Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlámon van egy bizonyos...

Bankszámlámon van egy bizonyos összeg, de nem tudom levegyem-e?

Figyelt kérdés
Iskola közben diákmunkásként kénytelen voltam az Axa nevű banknál számlát nyitni és a prénium magánnyugdíjba belépni. Érettségi után dolgoztam, havi 6500 Ft-ot emelt le a magánnyugdíj és semmit nem kaptam belőlle. Tartok tőle, hogy az Axa bank is hasonlóan sz@r és nem akarom, hogy a számlán lévő pénzem elvesszen. 2009-ben érettségiztem, azóta dolgozom és levelezőin végzem a főiskolát, jövőre diplomázom utána költözni szeretnék inen, ezért is nagyon fontos, hogy a pénzem ne ,,vesszen el" bocsi ha hülyén fogalmaztam, de sajnos nem értek a pénzügyekhez.
2012. jan. 14. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
azt nem is kaphatod meg, majd csak ha eléred a nyugdíjkorhatárt
2012. jan. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Basszus ez komoly?? AZtak_rva hogy lehúztak titeket a kcsg diákmunkacégek!!


Kőkemény jutalékot kapnak az axa ügynökeitől utánatok!!! Ráadásul azta pénzt soha nem látod sőt, kérdés ki tudsz e belőle lépni!!!


Durva...

2012. jan. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen kivenném, mert ha esetleg az állam csődöt jelent, befagyasztják a bankszámlákat is.
2012. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tetro ***** válasza:
93%
A bankszámlákra az államcsődnek nincs hatása. A bankszámlákra az ilyen hülye pánikkeltésnek van hatása. Ha az emberek megrohamozzák a bankokat, hogy kivegyék a pénzüket, akkor tényleg befagynak a számlák. Ezért nem kell hülyeségeket beszélni.
2012. jan. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, a diákmunkánál köteleztek rá, hogy ott nyissak számlát. A pénzt pedig nagyon féltem, mert a családom sajnos munkakerülők édesanyám és az idősebb testvéreim is, én és édesapám tartjuk el őket, és nagyon szeretnék elköltözni inen.
2012. jan. 14. 20:45
 6/8 anonim ***** válasza:

"A bankszámlákra az államcsődnek nincs hatása."


Fiam, te nagyon hü*lye vagy!

Ülj le!!

2012. jan. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tetro ***** válasza:
magyarázd el légyszi, hogy az államcsődnek mi a KÖZVETLEN hatás a bankszámlákra
2012. jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A magánynyugdíj kérdést szerintem nem kéne idekeverni. Sz@r dolog, de megtörtént....sokan nem kaptak belőle egy forintot sem. Ha nagyon akartál volna, átléphettél volna máshova is.

A bankszámla az más kérdés. Ha nem érzed biztonságban náluk a pénzedet, akkor nyissál máshol egy másik számlát, utald át az összeget és szüntessed meg az axánál.

Ámbár nekem is van az axánál számlám, én meg vagyok elégedve velük. Nem elhanyagolandó szempont, hogy nincsen havidíj és az utalások ingyenesek. Ha összehasonlítod más bankok kondícióival, lehet hogy nem találsz jobbat.

Mondjuk ezt nem állítom 100%-ra, mert nekem nincs havi fix bevételem, munkabérem. De néztem magamnak más bankot is, az eredmény az lett, hogy havi 400-1200 Ft a számlavezetési díj, ha akarok internetbankot, stb.


Ha feltételezzük (nagyon bizarr feltételezés, ilyen még a 3. világbéli országokban sincs), hogy az állam ráteszi a kezét a számlákra, akkor nem csak az axa számlákra teszi rá, hanem az összesre.

2012. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!