek oda egy ilyen végzettségű embert, és több mint valószínű hogy felvennének állandóra is. Nagyon örültem neki, egy ilyen lehetőség nem adódik egy hónappal a diplomaosztó után és a fizetés sem utolsó. A bökkenő az, hogy 150 km-re arrébb van ez a munkalehetőség.

A barátommal már beszéltünk erről, ám ő nem akar innen elmenni, neki itt a munkahelye, élete, családja és barátai. Mi egy keleti kisvárosban lakunk, de nem élünk együtt, 2 éve vagyunk együtt. Én pedig már szeretnék elmenni dolgozni, így a szüleim válláról is levenném a súlyt. De a barátom nem mozdulna innen, neki jó itt.

A pénz viszont 150 km-rel arrébb elég jónak mondható, nem utolsósorban szeretném megalapozni a jövőmet is. És nem akarom azt, hogy még a szüleim tartsanak el....

Ti melyiket választanátok?

Egy kétségbeesett lány


2012. márc. 14. 13:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én belevágnék, ilyen lehetőség ritkán adódik. És sajnos sosem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő - sem a magánéletben, sem a munkában. Kipróbálnám, hogy bírom, és ha nagyon nem jól alakul a párkapcsolat szempontjából, akkor gondolkodnék rajta újra el.
2012. márc. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Borsod környéke? Az exem odavalósi, pontosan tudom mi a helyzet arrafele, ő 230 km-re költözött a szüleitől, családjától, barátaitól és neki akkor senkije sem volt, egymaga csinálta.

Nagyon sokáig mondta, ha lenne lehetősége rá, visszaköltözne, nézte a munkalehetőségeket, de 4 év alatt egy sem volt, ami a szakmájába vág, így végül úgy döntött, hogy letelepszik itt (Székesfehérvár).

2012. márc. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Manapság az állás, az, hogy egyáltalán dolgozhatsz, előnyt kell, hogy élvezzen a párkapcsolattal szemben is. Ha erős a kapcsolatotok, az is meg fog oldódni. Az álláslehetőséget azonban nem szabad kihagyni mert lehet, hogy évekig nem találsz megfelelőt. Ez inkább megölheti a párkapcsolatot is.
2012. márc. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Miért kellene választani. Én most kezdtem a páromtól 300 km-re. hetente hazajárok, együtt töltjük a hétvégét. Idővel úgyis kialakul. A páromat is köti a munkája ezért most ezt így kell megoldanunk. Kb 1-2 évig. Utána nekem már van szakmai tapasztalatom megpróbálunk mozdulni összeköltözés irányába. Én nem vagyok hajlandó választani.
2012. márc. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez húzós.Olyan,mint a kecske és a káposzta.
2012. márc. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Mindenképp vállald el a munkát, legalább gyakorlatod legyen. Aztán ha eltelik egy év, két év, lesz több lehetőséged visszatérni is (ennyit meg ki kell bírnia egy kapcsolatnak).Nehogy úgy járj, hogy tengsz-lengsz minimális fizetésekért szakmába nem vágó munkákkal a barátod mellett, aztán 5 év múlva otthagy, te meg már nem kellesz sehová, csak a T.scoba...
2012. márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Szabolcsban lakunk és Heves megyében lenne a munka... ha belevágnék, ott lennék egyedül, igaz lenne pénzem de nem ölel vissza és nem vigasztal meg. Ha pedig maradnék, azt érezném hogy a szüleimnek kell még mindig eltartania, életképtelen lennék, nem tudnék saját lábra állni.

Szerelmes vagyok a barátomba, csak nem értem miért ilyen földhözragadt, hisz a munkája is megengedné a költözést. Szerinte önző vagyok, hogy magammal vinném egy idegen helyre, szerintem pedig erről szól egy kapcsolat: jóban-rosszban...

2012. márc. 14. 14:19
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Elválalnám a melót közben néznék a páromnak is ott valamit!Magasabb fizuért tuti ő is elköltözne!De ha mégse akkor is menj szerintem!Ha nem fogadot el lehet egy évet is keresgélhetsz és nem lessz semmi akkor meg bánni fogod!A párod mit mond?Menj v Maradj?
2012. márc. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%
Munka, új élet és egy másik pasi.
2012. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

A párod téved: nem te vagy az önző, hanem ő. Nem akarja, hogy dolgozz, nem akarja, hogy pénzed legyen, hogy a szüleidről leválj, maga mellett akar tartani mindenféle mondvacsinált okkal, mint egy kisgyerek az anyját, eltartott státuszban, holott egy diplomás, okos, értelems ember vagy! Ezért tanultál?


Ha én a te helyedben lehetnék...ó, istenem! Két kézzel ragadnám fülön a szerencsét, amit a Jó sorsom elém rak!

Új élet, új munka, új szerelem. Totális váltás. Van, amikor nagyon sokat tud segíteni.

2012. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!