Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nyomjam el az anyai...

Hogyan nyomjam el az anyai ösztönt?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, van egy nem tervezett, másfél éves kislányunk. Ezen felül bébiszitterkedem.

Pár hónapja, ha meglátok egy kisbabát, elkap a vágy, éjjelente álmomban szoptatok, ha felébredek sírógörcsöt kapok.

A testem minden sejtje kisbabáért ordít.

De egyszerűen nem fér bele a "keretbe". Albérletben élünk a férjemmel, és keményen dolgozunk, hogy mindenünk meglegyen.

Saját magammal állok harcban.

A férjemmel is megbeszéltük, anyukámtól is kértem seggberúgást, de semmi nem tudja a biológiai órám ketyegését leállítani.


2012. márc. 20. 07:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
51%
Rám is rámtör ez az érzés néha.2éves a lányom.Ilyenkor próbálok a negtiv dolgokra gondolni,milyen rossz volt a tehességem eleje, a hányinger,a szülés stb.Hogy mindezt hogy élném meg ugy hogy itt a lányom és vele foglalkozni kell bármenyire is rosszul vagyok.Ha ebbe mélyen belegondolok már nem is annyira szörnyü hogy nem vagyok terhes és nincs kisbaba a háznál.
2012. márc. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
37%

hagyja el az oldalt mindenki aki nyugdíjat szeretne,de a mostani fiatalokat arra biztatja hogy ne szüljenek.

a választ magad is leírtad:

"de semmi nem tudja a biológiai órám ketyegését leállítani."

hála az égnek.

és amit nagymamám mindig mond:ahová az Isten jószágot ad,ad oda legelőt is.

remélem érted.

2012. márc. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
86%

11es vagyok.


Ha nagyon akarod le tudod állitani magad.Az ösztönt meg lehet fékezni csak ésszel kell gondolkodni.Gondolj bele mi van ha a második gyerek után ujra ebben a cipőben leszel?Szülz 4-5gyereket mert elkap az anyai ösztön?Ez nem igy müködik,gondolkodj mérlegelj,ha nem fér bele a keretbe még ne válallj,dolgoz keményen azon hogy pár év mulva gond nélkül bevállalhasd a 2.kat.

2012. márc. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
80%

és amit nagymamám mindig mond:ahová az Isten jószágot ad,ad oda legelőt is.


ja régen volt tehén meg legelő,most van hitel meg albérlet....nem biztos hogy a nagymamád a mai viszonyok mellet igy gondolkodna,ez a mondás már rég elavult.

2012. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
97%

Ne nyomd el, hanem éld ki, de másként, mint ahogyan tervezed, azaz ne szülj újabb gyereket a nincstelenségbe.


Azért az nem úgy van ám még az úgynevezett anya-típusú nőknél sem, hogy csakis az ösztöönök és a biológia határoznak meg mindent és cirka dróton rángatják. Azért van az eszed, hogy az vezessen.


Az anyai ösztön másként is kiélhető: menj és keress olyan munkát, ahol másokról kell gondoskodnod! Idős, beteg, hajléktalan, elesett, nyomorult; árva. Ápolónő, segédápolónő (kapva kanának utánad otthon bárhol, de itt is!), óvónő, dajka, dada, bébiszitter, árvaházban gondozónő stb. Állatgondozó is lehetsz, ahhoz is nagyon sok gondoskodási ösztön kell és türelem. Minden olyan munka és munkahely jó, ahol ezt az erős anyai ösztönt átforgathatod szülés helyett másba, társadalmilag elfogadott és támogatott cselekvésbe.


Meglátod, megoldódik a gondod.

2012. márc. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
81%

(fili)

Soha nem bírtam a felelőtlenül gyereket potyogtató nőket.

Most mégis úgy látom te nem egy ilyen ...vagy.

Én is ennyi idős voltam, hogy MEGMERTEM a hónapról, hónapra élésbe szülni a gyerekeimet. 40 évesen gyönyörű két egyetemre járó gyerekem volt, és én is elindultam egy felfelé ívelő pályán. Most közel 50 évesen csodálatos unokám van, a gyerekeim sikeresek, egy komoly céget vezetek, jelenleg is nyelveket tanulok. Mert fiatalon túl voltam a szüléseken, gyerek nevelésen.

A sok primitív aki lebeszél a szülésről, valóban csak egoista módon magára gondol. Gondolj bele a nagyanyáink a mérhetetlen szegénységbe 8 gyereket is megszültek. A háború után ha így gondolkodtak volna kihalt volna az ország lakossága. Nem volt bölcsőde, és ennyi segítség ami a gyerekeseknek jár. Nem szükséges otthon maradnod 2-3 évig. Hamar újra munkába tudsz állni.

Most van erőd és akaratod erre a babára, és most lenne igazi kistestvére a másik gyerekednek. Ha tudsz és akarsz dolgozni, itt ma, ebben az országban senki nem hal éhen. Persze azok akik itt ágálnak, csak luxus körülményeket tudnak egy gyereknek elképzelni. Adidas cipő 20.000-.ért és minden márkás gyerek holmi.

Képzeld el én megtehetném, hogy össze vásárolok minden drága cuccot az unokámnak 2éves kislány, de van, hogy csereberélünk anyukákkal, van olyan is amikor használtat veszünk. Nem igaz, hogy egy kicsi nevelése ha nem száll el a szülő agya a vásárlások terén olyan sokba kerülne.

Jönnek majd a lebeszélők a taníttatással. A gyerekeim önszántukból végig nyári munkákat vállaltak, és a gimi után munka mellett diplomáztak le. Ennyi.

Vállald, ha biztos vagy az erődben és van biztos szerető család melletted, mögötted.

A megkeseredett sokra vágyók lepontozhatnak.

2012. márc. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
73%
Ez mind szép és jó,hogy sokan rábeszélik az újabb gyerekre, azt azonban már senki nem hangsúlyozza,hogy ez nem csak rajta múlik.Ha a férjed nem akar gyereket, te teljesen mindegy mit akarsz.
2012. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó tudsz olvasni? Ezt írtam.

Vállald, ha biztos vagy az erődben és van biztos szerető család melletted, mögötted.

2012. márc. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Van két támogató nagycsalád (nekem öt a férjemnek hét testvére van). A férjem is szeretne, de jelenleg ő 8-10 én 12-14 órában dolgozom, és így is van, hogy hónap végén zsíros kenyeret eszünk. Ruhánk annyi van, hogy öt gyereket fel tudnék öltöztetni egy hétig minden nap tiszta ruhába, még ha egykorúak lennének is.

Online angolt tanulok, három gyereket nevelek a sajátom mellett és még ez sem tud lemeríteni, elterelni a gondolataimat.

Ha saját házunk lesz, biztos hogy beállok nevelőszülőnek.

Sajna a terhesség nem visszatartó erő, 15 hétig nem is tudtam, hogy terhes vagyok, a szüléás pedig laza két óra alatt megvolt. Úgy eltűnt a méhszájam, hogy alig éreztem. A magzatvíz-szivárgás miatt mentem be gyalog a kórházba, és ott is tartottak.

2012. márc. 20. 09:27
 20/28 anonim ***** válasza:
87%

Ja, csak szeretettel nem lehet etetni és pelenkázni, öltöztetni a gyereket. Nagyanyáink meg azért szültek vagy 8 gyereket, mert nem ismerték a kotont.

De abba az egyik vakbuzgó se gondol bele, hogy amíg valaki megpusztul, hogy szülhessen és gyereket AKAR, meg se fordul a fejében, hogy saját lakása sincs, sem félretett pénze kb, akkor miből akarja ellátni a gyereket?

2012. márc. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!