Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van a baj? Tényleg túl...

Velem van a baj? Tényleg túl "agyalok" mindent?

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve vagyunk együtt, de úgy érzem még a mai napig nem ismerem igazán. Ő, ha rám néz egyből tudja mire gondolok, mit szeretnék, tudja mivel bánt meg, mivel okoz örömet. Mintha teljesen ismerne. Ő kiismert, de nem hagyja hogy én is megismerjem őt. Nagyon zárkózott és kiszámíthatatlan.

Szerintem beszélgetések által lehet megismerni a másikat, de vele nem lehet beszélgetni. A beszélgetéseink nagy rész abból áll, hogy nekem be nem áll a szám ő hallgat, vagy mosolyog vagy reagál 1-2 szóval. Már többször mondtam neki, hogy most én szeretnék hallgatni és meséljen. De erre azt válaszolta, hogy akkor egész nap csendben lennénk. És hogy neki nincs szüksége arra, hogy mindent elmondjon, de imádja ha én beszélek. Ő nem szeret beszélni.

Számomra néha ez már nagyon fárasztó és frusztrál hogy 1 év után se ismerem a férfit, akit páromnak nevezek.

Ő azt mondja mindent túl agyalok és túl hamar akarok mindent. Hozzá idő kell és türelmesnek kell lennem.

Azt is mondtam már neki, hogy így nem vagyok benne biztos hogy tudom folytatni. Akkor mintha megijedt volna és olyan jó volt, beszélgettünk sokat. Figyelt rám, jól éreztem magam mellette, boldog voltam. De úgy érzem az egész csak azért volt mert megijedt, hogy szakítani fogok és megjátszotta magát a kedvemért. Félek attól, hogy minden olyan lesz mint eddig volt.

Szerintetek türelmesebbnek kell lennem? És tényleg nem szabadna ennyit agyalnom? Vagy lehet, hogy nem passzolunk és ezt érzem már régóta, csak nem tudom kimondani?

Most lehet csak megjátssza magát, azért hogy ne szakítsunk és idővel minden olyan lesz mint eddig volt?!


2012. márc. 15. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ha ennyire eltérő a temperamentumotok, akkor ez nehéz lesz, de nem lehetetlen. Dolgozz az önismereteden! A párod szeret és imád, nem érdekek tartják melletted. Ez igazi kincs! Persze belekényelmesedve a kapcsolatba, ezt nem érzed annyira, szinte természetesnek tűnik, azért szóltam. Olvasd el, amit linkeltem.

2012. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok,mint a párod,nehezen nyílok meg.Én összeteszem azért a kezem,hogy valakinek legyen türelme hozzám:)Szerintem ne add fel,lehet még ebből valami.
2012. márc. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem mindenki szeret sokat beszélni-pl. én sem.Ha van miről, ill. van közös téma,akkor igen.De csak azért,hogy ne legyen csend nem beszélek.Az ikrek jegyűek ált. beszédesek, be nem áll a szájuk,de engem sokszor már idegesít a locsogás..

Én rák vagyok.A férjem szintén.Attól lehet valaki rendes,jó ember,ha zárkózott.

Ti milyen jegyben születtetek, kiváncsi lennék rá.

2012. márc. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Párom vízöntő, Én Oroszlán
2012. márc. 16. 12:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Figyu, ha olyan az alaptermészete, hogy nem szeret beszélgetni, nem szereti "kiteregetni" az életét, akkor ti eltérő személyiségek vagytok, valóban türelmesnek kell lenned, nem tud alapjaiban megváltozni. El kell fogadnod, hogy ilyen. De egyébként általában a férfiak nem túl beszédesek, kevés olyan férfi van, akinek jár a szája, mint a kereplő.
2012. márc. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akár mennyire is vagy türelmes, ha párodnak ilyen a személyisége akkor mindig is fárasztani és frusztrálni fog téged, hogy te mindent elmondasz ő pedig semmit és idővel ez fogja szolgáltatni a viták alapjait.

Vagy megpróbálod megszokni vagy szakíts, de Ti minden esetre olyanok vagytok, mint tűz és víz.

Párommal 2,5 éve vagyunk együtt és ha egymásra nézünk már tudjuk, mit gondol a másik. Mind ketten bakok vagyunk. De nincs olyan nap, hogy ne beszélgessünk, ne meséljük el a másiknak, hogy milyen volt a napja stb... persze nálunk is van, hogy csendben vagyunk, de ez nem zavar minket.

2012. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fura, hogy a párod Vízöntő, és nem beszédes. Egy Vízöntő elég nyílt és beszédes általában. Én is vízöntő vagyok és az összes ismerősöm aki ilyen jegyű hasonló kaliberű. Persze ez nem jelent sokat, de azért gondolkozz el azon, hogy lehet hogy csak neked nem tud megnyílni. Mert lehet hogy most élvezi ha beszélsz, de te már nem élvezed ezt az egyoldalúságot, és ha együtt maradtok lehet hogy ilyen marad mindig. Pedig lehet hogy csak épp nem passzoltok. Láttam már ilyet, hogy egy zárkózott ember hirtelen megnyílt amikor megfelelő partnerre lelt. De mondom, nem ismerlek titeket, de sajna ezt a lehetőséget sem vetheted el. Úgyis kiderül hamarosan hogy csak játszott e, mert ha igen akkor nem soká megint minden a régi lesz. Akkor neked kell eldöntened, hogy akarsz e így élni vagy sem. Egyébként ok hogy vannak kevésbé beszédes emberek, de minden embernek vannak gondolatai az élet dolgairól, amiket meg kell hogy osszon a párjával, különben minek élnek együtt? Akkor nem együtt élnek, max egymás mellett. Az meg nem párkapcsolat. Adj még időt neki, és úgyis elválik.
2012. márc. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!