Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkaptam a nagyimtól hogy...

Megkaptam a nagyimtól hogy "Anyád is későn ment férjhez, veled is ezt végig kell járnom"? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Anyukám meghalt, a nagyim nevelt fel. Anyumnak volt egy barátnője, aki 19 évesen ment férjhez, anyum 26 évesen de 1 év után elvált, aztán meg 35 évesen újraházasodott. A legjobb barátnőm annyi idős mint én és most eljegyezték. A nagyim teljesen kibukott ezen, még el is sírta magát (azt hitte nem látom) és addig kérdeztem hogy mi baja van, hogy kijött belőle hogy "Nem elég hogy anyáddal ezt már egyszer megjártam hogy a barátnője időben férjhez ment ő meg nem, de veled is ugyanez történik".
2012. márc. 22. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Istenem...ez van.

Monddmeg neki,hogy még mindíg jobb mint férjhez menni fiatalon, gyereket szülni,aztán egyedül maradni és egyedül nevelni a gyereket. Tehát a nagyi örülhet, hogy te nem teszed ezt

2012. márc. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Ezzel nem kell foglalkozni. Minden nagyinak megvan a stiklije. A férjem nagymamája pl mindig fenyeget minket, hogy ne merjünk több gyereket vállalni (1 van), mert azt az egyet kell felnevelni. Fel tudnánk egyébként akár 3-at is.


Hagyd figyelmen kívül, ez már nem úgy van mint az ő idejében. Nem ciki huszonévesen esetleg harmincévesen férjhez menni. Valaki megírta a nagykönyvben? nem...

2012. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Zoli780806 ***** válasza:
5%
Teljesen érthező, hogy aggódik. Mert szeret.
2012. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan semmi köze nincs hozzá, mindenki saját maga dönti el kivel és mikor házasodik össze. Persze nyilván benne még más normák vannak, lehet hogy érzékenyen érinti, de konkrétan semmi beleszólása sincs.
2012. márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva mondjuk engem is nagyon feldúlt ez a dolog. Örülök a boldogságának, jó élete lesz a srác mellett: kedves, humoros, jóképű stb. "megfogta az Isten lábát" de pont ezért idegesít hogy nekem még kapcsolatom sem volt....Elkezdi hogy "Na most már neked is ideje lenne összejönnöd valakivel mert nem akarom hogy egyedül legyél" Mondtam hogy nekem így jó minden, így vagyok boldog (amúgy ez hazugság) de azt mondta hogy az ember társas lény és hogy ne gubózzak be...De mikor mondta hogy eljegyezték, hát régen éreztem ilyet...


22/L

2012. márc. 22. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagyikának üzenem, hogy nem minden arany ami fénylik, meg hogy minden rosszban van valami jó, meg ami késik nem múlik és hasonlók.


nem minden arany ami fénylik, vagyis nem biztos hogy az a tökéletesség tényleg olyan tökéletesség. Láttam én már ilyet meg karón varjút.


Minden rosszban van valami jó, jelen esetben azt jelenti, hogy majd ha a barátnőd válik 1-2 gyerekkel a nyakán, akkor majd lehet hogy örülni fogsz hogy nem 20 évesen mentél férjhez, hanem csak 30 évesen. Mert a 20 évesen köttetett házasságok nem mindegyike tart ám ki 40 éves korig se...


Egyébként nem értem mi ez a házasság mánia. A legfontosabb hogy jól érezd magad, sokat tapasztalj, és csináld azt ami jól esik. Nagyon jó dolog egy párkapcsolat, de elég ritka hogy teljes örömet szerez az embernek. Így csak azért hogy legyen valakid nem érdemes hajszolni a kapcsolatot.

2012. márc. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy a nagymamád rosszkor őszinte. Ugyan nagyon helyes, hogy szeretné, hogy megtaláld a társad, de nagyon rosszul tette, hogy közölte veled, pláne ebben a formában.

Egyébként meg ne foglalkozz vele, mit mond a nagymama.

2012. márc. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb, amit visszavághatsz neki az az, hogy ma 2012 van és nem 1930 vagy 1950. Jó volna, ha tudomásul venné és nem akarna rá kényszeríteni (mert ez a mondat, amit idéztél tőle, nagyon durva agressziót jelent ám, ha nem is érti mindenki) semmit. Sem az anyukád szomorú sorsát, sem pedig olyan sorsot, ami nem a tied, sem pedig olyan sorsot, ami nem a mostani lányok sorsa.


Bármit is lát helyetted, te nem vagy az anyukád klónja. Miért szerené ezt elérni?


Egyébként pedig azért durva, amit művel, mert egyfelől betegsen kapaszkodik beléd - azért nincsen rendes párkapcsolatod -, másfelől lökne le "férjez", hogy aztán szétverje a kapcsolatot. Azaz ugyanazt a beteg mintát akarja rajtad leverni, amit egyszer más levert a lányán.


A saját utadat találd meg, ne azt, amit mások diktálnak.

És 19 évesen idej volna a nagyikádról leválni, ahogy egy gyrekenek a szülőjéről le kell tudnia válni ahhoz, hogy önálló életet lehessen. Ha nem siekrül, mert a nagyikád nagyon erősen kapaszkodik beléd, akkor érdemes keresni szaksegítséget - nálad még símán bejön egy ifjúsági pszichiáter vagy pszichológus.


Mert arra is gondolni kell ám, hogy a nagyikád sem fog örökké élni. MI lesz akkor veled, ha te éled őt túl?

2012. márc. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondd el a nagyidnak, hogy a te időd még nem jött el, nem találtad még meg azt az embert, akihez hozzá akarsz menni feleségül. Kérdezd meg tőle, mi lenne a jobb, felelőtlenül, hirtelen hozzámenni valakihez csak azért, hogy te ne maradj "sokáig" pártában vagy megfontoltan csak ahhoz, akit igazán szeretsz. Egyébként ez után a beszélgetés után nem fordítanék különösebb gondot erre a kérdésre. Élném az életem tovább.
2012. márc. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A nagyidnak lószar köze nincs hozzá, mikor mész férjhez! A te életed, nem az övé, a következmények is a te válladat nyomják majd, ha valamit elcseszel.
2012. márc. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!