Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon önző vagyok, mit...

Nagyon önző vagyok, mit tehetnék? El kéne hagynom a párom?

Figyelt kérdés

Mikor a páromat megismertem, tudtam hogy van egy kisfia. Azt hittem nem fog zavarni, hiszen szeretem a gyerekeket. Próbálom megszeretni, de nem megy. Talán közrejátszik, hogy ő sem szeret engem (az anyja azt mondta neki, hogy nem szabad szeretnie).

Amikor találkoztunk, főztem neki finomat, de nem ízlett neki. Vettem neki játékot, tönkretette. Csinálok neki süteményt, neki nem kell. Próbálok játszani vele, elküld, mert csak apával akar játszani.

Közös programnál megjegyzi, hogy én ne legyek ott, menjek haza. Karácsonykor csináltunk hármasban sütit (mézeskalács), pár perc után megunta. Puszit nem ad, nekem nem fogad szót.

Mérges vagyok magamra, szembeköpném magam, mert megérdemelném. De örülök, hogy a gyerek nem velünk él.

Képtelen lennék úgy élni, hogy egy 4 éves gyerekhez kéne igazítanom az életemet.

Mondtam a páromnak, hogy ez így nem megy, inkább elhagyom. Sajnálom, de a gyereket nem tudom elfogadni. 9 hónapig próbálkoztam, de nem megy.

Párom szerint meg tudjuk ezeket oldani, csak idő kell hozzá, legyek türelmes.


Lehetséges, hogy meg fogom szeretni a gyereket?

Vagy mindenkinek jobb lenne, ha lelépnék? Szeretem a párom, a gyerek dolgon kívül nem szokott semmi miatt veszekedés lenni.


22N és 30F


2012. márc. 23. 11:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
A gyerek is felnő egyszer... De vedd figyelembe, hogy nem vagy az anyukája és sosem tudod pótolni... Ráadásul 22 vagy tehát még csak azt sem tudod, hogy kell igazából zsigerből anyaként viselkedni. Nemtudom, hogy micsinálj, de hidd el a gyerek felfog nőni ha iskolába lesz nem értene valamit ha segítesz neki és megdícsérik, majd rájön, hogy megbízhat benned... Egy kisgyerek akivel nincs az anyukája főleg egy 4 éves sokáig haragszanak de eljön majd az idő... tapasztalat!
2012. márc. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem is akarom pótolni az anyukáját.
2012. márc. 23. 11:16
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam már így,csak ott nagyobb gyerekek voltak,ráadásul vele éltek.Rájöttem,hogy ez nem nekem való.A gyerekei az elsők,és én is önző vagyok,azt akarom hogy engem szeressen legjobban az,akivel együtt vagyok:)Engem se nagyon bírtak,meguntam a bájvigyort.Utána találtam olyan valakit,akinek nincs gyereke,és én vagyok a legfontosabb az életében:)Szerintem dobbants ha úgy érzed,hogy ebből eleged van.
2012. márc. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
51%
Épp ezt mondom nem is tudnád... tehát sosem fog elfogadni amíg nem lesz kicsit érettebb... Neki ez így nem jó így van? Gondolj bele ha egy kisgyerek nem akar valamit... bőg amíg elneméri a dolgokat.... mivel 9 hónap alatt lehiggad ő is de tudja szerinte mi lenne a helyes így hát kivetíti rá... mivel neki se egyszerű neked se legyen... egy kisgyerek pchihológiája elég összetett...
2012. márc. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell eljátszanod a pótanyát, ha a gyerek nem igényli, sőt ellene van. Nem kell elhagynod a párod, de mostantól hagyd békén a gyereket, hadd élje tovább az életét a kettétört családban.

Bizony egy gyerekes férfinál megvan ez a gond, de még mindig kisebb, mint egy gyerekes anyánál. Nyilván nincs mindig ott a gyerek, hanem csak láthatáskor. Ilyenkor te szervezz magadnak más programot, hagyd őket együtt játszani.

Meg lehetne ezt oldani, de ilyen anya mellett nem. Ahhoz az kéne, hogy az anya ne fúrja az egészet, de ez soha nem fog megvalósulni.

Nem biztatlak, nem egyszerű az élet így, és én biztosan nem is vállalnám. Fiatal vagy, találnál magadnak független párt, csak nehéz váltani.

Én azt mondom, menj.

2012. márc. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A párom abba nem menne bele, hogy más programot szervezzek mikor itt van a gyerek. Néha-néha belefér, de hogy mindig az nem.

Örülök neki, amikor nincs itt. Amikor ha tervezünk valamit, nem kell figyelembe venni a gyereket.

2012. márc. 23. 11:22
 7/24 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Szerintem az a legnagyobb probléma, hogy a gyereket ellened neveli az anyja. Nem tudom miért mentek szét, de nem tartom valószínűnek, hogy miattad. A kedves anyukával kéne elbeszélgetnetek, vagy a párodnak, hogy ne nevelje ellened. Nem kell, hogy mindenben szót fogadjon neked, de ha nálatok van akkor egye meg azt amit te főzöl, illetve sütsz. Szereted a párod, azért mert van egy gyereke ne hagyd el.

Remélem minden rendben lesz. Sok sikert.

19L

2012. márc. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
Le leszek pontozva, de nem érdekel. Én nem hiszem, hogy 22 évesen másnak a gyerekéhez kéne igazodnod. A leírtakból kiderül, hogy ami kellett megtettél, a "párod" meg füle botját sem mozdítja az ügyben. Én a helyedben nem csinálnék ebből ekkora problémát. Intenék egy hello-t, és kész. Nehogy már más gyereke keserítse meg az életemet 22 évesen! Keress olyat, akinek nincs gyereke. És hozzatok össze egy sajátot. Nincs probléma.
2012. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Az anyuka azt állítja, hogy azért nem szeret a gyerek mert én sem szeretem őt.
2012. márc. 23. 11:36
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
Én is azt mondom kb amit az utolsó. Nem neked kell egyedül megoldanod ezt a problémát. Ha a gyerek azért ellenséges veled mert az anyja lázítja, akkor ebben a párod kell, hogy segítsen. Mégpedig úgy, hogy ő elbeszélget az anyukával. Mennyire primitív nő az, akinek nem az a lényeg, hogy a gyereke az apja társaságában jól érezze magát, amely társaságba esetleg beletartozik már egy új szerelem is.
2012. márc. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!