Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első házaságomban születet...

Tibor215321 kérdése:

Első házaságomban születet gyermekem után most fizetek 12000ft-ot. Mostaniban van két kislányom. Jelenleg nincs jövedelmem feleségem nem dolgozik. A volt nejem emelni akarja a tartás dijat.20. 000 ft ra. Megteheti? Ha beperel megnyerheti?

Figyelt kérdés

saját házam van négyen élünk benne.

Eddig rendesen fizettem a tartásdijat.


2012. márc. 21. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Jövedelmed nincs, a feleségedé most nem számít.Mégis miből fizetnéd az emeltet, mikor még a másik kettőnek sem tudsz adni semmit? Nincs esélye szerintem a volt feleségnek.
2012. márc. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Ne haragudj, de 12 E Ft édeskevés. A volt feleséged sem azért emeli, mert neki olyan sok van, szerintem. Bár nem tudom, bocs.


Szerintem megnyerheti, ha beperel. Kérdés, megvárod-e míg beperel vagy találtok egy közös nevezőt. Pl. most egyelőre fizess mondjuk 15 E-t? Aztán ha egyenesbe jössz 20 E-t?

Lehet beszélni vele?

2012. márc. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem nyerheti meg. Csak a jövedelmedből ítélnek meg tartásdíjat. Függetlenül attól,hogy a 12.000.- sok vagy kevés. A saját ház nem számít,mert abból nem tudtok kenyeret adni a gyerekeiteknek. Csak a sok elvált nő szidja mindig az apákat. Velük nem érdemes törődni. Ők tökéletesek mind.

Legalábbis ezt tapasztalom a környezetemben. Nem az apákat kellene szidni,hanem anno a házasságukat rendbe tenni. A gyereket pedig nem az apa ellen nevelni.

2012. márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
2/3. Nem tudod értelmezni a szöveget? Ha munkanélküli az apuka,nincs miből fizesse a 12.000.- Ft-ot,akkor miből fizetne 15.000.-et? Az anyának is meg kell ezt értenie. Ő akarta,hogy a gyerek nála maradjon.
2012. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincs jövedelmed,akkor a 12 ezret eddig miből fizetted? Vagy miből vonták le? Mert ha nincs jövedelmed,akkor még 200 ft-ot se tudnak levonni,nem még 20 ezret? Amúgy papiron megemeltetheti, és mihelyt lesz jövedelmed,majd vonni kezdik.
2012. márc. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha az apának nincs jövedelme, akkor a minimálbér alapján számolják ki, hogy mennyit kellene fizetni.

Olyan nincs, hogy megemelik a gyerektartás összegét, ha az apa jövedelme nem emelkedett.

A gyerektartás összege a az APA jövedelemének 20%-a gyerekenként, de maximum 5ß%. Ebbe az ÖSSZES gyereke beleszámit, ha 5 van, akkor összesen 50%-ot lehet levonni, és ezt osztják el a gyerekek számával.

Ebben az esetben az 50% 3 gyerekre öszlik meg, ennyi jár egyre.


Ha az apa egyáltalán nem fizet (akár mert nem akar, akár mert nem tud), az állam fél évre visszamenöleg megelölegezi és amikor megfelö jövedelme lesz, akkor vissza kell téritenie.

2012. márc. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5. Válaszoló:


A kérdezö EZT irta:

"Jelenleg nincs jövedelmem feleségem nem dolgozik."


Ha tudnál szöveget értelmezni, akkor kiderül volna neked is, hogy EDDIG volt jövedelme, MOST nincs. Amikor volt, akkor tudott fizetni, most viszont nem.

2012. márc. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Senkit sem kell kioktatni szövegértésből! És az sem mindig úgy van, ahogy a kérdező fél mondja. Ugyanis a "nincs jövedelmem, és a nejem sem dolgozik" így nem állja meg a helyét, mert akkor éhen halnának. Én úgy értelmezem, hogy a 12000.- et önként fizettem, de nem vagyok hajlandó többet fizetni. Csak.
2012. márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

OLvasd már el figyelmesen:


""Jelenleg nincs jövedelmem feleségem nem dolgozik."


Az ELSÖ szó az, hogy JELENLEG, ez annyit jelent, hogy MOST. Tehát korábban VOLT, MOST NINCS.


Az meg, hogy akkor nem lehet megélni - persze, éppen az a baja a kérdezönek, gondolom, most valami segélyt kapnak. vagy rokonok, családtagok segitik öket.

2012. márc. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a jelenlegitől nem válik el, nem az 50% oszlik 3 felé, hanem 20% jár. Amiből élnek, abból kell fizetni. Szoktak válásnál meghatározni minimál összeget is, asszem 15000 a minimum.20000ft sem elég egy gyerekre, úgyhogy gyorsan munkátkellene találni. Ha megemelik,és most nem tudod fizetni, mésőbb behajtják, úgyhogy jobb fizetni!
2012. márc. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!