Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek szokta anyukátok...

Nektek szokta anyukátok megcsinálni a sminketeket, hajatokat, vagy kifesteni a körmötöket? Divat tippeket szoktatok adni egymásnak? (tini lányoknak szól)

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a korkülönbség ellenére mennyire tudtok ilyesmiben együttműködni. Én nem igazán tudok az én anyukámmal, mivel őt az ilyesmik nem nagyon érdeklik, nem sminkel, csak hetente elmegy fodrászhoz és kész.
2012. márc. 16. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
végül is volt már ezekre példa, hogy megmondtam hogy sminkelje ki magát egy randira, meg én festem a haját is.
2012. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

nem.


16l

2012. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, bár a haját néha én festem, ha ez számít.
2012. márc. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem sminkeli magát, 3 havonta jár fodrászhoz oszt' ennyi. Ő vesz nekem néha sminkcuccokat, egy két szemfestéket. Én meg befestem a haját.

20L és 56anyu

2012. márc. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a tesómmal együtt mi csináltuk/csináljuk alkalmanként a sminkjét, megmasszírozzuk, kiszedjük a szemöldökét, kilakkozzuk a körmét.
2012. márc. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én nem igazán szoktam, mert bénán sminkelek és már így is alig festi magát nem h ugy.De befesteni a körmét meg ilyeneket abba szoktam segíteni
2012. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

anyuval egymás fodrászai vagyunk. ő szedi a szemöldökömet, és néha kilakkozzuk egymás körmét. ha olyanja van, megengedi h kifessem, bár nem igazán sminkeli magát. én is csak szolidan, de ha rájön a hopp, akkor ő húzza ki a szemem...

divat tippekkel nem nagyon bombázzuk egymást, egyikünk sem az a típus, de mielőtt kilép a házból, mindig megkérdezi, h h néz ki.

ha már ébren van, mikor elmegyek otthonról, akkor én is. (korán megyek)

38 anya, 18 én

2012. márc. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem.

Egyszer sminkelt ki (annyi volt az egész, hogy felvitt applikátorral egy kis kék szemfestéket a szememre), amikor kb. 11-12 éves voltam és nagyon szerettem volna.


Anyukám most 40 fölötti, de egyre kevésbé törődik ezekkel a dolgokkal. Igazából régen sem foglalkozott semmi ilyen "csajos" dologgal.

Inkább én adok tanácsot, ha a hajáról van szó, vagy, hogy milyen kozmetikai szert, sminkcuccot vegyen, melyik jó minőségű, mi áll jól neki.


Tinikoromban (most 20 felett vagyok) elég nehéz volt, de mára már elfogadtam. Csak ilyenkor rossz érzés, amikor így pl. egy kérdés miatt eszembe jut.

Mondjuk ha belegondolok, nem kellene haragudnom emiatt anyukámra, mert az ő anyukája sem törődött soha ilyesmivel (nehéz körülmények között éltek). S bár hiába szeretem őket, azért meg kell mondjam, sosem a csinosság vagy az ápoltság volt náluk az első.

Pedig nekem annyira tetszik, amikor idősebb, nagymamakorú hölgyek is sminkelnek (ízlésesen) és elegánsan lépnek utcára. :)

Másik nagymamám valamivel jobban ad a dolgokra, bár az utóbbi években már ő sem jár annyit fodrászhoz és nem visel mindenféle ékszereket...


Kár, hogy régen sosem voltak ilyen csajos dolgaink anyukámmal és a mamákkal, de most már nem igazán lehet ezen változtatni.

Egyedül is meg tudod tanulni, én pl. kifejezetten jó vagyok ezekben (mások szerint). Rengeteg anyag van a neten is és youtube-.com-on is rengeteg videót találhatsz sminkekről, frizurákról, öltözködési tanácsokkal is tele van a net.

2012. ápr. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Én most vagyok gimis, és eléggé rossz érzés néha, hogy őt nem érdeklik a csajos dolgok. Én sem akarom hibáztatni ezért, de mégis jó lenne néha, ha pl. segítene kifésülni a hajam, mert eléggé nehezen kezelhető... :/
2012. ápr. 22. 19:14
 10/11 anonim ***** válasza:

"Utolsó" vagyok.

Nekem segít kifésülni mosás után, illetve néha vág a végéből, hogy ne legyen töredezett.

De enyhén szólva nincs sok kedve hozzá. Időnként vita is van belőle, de mivel hosszú hajam van (a rövid nagyon nem állna jól), meg egyébként is hajpakolással is nehezen lehet kifésülni, muszáj vagyok megkérni rá.


Szerintem ilyesmikre te is megkérheted, esetleg cserébe te is segíts neki valamiben (akár elmosogatni, kiteregetni stb.).

Persze tudom, ez így nem igazi jó anya-lánya program, de szerintem ezzel nem nagyon tudunk mit csinálni.

Esetleg megpróbálhatsz beszélni vele erről, vagy vegyél neki ajándékba szépítőszereket, hátha megkedveli őket. :)

2012. ápr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!