Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a jobb? Ha...

Szerintetek mi a jobb? Ha valaki humorizál a halálon, más emberek halálán, vagy komolyan veszi, és gyászos hangulatban beszél róla, esetleg semleges, vagy nem humorizálva, de vidáman, pozitívan beszél róla?

Figyelt kérdés

2012. márc. 18. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A halálon nem konkrétan, de _általános értelemben_ lehet humorizálni, én pl. szeretem a morbid poénokat. Szerintem az ilyesmivel megkönnyítjük a halál elviselését. Minden veszély kisebb lesz, ha tudunk rajta nevetni.

De konkrét személy halálán ízléstelenség viccelődni.

2012. márc. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ ki az. A halál az életünk része. Egyben az elmúlás és egyben a kezdet. Viccelődni soha, az tény.
2012. márc. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Más emberek halálán nem illik viccelődni.Belegondolva abba, hogy nekünk se esne jól, ha a mi szeretteink elvesztésén humorizálna valaki.


Ha általánosságban beszélünk a halálról, akkor foghatjuk fel humorosan.

2012. márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért viccelődés és viccelődés között is van különbség. Van olyan, ami enyhíti a feszültséget, jobb kedvre derít, és van olyan, ami megsért. Sértegetni amúgy sem túl jó ötlet másokat, akármiről van szó. Jobb kedvre deríteni azt aki szomorú, mindig jó. A halálnak meg teljesen mindegy, hogy mit csinálsz vele. Van és kész.
2012. márc. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csak elméleti a halál kérdése, akkor még lehet lefogadható, de ha pl valakinek meghalt valakije, akkor kimondottan szemétség ezen viccelödni.
2012. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én jobban szeretem a humorizálós "részt". Gyakorlatilag bármin tudok "poénkodni". Mondjuk emiatt már sokszor tartottak érzéketlennek.


Félreértések elkerülése végett saját kínjaimon is humorizálok.

2012. márc. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én jobban szeretném, ha a temetésemen nevetnének, mintha sírnának. Bár ez furán hangzik...arra gondolok, mikor pl. ott állnak a síromnál és történeteket mondanak rólam. Emlékszel, mikor Anya...és a végén összenevetnek, hogy milyen jó is volt együtt. Ilyet tudok elképzelni.

Nem vagyok híve a depresszív hangulatban sírásnak, erősítem magam, hogy mosolyogva nézzek vissza majd, ha valaki fontosat elveszítek.

Magán a halálon humorizálni...helyzetfüggő...bizalmas körben és nem izléstelenül talán.

23N

2012. márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!