Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek adnál igazat?

Kinek adnál igazat?

Figyelt kérdés

Kétgyerekes anyuka vagyok, az nagyfiam már tini, mikor született, még nem voltak szigorú szabályok autózáskor, mégis igyekeztem mindig biztonságban közlekedni, mikor a kicsi fiamat hoztuk a kórházból, már kellett hordozó, vittük is. A hugom most várja az első babáját, már gömbölyödik a pocakja, és mondta, hogy végre nem kell magát bekötnie, hála Istennek, és be sem köti, sem normál biztonsági övvel, sem babással. Nekem csak egy állítható biztonsági csatt volt a normál övemen, hogy ne nyomjam a babát, de sosem engedtem meg magamnak, hogy ne kössem be magam. Ő vezet, nem is lassan, sokszor még félek is mellette, de mióta kismama, nem hajlandó magát bekötni. Azt mondja, ez így legális. Hordozót is csak úgy akarja használni, hogy bedobja a kocsiba, és kész. Zsaruk még nem állították meg, nem tudom, mi lenne, ha megállítanák, hogy ez most tényleg megengedett, vagy mi a helyzet a bekötésekkel, de féltem. Őt is, a babát is, hogy ilyen vezetés-stílus mellett sosincs bekötve :(

Ti hogy tudjátok, van ilyen szabály? Tényleg jobb, ha nem köti be magát? Hogy vehetném rá, hogy jobban vigyázzon?


2012. márc. 20. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Terhesen én nem is vezetnék, ha nem muszáj.
2012. márc. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én sem akartam, csak mikor a nagyobb fiamat kellett vinni edzésre a másik városba, és az apja nem ért rá, akkor volt muszáj... alig volt 7-8 alkalom. A húgom más tészta, ő napi szinten megy, igaz, nem dolgozni, csak elütni az időt, de ebbe már nem szólok neki bele, úgyis menne, ő ilyen.
2012. márc. 20. 20:04
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Terhesen is kötelező az öv használata akár övterelővel akár anélkül.

Nekünk nem volt övterelőnk, de az övet használtam!

"Hordozót is csak úgy akarja használni, hogy bedobja a kocsiba, és kész."

Újabb zseniális ötlet a baba az első fékezésnél csúszkál össze -vissza az üléseken jó esetben, ha nincs szerencséje a szélvédőn esik ki!!!

Húgodnak normálisss?????

2012. márc. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Én szerintem nincs ilyen hogy nem kell övet használni terhes nőnek.Miért ne kéne használnia,? A húgod simán csak felelőtlen,és buta..Sajnálom már előre a még meg sem született babáját..
2012. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Nekem egy rendőr ismerős mondta tavaly, hogy kérnem kell egy igazolást a körzeti dokimtól, és nem kötelező bekötnöm magam.
2012. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehet, azért gondolja ezt, mert még nem látta használatban,)mikor használtuk, ő külföldön melózott, és a barátnőinek még nincs baba) igyekszem jobb belátásra bírni, remélem, sikerül. Az a nehéz benne, hogy nagyon önfejű tud lenni.
2012. márc. 20. 20:16
 7/10 A kérdező kommentje:
Tényleg van ilyen igazolás? Mondjuk én nem kértem (nem is tudtam róla) de talán nem is mertem volna nem bekötni magam.
2012. márc. 20. 20:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az öv terhesen is kötelező, de nem is ez a lényeg, hanem hogy a kismama és a baba is túléljen egy esetleges balesetet.Nem értem a hugod miért nem látja ezt át?

Minden esetre egy friss hír ami idevág:


[link]

2012. márc. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
Elvileg van. Vagy lehet csak itt működik így, nem tudom. Én sem kértem igazolást, de gyűlölöm az övet... Idegessé, feszültté tesz, ha be kell kötni magam.
2012. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Orvosi igazolással NEM kell az övet használni,van ilyen...
2012. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!