Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nemi vágya nullára...

A párom nemi vágya nullára csökkent. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 22 éves srác vagyok, a barátnőm 20. Ismerjük egymást kb másfél éve, fél éve vagyunk együtt. Ideális volt a kapcsolatunk, meg tudjuk beszélni a dolgokat és meg is értjük egymást, a nemi életünk is rendben volt. Heti 3-4x tudunk együtt aludni, olyankor mindig együtt is voltunk. Egy hónappal ezelőtt viszont egyik pillanatról a másikra eltűnt a nemi vágya.

Először eléggé felbosszantot a dolog, de mostmár inkább kétségbeejtőnek nevezném. Hiába alszunk együtt ugyanolyan gyakorisággal, mikor közelednék hozzá mindig visszautasít, hogy inkább aludjunk. Szörnyű érzés ez az állandó visszautasítás nagyon megvisel. Kérdeztem az okát, hogy mitől van, de nem tudott rá választ adni. Azt modnja ő is sokat gondolkozott rajta, de nem tudja. Egyszerűen nem érzi a hiányát, úgy érzi neki így is teljes a kapcsolat.

Az én agyam is sokat jár azon, hogy mitől lehet. Kizártnak tartom, hogy egy másik fiú miatt lenne, mivel a szexen kívül minden ugyanúgy működik a kapcsolatunkban, és ideje se lenne másra. Egy másik lehetséges ok, hogy akkor kezdte el szedni a fogamzásgátlót, mikor a szexuális vágya eltűnt. Ez már elég érdekes egybeesés lehet, de mégis úgy gondolom, hogy nem ez lehet. A tünetekből nekem inkább lelki eredetűnek tűnik. Azóta amúgy már egy hete nem szedi a tablettát, mert megegyeztünk, hogy abbahagyja az első hónap után, hátha amiatt van, de még nem változott semmi. Amúgy most szedett először fog.gátlót. Amire még gondolni tudok, az a suli. Egyetemre járunk és hát nem könnyű, sokszor úgy látom, hogy nehezen megy neki, és már egy évet csúszott és nagy rajta a nyomás amiatt is, hogy még egyet nem csúszhat. Lehet, hogy ez nyomasztja annyira, hogy leblokkol. De Amikor velem van fel tud szabadulni és félre tudja tennia problémákat, úgyhogy ezt se érzem teljesen jó magyarázatnak. Tudom, hogy az is rossz neki, hogy nem igazán van olyan barátnője, akivel mindent meg tudna beszélni, és ez rossz lehet. De hogy miért tudnák ezek a probléműák azt okozni, hogy egy amúgy nem levert, ált. jó kedvű lánynak eltűnjön teljesen a nemi vágya azt nem értem. Nem akarom, hogy emiatt tönkremenjen a kapcsolatunk, mert nagyon szeretem őt. Tudom, hogy talán egy pszichológus/pszichiáter tudna leginkább segíteni, bár ő nincs elragadtatva ettől az ötlettől. Ha valakinek lenne tippje, hogy ez mitől lehet, annak nagyon örülnék. Sajnos kikészít ez a helyzet:(



2012. márc. 14. 15:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Teljesen normális, ha ez zavar téged, fiatal vagy és vannak igényeid. Normális, ha csökken a nemi vágy, de nem fél év után és nem 20 évesen. Ha nem is próbálja kutatni az okát a leányzó, akkor olyasmi lehet a háttérben, hogy már nem kíván, csak nem akarja bevallani. Te viszont nem vagy köteles belenyugodni egy szexmentes kapcsolatba 22 évesen. Ha nincs változás, keress másik lányt.
2012. márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Tuti, hogy a fogamzásgátló miatt van, ugyanis nálam ugyan ez volt e helyzet! Mondd meg neki, hogy beszéljen a nőgyógyászával és váltson gyógyszert vagy ha az sem segít hagyja abba. Én amit abbahagytam a gyógyszert minden visszaállt a régi kerékvágásba.


20/L

2012. márc. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy a tabletta miatt van, benne is van a betegtájékoztatóba, hogy libidó csökkenéshez vezethet. Több ismerősömnél is bekövetkezett sajnos. Várjatok még 1-2 hónapot, addigra elvileg vissza kell térnie.

A suli nekem is feszkós pedig nekem van egy főiskola az egyetem mellett és időm egyenlő a nullával. De attól még a párommal szívesen szexelek. Volt hogy hajnali 4kor keltett fel, de akkor sem utasítottam vissza.

Ha nem a tabi akkor menjen el dokihoz, mert nem normális 20 évesen ez.

22L

2012. márc. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok megint. A gyógyszer abbahagyása után kell idő, hogy kiürüljön a szervezetből utána lesz változás. Ez nálam 1-2 hónap volt, mondjuk én kb fél évig szedtem előtte. Ha még sincs változás akkor keresse fel a nőgyógyászát.
2012. márc. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

AZ első válasza egy hülyeség! Az első nem tud küzdeni, szerinte egyszerű feladni. Ezért van ennyi válás.


Amúgy a választ a kérdésedre nem tudom.

2012. márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Csak tudnám, minek szedi annyi nő a fogamzásgátlót, ha ennyi mellékhatása van? és ez még úgymond a legenyhébb, mert mennyi súlyos betegséget okoz!
2012. márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

"AZ első válasza egy hülyeség! Az első nem tud küzdeni, szerinte egyszerű feladni. Ezért van ennyi válás.

Amúgy a választ a kérdésedre nem tudom."

Ha épp tudni akarod, okoska, nem elvem az, hogy könnyen fel kell adni valamit. A mi szexuális életünk sem klappol pillanatnyilag, de küzdünk érte. Én pont nem vagyok az a típus, aki könnyen feladja.

Csak épp ha fél év után nagy gondok vannak, és a lány passzív...

2012. márc. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Valóban a tabletta okozhatja, vagy pedig nem érzett eddig orgazmust és eljátszotta, sajnos ilyen is elõfordúlhat!
2012. márc. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

szia!


Lehet, hogy nem nedvesedik be rendesen, nekem ilyen problémám van a tablettától. Ezért fájdalmas a behatolás. Vagy már nem is indul be a teste, mert az a rohadt tabletta szétcseszte a szervezetét. Abba kellene hagynia. (Én is gondolkodok rajta, nekem még vérnyomás kiugrásaim is vannak tőle 29 évesen...)

2012. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Nálam is a hormonális fog.gátlás okozott ilyet (meg sok mást). Ha tehetném mindenkit egyenként beszélnék le róla.Egyszerűen nincs olyan ismerősöm,akinek ne lett volna valami nyavajája tőle,van akinek fél év,van akinek 5-10 év után. A ciklus nem állt vissza a fog gátló után,ezért gondokat okozott a gyermekvállalsát illetően,van aki trombózist kapott,másoknak "enyhébb gondjaik lettek: migrén,folyás,hüvelygomba,viszér tágulat-gyulladás,libidó csökkenés .. Kiváncsi vagyok ezekre miért nem hívja fel a figyelmet egy orvos sem :(
2012. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!