Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondanátok arról egy jó...

Lemondanátok arról egy jó fizető állásért, hogy évekig nem mehettek a hazátokba, nem találkozhattok a családotokkal?

Figyelt kérdés
Ahol én élek ott sok magyar is illegálisan dolgozik, ami azt jelenti, ha haza megy, akkor 10 évig nem jöhet vissza. Ismerek pár magyar lányt, akik 9-10 éve nem voltak otthon, itt Amerikában babysitterkedik 2000-3000 dollárért, de van aki ennél jobb munkát végez, de illegálisan. Ebből a pénzből viszont sokat félre tud tenni, többet, mint otthon tudna. Ez azzal jár,hogyha haza menne, akkor kitiltanák őket legalább 10 évre. Természetesen nem az anyukákra gondoltam, akik nem hagynák itt a gyereküket.
2012. márc. 12. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kifizetném a családomnak az utazás árát, jöjjenek ők látogatni.
2012. márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Párom nélkül ki se mennék.

Ha ő is kinn lenne velem,akkor nem érdekelne a család többi része,ugysem vagyunk jóban.Párom családja viszont kijöhetne látogatni legalább évente.

Persze az már más kérdés hogy 25 vagyok,5-6 éven belül szeretnénk gyereket,nem ismerem a kinti körülményeket hogy ott egy kisbaba megoldható-e.

N

2012. márc. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanék le. A családom simán jöhet látogatni, küldeném nekik a repülőjegyeket.
2012. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a válaszadókkal. Én sem tenném meg. Ahogy írják, évente egy látogatás belefér részükről. Szeretni kell a családunkat, de az a te életed, ez meg az övék, és neked a saját életedet kell elsődlegesen szem előtt tartani. Ha jó ott, jól keresel, és főleg, ha ott is maradnál, amit melegen ajánlok, szerintem a többiek is, akkor butaság lenne mindent félretenni.
2012. márc. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Másik országba mennék dolgozni vagy vinném a családot is. Sok értelme nincs családos embernek ilyenbe belevágnia, egyedülállónak tökéletes.
2012. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
30%
Nem tudom milyen család az amelyiknél évente pár alkalommal látják egymást. Másik meg szerintem az nem is igazi család amelyiknél te van és én, és nem MI.
2012. márc. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnám be. Akkor inkább mennék Angliába. Ott is lehet jól keresni. És az legalább legális. Sőt beleszámít a nyugdíjadba meg a ledolgozott időbe. Tehát ha pl. ott terhes leszel itthon vagy ott kaphatsz utána gyedet. A másik hogy az Amerikából hozott pénz sem "tiszta". Tehát itthon is gond lehet belőle. Engem nagyon zavarnak az ilyen dolgok ezért is mentünk inkább Angliába.
2012. márc. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én csak abban az esetben vállalnám be, ha a családom (Apa, anya, tesó és Én)nagyon nehéz körülmények között él, és esetleg kilakoltatás, árverezés..stb. fenyeget! Akkor bevállalnám mindannyiunk érdekében, de csak 4-5 évig, amíg nem tudnánk az adósságot kifizetni, és új életet kezdeni! Aztán vagy maradnék itthon, vagy keresnék más országban legális munkát! Férjet, gyereket semmi esetre sem hagynék itthon még 1 hónapra sem!
2012. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vallalnam be, mert illegalis, nem vagnam el az eletem, h nem mehetnek vissza, ill nem mehetnek haza akkor mikor szeretnek. Tovabba nem jar semmi juttatas, sem egeszsegugyi biztositas, es kulfoldon a korhaz, az orvosi ellatas biztositas nelkul eleg borsos. Masreszt az allando felelem ki jelent fel, h hiaba van penzed meg sem vagy szabad. h allandoan sz@r melot vegzel, azt amit a helyiek nem csinalnak meg, h sokszor leneznek. Egyedul lenni a nagy vilagban... es meg sorolhatnam.

A penz NEM MINDEN!

Azert irom mert en kivandoroltam a fold masik felere, legalisan, rendes vizummal. Megis a kezdet baromi nehez volt. Illegalisan meg nehezebb. A kulonbseg nekem volt kilatasom a jobbra es a kuli munkabol kinottem magam egy jo munkara, de neked normalis visa hianyaban erre eselyed sem lesz.

2012. márc. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az utolsó nagyon jól látja, de itt Amerikában úgy vettem észre, hogy sok illegálisnak is jó munkája van. Az egyik barátnőm egy híres fotósnál dolgozik, irodában jó fizetésért. Abból a fizetésből fizet egészségbiztosítást is. Én nem maradnék kint szerintem olyan hosszú ideig illegálisan, csak, ha megoldódna a legalitást egy idő után. Azt meg én sem igazán értem,hogy 10 év alatt miért nem látogatta meg őket a családjuk, én már majdnem 2 év után azt tervezem,hogy anya meglátogat, ha nem javul a helyzetem.
2012. márc. 12. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!