Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bűntudatom van, ha bármit is...

Bűntudatom van, ha bármit is veszek, mióta a családi jövedelem megcsappant, el merjem költeni a szülinapi ajándékpénzem?

Figyelt kérdés

Egy ideje kevesebb a bevételünk. Sakkozni kell a számlákkal, de végülis nem panaszkodom, eddig nincsenek elmaradásaink, tudom, sokan élnek rosszabb helyzetben.

Születésnapomra kaptam pénzt rokonoktól (ez összesen 15000 Ft.).

Tegnap elmentem édesanyámmal vásárolni, ő úgyis ment volna és gondoltam veszek valamit a szülinapiból, de ahogy ott voltam az üzletekben, hiába volt ami tetszett volna, mindig az jutott eszembe, tudom-e nélkülözni (persze, hiszen, eddig se volt)? Mi lesz, ha valamire kéne a pénz, én meg itt elköltöm magamra. Annyira értéktelennek érzem magam, nem viszem úgyse semmire. Minek is rám vesztegetni a pénzt. Nem merem elkölteni a születésnapi ajándékomat. Közben pedig látom, hogy apu cigire költ, anyu fitnessterembe jár, úgy érzem az egész család pénzügyei az én vállamat nyomják. Annyira frusztrál ez az egész tegnapi nap.


2012. márc. 23. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele. Csak nekem szükségem lenne cipőre (ha ez az egy elszakad, nincs másik amit felvehetnék), nadrágra (ha ez mosásban van egy napig nem tudok kimozdulni a lakásból), kabátra (kölcsön kabátban járok), fehérneműre (kifogytam a melltartómból).

De mindig jön valami plusz kiadás amire nem számítottunk, így soha nem lesz honnan elvenni azt a 15 ezret ami éppen kellene.

2012. márc. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

kevés ilyen ember van.Gondolom lány vagy az írásodból kivéve:)

de ha anyud fitness-be jár,apud meg cigizik úgy igazán költhetsz belőle.. szerintem egy ötöst költs,a többit tartsd meg és ha kell valamire akkor lesz. de ha olyan sz*r helyzetben lennétek akkor apukád és anyukád nem cigizne meg járna el ide oda amoda...

2012. márc. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
ha apád cigizik anyád meg fitneszterembe jár akkor nincs ott akkora nagy baj.
2012. márc. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Vegyetek a deichmannba cipőt,őrizzétek meg a blokkot és ha elromlik a cipő úgy, hogy az üzletben azt mondják nem lehet javítani,le lehet várásolni a blokk és a garancia papírotok ellenében egy új cipőre :)

Így akár minden szezonban lehet új cipőtök és csak egyszer kellett érte fizetni!

2012. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én pont ugyanígy vagyok vele. Megkaptam az ösztöndíjam és nem mertem elkölteni, pedig nem volt tavaszi kabátom és az összes gatyám szétment már. Végül úgy döntöttem, mindenből megveszem a legolcsóbbat, ami tetszik és akkor még marad is egy kis pénzem. Imádom az új kabátom, nadrágom (eddig mindig azokat hordtam ami nővéremnek már nem kellett, csak nagyon ritkán kaptam saját ruhát. Úgy érzem jó döntés volt, de szégyellem magam. Pedig ebből a havi 14 E ftból amit ösztöndíjnak kapok, nem tudom magam eltartani és anyukám is szívesen ad pénzt ha van. Csak rossz érzés, hogy ott hagyom a nadrágot és kitudom fizenti belőle az angol órámat, nem kell még azt is anyának. Pedig nővérem dolgozik és ő gond nélkül kifizettet velük mindent szinte, kér pénzt. Olyan rossz ez így. Én sme tudok felül emelkedni a lelkiismeret furdalásomon.
2012. márc. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, a szüleid dolga spórolni, nem a tiéd. Ha ki tudja fizetni a fitnesst anyukád, akkor vegyél csak magadnak a pénzed felén valamit, a másik fele meg jó lesz tartaléknak.
2012. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Ne legyen bűntudatod, de az egyáltalán nem baj, ha te is érzékeled a szüleid anyagi helyzetét, csak rázd le magadról, mert ez NEM a te terhed! Ha idióta baromságokra akarod elszórni a pénzt, akkor azt hiszem rosszul gondolkodsz, de ha olyan dolgokat vennél belőle, amire szükséged van, akkor nyugodtan költsd el, ne legyen bűntudatod! Azért érzed magad kellemetlenül, mert valószínűleg egy jószívű ember vagy és ez így jó, ahogy van, de lazíts egy kicsit! ;) F/36
2012. márc. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
utolsó előtti, az előző hsz-em neked is szól! F/36
2012. márc. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
őőőő akarom mondani, az 5.hozzászólónak is szól :))) F/36
2012. márc. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
attól függ mennyire van szüksége a családnak a te pénzedre. ha életbevágó,akkor illik felajánlani a szüleidnek./majd késöbb vissza kapod/
2012. márc. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!