Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek anyunak?...

Hogyan segítsek anyunak? Hallja a halott nagyim hangját.

Figyelt kérdés
Januárban vesztettük el a nagymamámat, hosszú betegség után. Még csak 60 éves volt. Anyu nagyon nehezen dolgozza fel, ami érthető, hiszen 2 hónap után még én is vagyok úgy, hogy sírógörcsöt kapok. Nem lakom már a szüleimmel, de amennyit tudok, vele vagyok. Van egy öcsém, ő elég dilis, nem sokat segít anyunak, apu meg csak hétvégén van otthon, külföldön melózik. Csak rám számíthat. Mindig elkísérem a temetőbe, vásárolni, ha megkér valamire szó nélkül megteszem. Minden nap beszélek vele, átmegyek hozzá. Tegnap mondta, hogy este lefeküdt aludni, de csak forgolódott. Ekkor hallotta a mama hangját, mondott neki valamit. Azt "mondta", ha nem lett volna ilyen az élettársa, akkor még mindig élne. Az lényegtelen, hogy miért "mondta" ezt a mama. Anya meg van győződve róla, hogy ébren volt, és úgy hallotta a hangot, mintha ott lett volna a szobában. Nagyon aggódom érte, félek, hogy esetleg már hallucinál. Mondtam neki, hogy nyugodtan öntse ki nekem a lelkét, de nem akar róla beszélni. Én meg nem akarom felhozni a mamát, nem akarok még nagyobb fájdalmat okozni neki. Mit tegyek? Agykurkászra most sajnos nem telik. Azt tudom, hogy a fájdalom enyhül majd, de ezek a hangok? Kérlek adjatok valami tanácsot, teljesen elvesztem.
2012. márc. 28. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz nagyon mit tenni.Legyél mellette,szeresd,érezze hogy fontos neked.Mondd neki hogy lépjen túl rajta..(tudom nehéz,de miis így voltunk anyával mikor meghalt a mama).

Mi azt mondtuk anyának,hogy nem hagyhatja el magát,hisz itt vannak a gyerekei,akiknem szüksége van rá.Éreztesd vele hogy fontos szerepet játszik az életedben..jobbat nem tudok mondani,nekünk ez vált be..anya is depressziós lett,de mi így tudtuk vissza zökkenteni a régi kerékvágásba..Őszinte részvétem

2012. márc. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

tb alapú "agykurkász"


ki lehet fogni normálisat,aki nem a pénzt látja a betegben

2012. márc. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nem kell őt orvoshoz vinni, ez természetes

Szerintem aludt és úgy hallotta a hangját csak erre már nem emlékszik, anyukám is van mikor hallja az édesapja hangját álmában, olyankor másnap kimegy a temetőbe és megnyugszik. A mamát is megszokta látogatni tata.

2012. márc. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát, ez valóban elég rémisztően hangzik. :S Jó esetben csak álmodta, és majd, ahogy telik az idő, elfelejti ezt az egészet.

De, ha ez visszatérő dolog, akkor nagyon sürgősen orvoshoz vinném a helyedben! Az "agykurkász" se feltétlenül kerül pénzbe, ha komoly probléma van, akkor orvos fogja beutalni pszichiátriára (és akkor nem pszichológushoz, bár persze lehet, hogy kezdeni elég lenne azzal is...).

Szóval, a lényeg, hogy erre figyelj oda, mert ebből még nem tudni, hogy a gyász jele, vagy valami komolyabb. :S

2012. márc. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb segítséget úgy tudod neki megadni, ha nem hördülsz fel hogy ez mekkora baromság. Próbáld megérteni, és véletlenül se mutasd ki hogy nem hiszed ek mait mond, mindegyh ogy igaz vagy sem, de ha meg tud nyílni neke dés el meri mondani mit "hallott" talán könnyebben fel tudja majd dolgozni. Egyébként az én anyukámnál is ez volt, velünk élt a mama (anyukám anyukája) és miután meghalt otthon, pár hónapig időnként hallott hangokat, zajokat stb. Megértő voltam, és figyelmes beszélgettünk sokat mit hallott és vajon mi célja lehetett, aztán szépen ritkultak ezek a dolgok, és mára megszűntek. én úgy álltam hozzá hogy ez a gászfolyamatának a része és segít neki túllendülni ezen.
2012. márc. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem förmedtem rá, nem mondtam neki, hogy baromság lenne. És írtam, hogy mindig meghallgatom. De ha nem akar beszélgetni velem ilyenekről, akkor nem sokat tudok tenni. Nem akarok erőszakoskodni vele. Pedig meghallgatnám, és beszélnék vele ilyen dolgokról. Azt mondta, hogy tudja, hogy elmondhatja nekem mit érez, de nem akar a mamáról beszélni. Mert nagyon fáj neki.
2012. márc. 28. 09:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Talán épp ez a baj, hogy nem tud, nem akar róla beszélni. Próbáld meg neki elmesélni, hogy az ilyesmi hallucinációk természetesek. Először is értesd meg vele,hogy a mama lelke megnyugodott és nem bolyong a földön, Ő már egy másik helyen van és megbékélt. Majd mondd el neki, hogy mivel ez ember évekig hallja a másik ember hangját, ez bele ivódik a tudatba és amikor egyszer csak már nincs, az agy felidézi a hangokat, mert nem tud átállni azonnal arra, hogy amit eddig naponta hallott az megszűnt. Kicsit bugyután fogalmazom, de tapasztalatból írom. Nálunk nem rég halt meg a férjem nagymamája, akit két évig gondoztunk. Mivel agyvérzése volt, nem tudott rendesen kommunikálni, ezért ha valamit akart, akkor elkezdett nyögni. már másfél hónapja meghalt, de még máig is hallom a nyögéseket. Általában azokban az időpontokban, amikor szokott, tehát reggel a felkelésnél, vagy délben amikor eljött az etetési idő. Próbálok egy szemléletesebb példát írni. Ha van egy alap zörej ami folyton körülvesz évek óta, de egyszer csak megszűnik, az agyad elkezdi keresni. Próbáld ezt meg elmagyarázni neki. Szerintem valahol egyébként ő is tudja, hogy hallucináció, de amikor az ember nem tudja a szerettét elengedni, képes bármit bemagyarázni magának, hogy itt tarthassa.
2012. márc. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek zöld kezet nyomtam. Iszonyatosan nehéz dolog ez, de igazatok van. Nem szabad csak annyiban hagynom, hogy nem beszél róla és kész. El fogom neki mindazt mondani, amit leírtál kedves utolsó. Félek, hogy rámegy az egészsége. Volt nemrég egy kisebb nőgyógyászati műtétje, de most újra előjöttek azok a bajok. Teljesen kikészíti magát, de nem fogom tétlenül nézni.
2012. márc. 28. 12:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is szoktam hangokat hallani, mikor félálomban vagyok. A nevemet, vagy csak szavakat. Alszom is, meg nem is.

Tehát nem "bolondult" meg anyukád, csak nagyon valóságos volt a dolog.

Gondolj csak bele, biztos neked is volt már olyan éjszakád, hogy "nem tudtál aludni". Ez általában olyan, hogy forgolódsz, aztán egyszer csak feleszmélsz, és nem tudod, hogy aludtál-e egyáltalán, vagy csak elgondolkodtál, ha aludtál, akkor mennyit. És ez megy egész éjszaka.

Vagy az is lehet, hogy éppen elment valaki az ablak előtt. Pl velem olyan is szokott lenni, hogy "beleálmodom" a valós dolgokat (pl ébresztőóra).

Ez csak egyszeri alkalom volt, emiatt ne aggódj.

Ápolgasd a lelkét, gyászoljatok együtt. Ne akard kihúzni belőle az érzelmeit, majd ha akar, beszél róla. Őszinte részvétem!

2012. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!