Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted létezik az örökké...

Szerinted létezik az örökké tartó szerelem?

Figyelt kérdés

A mai világban olyan sok válásról, megcsalásról lehet hallani, ez engem nagyon elszomorít.

Vannak vajon kivételek?Vannak olyan párok, akik már több évtizede (akár fiatal koruk óta) együtt vannak és boldogok?Akik megismerkedtek, egymásba szerettek,összeköltöztek esetleg összeházasodtak és boldogan élnek?Hűségesen, tisztelettel a másik iránt, akik megbeszélik a problémákat, nem pedig egyből félrelépnek és hazudnak.Akik tényleg jóban-rosszban kitartanak egymás mellett ebben a világban?

Remélem van ilyen, mert ha minden ennyire alattomos és gonosz ebben a világban, az nagyon elkeserítő!


2012. márc. 27. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem egy életben egy IGAZI szerelem van:)
2012. márc. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
persze hogy vannak. egyébként ne aggódj, nem csak most ilyen rosszak az emberi kapcsolatok, szerintem pl ez mindig is így volt. hogy akkor nagyanyáink idejében miért nem váltak annyian? mert akkor azt nem illett. ennyi. lehet hogy akkor is volt családon belüli erőszak, elhanyagolás, megcsalás. sőt, nem lehet, hanem biztos!
2012. márc. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Talán a dédszüleimé ilyen volt. Kb. 70 évig éltek együtt,és amikor a dédimamám elhunyt,pár hétre rá a dédipapám is követte őt. Bár én nem nagyon emlékszem rájuk,nem is igazán tudom,milyen volt a kapcsolatuk,de szerintem nagyon szerették egymást.
2012. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek, csak ök nem irnak ki erröl kérdést.


Mi a férjemmel 25 éve vagyunk házasok, ma is szeretjük egymást, és még soha nem csalta meg egyikünk sem a másikat, egymásnak jó barátai is vagyunk.

2012. márc. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem létezik,a szerelem elmúlik,de attól még sokan boldogok együtt, szeretik, tisztelik egymást.Ehhez viszont 2 jóember kell, jó értékrenddel.Főleg a vallásosaknak sikerül, nekik van útmutatójuk, korlátaik.
2012. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és örülök az utolsó hozzászóló boldogságának!Sok boldogságot továbbra is!!!
2012. márc. 27. 22:43
 7/13 A kérdező kommentje:
22:23asra gondoltam.:)
2012. márc. 27. 22:44
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kivételek.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy "Főleg a vallásosaknak sikerül, nekik van útmutatójuk, korlátaik."

Sok ismerősöm van, akik vallásosak (nem csak templomba járók, hanem valóban vallásosak) és mégsem jó a házasságuk, vagy már el is váltak.

A férjem 21 éves volt, én pedig 19 amikor megismerkedtünk.

1 évre rá összeházasodtunk (nem azért, mert jött volna a baba), csak a házasságkötés után költöztünk össze.

Az esküvőnk után 2 évvel született az első gyerekünk (tervezett baba, elsőre összejött)

28 éve vagyunk házasok.

Boldogok vagyunk együtt, nem csalta meg egyikünk sem a másikat, szeretjük egymást a mai napig.

Voltak nagyon nehéz időszakok az életünkben: súlyos betegség, baleset, anyagi gondok, de együtt mindegyiken túljutottunk.

Egyikünk sem vallásos, nem is voltunk sosem azok. A jó házassághoz nem másoktól származó útmutatóra, korlátokra van szükség, hanem arra, hogy szeresd és becsüld a másikat, elfogadd, hogy senki nem hibátlan, sem ő, sem te, legyél képes kompromisszumokra és ha kell, lemondásra is. Ne csak azt nézd, hogy neked mi lenne a legjobb, azt nézd, nektek mi lenne a legjobb.

2012. márc. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A tegnapi tegnap 22:23-as vagyok.

Egyikünk sem vallásos, annak semmi köze ahhoz, hogy mennyire tartós a kapcsolat, söt a legtöbbször éppen forditva.

Attól, hogy azok nem válnak el, még nem jelenti azt, hogy jó a kapcsolatuk hanem csak annyit, hogy a mások (rossz) véleményétöl való félelem miatt maradnak együtt.

2012. márc. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nem tudom van e... velem most szakítottak, szóval most nagyon nem hiszek a dologban

jó lenne tudni, hogy valahol mindenkire boldogság vár és mindenki megtalálja élete szerelmét, de ilyenkor nagyon nem tudok semmi ilyesmiben hinni :'(

2012. márc. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!