Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandóan tesómon megy a...

Állandóan tesómon megy a veszekedés. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Tesómnak lett egy barátja. (mindketten 20 évesek). Anyukám nagyon félti őt, és úgy gondolja, hogy nekem kell rá vigyázni (külön élünk szüleinktől a suli miatt). Amikor először a fiúnál volt a tesóm, úgy nézett ki a napom: csörgött a telefon. 20 perc helyeslés és "bólogatás", jól van aha... igen... a 30. percben már kezdtem kiakadni, hogy miért engem kell traktálni az aggodalmukkal. Kiprovokálta anyukám a veszekedést. Leraktuk a telefont 10 perc múlva kezdődött minden előröl.

Így ment egész nap. Magyarul egy ember miatt vesztem össze a család összes tagjával.


Következő alkalommal már elvitte tesóm a telefonom, hogy ne tudjanak keresni. Minden rendben is volt. Tök nyugi voltam én is, és otthon is.


Most viszont 1 hónap után haza szeretnék menni (tesóm 2 hetente jár haza bulizni), de a tesóm itt akar maradni a barátjával. Na a szülők fantáziája rendesen beindult, hogy neten ismerkedtek össze és, hogy kell védekezni stb.


Attól tartok (jogosan), ha haza megyek, nem tudom elkerülni a veszekedést, mert a feszültségüket rajtam fogják levezetni és nem fogok tudni 4 napig bólogatni.


Magyarul megkértem tesóm, hogy legyen szíves jöjjön haza erre a 4 napra, mert nem kívánhatja, hogy megint miatta vesszen össze az egész család. Erre nemet mondott, mert, hogy koncertre akar menni a barátjával (1 hónapja járnak).


Én már 6 éve szeretnék egy koncertre elmenni, de sajnálom a pénzt, inkább félre teszem másra. Tesóm pedig havonta 1-2 szer biztosan elmegy akkor is, ha én fizetem a kollégiumot vagy az ennivalót.

Szóval arra kértem, hogy most Ő alkalmazkodjon hozzám, ne a család hozzá. És had legyen egy nyugodt hétvégém a családdal.


Szerintetek jogos? Szüleimet nem lehet az aggodalmukról lebeszélni, így ha nem jön haza, garantált a balhé.


2012. márc. 12. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem jogos. 20 éves tesó már nem kislány.
2012. márc. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én ezt nagyon jól tudom, de szüleim nem. Hiába mondják, hogy nem várják el tőlem a "felügyeletet", mégis úgy viselkednek, mintha az én feladatom lenne a kémkedés. Én pedig már azért vagyon azon, hogy jöjjön haza, mert nekem is jár egy nyugodt hétvége a családdal. Neki már több kijutott.
2012. márc. 12. 19:51
 3/6 anonim ***** válasza:
20 éves könyörgöm, miről beszélünk?
2012. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
aki végig se olvasta a kérdést minek válaszol? nem volt egyértelmű, hogy a kérdezőnek nincs kifogása a tesója pasizása ellen? csak kért tőle egy szívességet. szerintem jogosan.
2012. márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az az egy ember, aki miatt veszekszik a családod, az az anyukád, nem a tesód. A tesód 20 éves, egyáltalán nem kell csak azért haza utaznia veled, hogy anyukád ne magyarázzon négy napon keresztül. Mint ahogy neked sem kell már vigyáznod a tesódra, nem vagy érte felelős, hogy mit hogyan csinál.


24L

2012. márc. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én ezt mind tudom. Anyukám is érti, de nem akarja az "ő egyetlen pici lányát" elengedni.
2012. márc. 13. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!