Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg lesz ilyen, hogy...

Tényleg lesz ilyen, hogy szülö tartás? Mit gondoltok erröl?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk át anyósomnál, ö mondta ezeket a volt férje kapcsán. Hogy nem hajlandó dolgozni, és ha megszavazzák a szülö tartást, akkor feljelentheti a gyerekeit, ha nem tartják el.

Ez most komoly?

Az alkesz apámat is nekem kellene eltartanom mikor nem hajlandó dolgozni? Akkor inkább sose legyen bejelentett állásom...

Ti mit tudtok erröl? És mit gondoltok?


2011. máj. 23. 08:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Még nem hallottam erről, de szerintem nem lesz olyan könnyű elintézni, mint például a gyerektartást.
2011. máj. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
ilyen nem lesz, hanem már van. rokontartásnak hívják, és érdemtelenségre hivatkozva ki lehet bújni alóla.
2011. máj. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

állítólag eddig is benne volt az alkotmányba...


Szánalmasnak tartom, hiszen a szülőknek már van bizonyos egzisztenciájuk (kocsi lakás), míg a gyerekeknek (akik segge alá nem tesznek semmit az önző szülők) maguknak kell összekaparniuk...


A poén az az hogy a szülő lemondhat a gyerekéről - bármikor, akkor legyen ez oda vissza alapon is...


Másrészről nincs konkrétan megfogalmazva hogy a fizetés hány%-át értik...szóval eléggé semmilyen és kijátszható (ha adsz 50ezret azzal jöhet hogy ez neki kevés és többet akar)

2011. máj. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Az állam igy akar spórolni. Sajnos iganak bizonyul. Persze én is segíteném szüleimet ha arról lenne szó, de ez így nagy f@szság. Apámmal én se tartom a kapcsolatot és én is kinézem belőle, hogy feljelent...
2011. máj. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Valóban volt ez eddig is. Csak most kissé jobban oda fognak rá figyelni.
2011. máj. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg lesz ilyen,hogy szülő tartás.De szerintem benne foglaltatik majd,hogy milyen alapon.Azt tudom,hogy nevelőszülőnek is jár,ha huzamosabb ideig tartotta a gyereket.Sajnos az a véleményem,hogy lesznek ebből komoly gondok,sok szülő vissza fog élni vele.Családi kapcsolatok mennek menthetetlenül tönkre.Aki nem akar fizetni ilyen-olyan okból nem is fog,megy majd a hercehurca.

Az biztos,hogy én előbb döglök éhen,minthogy a gyerekeimtől egy ruppót is kivasaljak.Nem azért vállaltam,hogy eltartson,és a kis pici jövedelméből rám költsön,ne a maga kis családjára.Már most azon izgulunk,hogy lesz e lakásuk,hogy tartsák fent saját magukat.Inkább lemondunk mindenről,és a fostos nyugdíjt beosszuk kenyérre-vízre,de nem lenne pofám elfogadni(nem hogy még perelni!!) inkább fölhurkolom magam.

2011. máj. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A családjogi törvény szerint rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát eltartani nem tudja. A tartásra jogosultat rokonai közül elsősorban leszármazói kötelesek eltartani. Több egysorban kötelezett között a tartási kötelezettség a kereseti, jövedelmi, vagyoni viszonyaik és teljesítő képességük arányában oszlik meg.Annak a tartásra kötelezettnek javára, aki a tartásra jogosultat személyesen gondozza, az ezzel járó munkát és egyéb terhet a tartási kötelezettség megállapításánál figyelembe kell venni.


Dr.

2011. máj. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
61%

Réges-régen van ilyen.


Dr.

2011. máj. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Eddig is volt? Akkor le vagyok maradva egy kicsit.

Igen, én is avval értek egyet, hogy csak akkor, ha tisztességesen felnevelte a gyereket és munkaképtelen a szülö (egészségügyi okokból).

Rengetegen vannak, akik nem törödtek a gyerekükkel, azoknak szerintem semmi joga ilyet követelni.

Pl. anyukám sem tolt a popsim alá semmit, de tisztességesen, szeretetben felnevelt. Róla alapból gondoskodnék, nem kellenek ehhez törvények. Ez megintcsak azoknak jó, akiket cseppet sem érdekelt a gyerekük soha...

2011. máj. 23. 09:14
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Mik vannak a fene gondolta volna. Remélem egyik degenerált szülőnek sem fordul meg ilyen a fejében, a saját gyereke életét ellehetetleníteni, amit már a kormány úgy is meg tett.
2011. máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!