Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az öledbe hullana egy...

Ha az öledbe hullana egy bizonyos összeg, mit tennél vele? Szétosztanád a családban vagy a saját dolgaidat fizetnéd ki belőle?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel találtunk egy pénztárcát, benne 1000 euróval. Nem volt a tárca mellett se név se iratok. Elfeleztük. (barátnőméket ki akarták rúgni az albérletből, ez az összeg mentette meg őket).

Mi a párommal kifizettük az adósságainkat és a maradékot karikagyűrűre költöttük.

A szüleim ki voltak akadva, hogy miért nem adtunk nekik a pénzből. Mert apu elszórná (vagy drága műszaki cikkre vagy borra költené), anyu meg nem fogadta volna el.


2012. márc. 19. 10:32
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
Ez a dolog tavaly ősszel volt, akkor az 1000 euróért 290 E-t adtak, én abból 145 E-t kaptam.
2012. márc. 19. 10:33
 2/49 anonim ***** válasza:
97%
Jól tettétek. Kb én is így csináltam volna. Csak ami nekem jutott részt lekötöttem volna.
2012. márc. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
97%
Jól tettétek. Én is így tettem volna.
2012. márc. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
97%

Kifizettem volna a tartozásaimat én is,kb ennyire lett volna elég.


Ha mégis annyit találtam volna hogy marad egy kevés,akkor magamra és páromra költöm.


Szüleid elvárták volna hogy rájuk költsd miközben tartozásaid vannak? A tartozás mióta elherdálás?

2012. márc. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim ki voltak akadva, hogy miért nem adtunk nekik a pénzből. Mert apu elszórná (vagy drága műszaki cikkre vagy borra költené), anyu meg nem fogadta volna el.


Ezt a mondatod nem értem.Ha anyád nem fogadta volna el akkor miért akadt ki?

2012. márc. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
100%
Félreraknám. Jelenleg jól jönne, nincs munkám, a kieső béremet pótolnám vele, amíg kitart (egy 1000 eurós összeg kb. 3 havi bérem)
2012. márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
95%
szerintem is jól tettétek. velem olyan volt hogy mentem az utcán és a falevelek közt kettő 20ezres volt gondoltam hogy valaki eldugta úgyhogy elvettem az egyiket de mivel másnak se ment érte senki volt 40ezer forintom abból kifizettem a szüleim gáz számláját pedig 14 évesen másra is költhettem volna...
2012. márc. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, csak apukám akadt ki. Anyukám nem szólt semmit.


Nem a tartozás kifizetése volt a baj apu szerint, hanem hogy abból a pénzből vettünk gyűrűt amit én találtam, és ez olyan mintha vettem volna magamnak egy vőlegényt. Holott már volt kísérőgyűrűm, a karikagyűrűt csak azért nem vettük meg, mert nem volt miből.



Rá kb 2-3 hétre a párom talált egy nagyobb összeget, abból pedig Bécsbe mentünk Adventezni.(Kb 80 E ft-t találtak a munkatársával és elfelezték.)

2012. márc. 19. 10:46
 9/49 anonim ***** válasza:
100%
A legjobban jártatok el. Miért adnád apudnak? Hogy ő szórja el? Keressen ennyit. Ha meg nincs ekkora szerencséje, miért ő élvezze a hasznát. Légy hálás a sorsnak ezért a jutalomért. Valami nagy jót csinálhattál előző életedben!
2012. márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
ez nem fura hogy kétszer találtatok nagyobb összeget? én nem kirándulni mentem volna hanem félre raktam volna mert nem mindig más elvesztett pénztárcája fog eltartani.
2012. márc. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!