Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normalis az a mai...

Mennyire normalis az a mai gyerekeknel (kisiskolasok,7 es 10 ev között), hogy nem köszönnek, ha megerkeznek, köszönöm es kerem nem szerepel nagyon a szokincsben, stb?

Figyelt kérdés

Ez manapsag mar altalanos? Ismerös gyerekekröl van szo.

Multkor vettem nekik jegkremet, erre a nagyobbik (8 eves) csak annyit mondott, mikor elvette a jegkremet - köszönöm helyett,- hogy maskor masfajtat vegyel, mert ezt nem szeretem annyira. Öszinten megmondva irrital nagyon az ilyen foku neveletlenseg.


2012. márc. 21. 17:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem a gyerek nevelte magát ilyenre. Nem lehetnek gyakoriak ezek a szavak otthon.


Én fontosnak tartom belenevelni az illedelmességet a gyerekekbe.1,5 éves a fiam, de megköszöni amit kap. Egyébként a férjem 28 vol mikor megismertem. Neki se szerepeltek ezek a szavak a szókincsében. Szerintem ez nem mai probléma hanem nevelési hiba ami mindig is jelen volt.

2012. márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nevelést kapnak...Nekem ötezerszer elmondták gyerekként,hogy köszönni kell,ha kapok valamit meg kell köszönni,és ha bemegyünk egy boltba nem kell káoszt csinálni és nyavajogni.Azt utálom a legjobban,mikor a kicsi gyerekek hisztiznek ilyen helyeken,és nem bírják megvárni míg odaérnek a pénztárhoz,majszolják már a csokit,meg a kiflit.
2012. márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

2-es.

Én direkt nem engedem neki megenni a boltban a még ki sem fizetett dolgot, volt olyan, hogy nyavalygott érte ( míg nem értette a szabályt) és a pénztárosnő a gyereknek mondta, hogy milyen gonosz anyád van, hogy nem nyithatod ki bent a csokidat...szóval sok a hülye.

2012. márc. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis gyereknél ez még elmegy, az rémisztőbb, hogy felnőttek hogy viselkednek.Bemegyek a boltba, az eladók nem köszönnek,legfeljebb odavakkant egy sziát,,emberek az utcán kitérni nem tudnak, inkább letaposnának.A köszönöm az ma már ritka szó.A legtöbb bunkóság munkahelyi körökben tapasztalható.Nos, milyenek legyenek a gyermekek, ha ilyen felnőttek között mozognak?
2012. márc. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Jomodu a csalad, mindenük megvan, a gyerekek meg szerintem sosem hallottak azt, hogy ezt most nem tudjuk neked megvenni, igy lehet, hogy azt gondoljak, hogy a dolgok, targyak csak ugy vannak, es magatol ertetödik, hogy nekik jar mondjuk - esetemben - a jegkrem...

A köszönessel viszont nem tudok mit kezdeni. Nagyon figyelmetlen, önzö gyerekekröl van szo, az az erzesem. De lehet, hogy en nezem ezt tul szigoruan, mert nekem meg nincs gyerekem.

2012. márc. 21. 17:22
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
3: Ez jó,mert sok arról panaszkodik,hogy nem tudják megnevelni a gyerekeket:) Gondolom pénztárosa válogatja.Mint vevő,engem idegesítenek ezek a dolgok.
2012. márc. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

4-es az apja es anyja is tud köszönni, azert fura az egesz, csak a gyerekeknek van tul sokminden megengedve.

Amugy meg, ha mar kisgyerekkent azt szokjak meg, hogy nem kell mindig köszönni, mit varunk el tölük, ha felnöttek lesznek? Es milyen alapon?

2012. márc. 21. 17:23
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos,egyre több az ilyen,őszintén szólva engem is irritál.Még egy gyereknél hagyján(főleg ha mondjuk öt év alatti)de azért már mikor abban a boltban,ahová tíz éve járunk napi szinten és egyes eladónőknek mai napig derogál fogadni a köszönésemet,az már elég szégyenletes.Nem tudom,egy alap illemet miért nem kell a gyerekeknek tanítani,vagy ha már a szülő nem úgy nevelte,legalább később(mások jó példáján okulva)venné észre magát.
2012. márc. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

gyerekként engem is kicsit noszogatni kellett ha kaptam valamit, hogy köszönjem meg. nos, mára egészen jól megtanultam, mert a kortársaimhoz képest kifejezetten jól neveltnek érzem magam, segítek az idős néniknek leszállni a buszról, köszönök ha bemegyek egy boltba, és ha kapok valamit, akkor megköszönöm.


pár éve voltunk egy ismerősnél, akkor 6 éves volt a kisfia. vittünk neki színes ceruzát meg pár apróságot, és minden felszólítás nélkül az volt az első szava, hogy köszönöm. jóleső meglepettség fogott el, pedig nem az a klasszik polgári család, egyszerű melósok a szülei, de nagyon jól nevelték a kissrácot, remélem a világ nem fogja elrontani.


az tuti, hogy valami jó módszerrel én is belenevelem a gyerekembe, hogy tisztelettudóan viselkedjen az emberekkel.


a neveletlenség engem is nagyon irritál...

2012. márc. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Az én szüleim sem nevelték ezt belénk, de viszont a nagyszülők sokat mondták, hogy tessék köszönteni, megköszönni, stb.

De pl. családban ha valaki tüsszent, senki nem mondja, hogy egészségedre. Én ezt iskolában és más társaságban szoktam meg, hogy így illik, ott mondtam is mindig, meg rám is ragadt szerencsére. Nem tetszik, de ez az igazság, anyámék nagyon érdektelenek ilyen témában, gondolom az ismerős gyerekeknél is ez a helyzet. :S Ha senki nem mutat példát nekik, nem érzik, hogy illetlenséget követnek el.

2012. márc. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!