Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szép napot! Pénteki napon...

Kuruc tünde kérdése:

Szép napot! Pénteki napon utaltak számomra Németországból egy bizonyos összeget, mennyi lehet az átfutási ideje ennek az utalásnak, ha én a K&H banknál vagyok? Tehát mikor érkezhet hozzám az összeg? Mert ez idáig semmi nem történt.

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
2-3 munkanap. VIBER utalásnál néhány óra csak-igaz annak magasak a költségei
2012. jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
K&H-nál örülhetsz ha egyáltalán megérkezik... :)
2012. jan. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nemzetközi utalásnál max 5 banki nap, általán a 2.-3. banki napon ott a pénz. Namost ma a első banki nap van péntekhez képest.
2012. jan. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

GYK tipikus off-topik lett.

VIBER és külföldi utalás együtt?! Bravó!!!!


A VIBER (Valós Idejű Bruttó Elszámolási Rendszer) a Magyar Nemzeti Bank által működtetett belföldi fizetési rendszer.

BELFŐLDI!!!!


Pénteki napon utalták. Szombat, vasárnap bankszünnap mindenhol a világon. Ma hétfő van. Gondolod hétfőn egyből ott lesz a számládon?!

Ha "szerencséd" van akkor még levelező bankot is be kell iktatni mert olyan banktól küldik a lóvét amelyikkel nincs a K&Hnak közvetlen kapcsolata, az még dob rajta párnapot. A bankok pedig egyébként is szeretik a maximális határidőig húzni az ilyen utalások jóváírást. Addig pedig egy technikai számlán parkoltatják a pénz és úgy vannak vele, hogy addig is nekik dolgozik, nem neked.

2012. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De édes vagy, kedves utolsó.... Nekem Hollandiából utaltak pénzt. A kivonaton a VIBER utalás szerepel, bocsi. Tehát lehetséges.
2012. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

:-))

OK akkor lehet. Utalj sokat külföldre(ről) a VIBERen.


MNB

[link]

[link]


MKB Bank

"Viber átutalás

A Viber átutalás egy T napon elindított átutalás ami még T(aznap) napon teljesül, ez a lehetőség CSAK BELFÖLDI partnerekre érvényes."

2012. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem én utaltam, hanem nekem utaltak. A pénz VIBER jóváírás közleménnyel jött, kb 2 órával azután, hogy Hollandiából elindították az utalást. A számlakivonatomon is így szerepel, de mindegy....
2012. jan. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fentiekből kiindulva az viszont előfordulhat, hogy hazai bank volt a holland bank közvetlen partnere (levelző), és a két itthoni bank között Viberként ment a pénz.
2012. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!