Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim elváltak szeptemberb...

A szüleim elváltak szeptemberben. (szerencsére barátok maradtak). Hogy viszonyuljak apa barátnőjéhez ha lesz és anya barátjához ha lesz?

Figyelt kérdés
Igazából én nem örülök ezeknek... Szntem utálni fogom őket... Ha csak nem milliomos akkor a szüleim közelébe se menjenek... (perszeh ez csak vicc)
2009. jún. 15. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondolj, hogy szereted a szüleide, tehát azt szeretnéd, hogy boldogok legyenek.

Nem kell őrülten szeretned az új partnerüket, de add meg nekik az esélyt. Legyél kiváncsi rájuk, próbáld kitalálni, mik azok a tulajdonságok, amelyek a szüleidnek tetszenek a másikban. Lehet, hogy ezek egy része neked is szimpatikus lesz. (Pl. nagyon vidám, megbízható..)

Ne legyél előre elfogult, inkább legyél kíváncsi. És örülj, ha boldogok.

2009. jún. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd hozzászoksz. Ezek szerint mindketten válni akartak, és nem haraggal. Ha nem voltak tiszteletlenek egymással, vagyis egyikük se hazudozott a másiknak, akkor ez volt a leghelyesebb lépés. És neked nincs jogod őket hibáztatni. Biztosan lesz másik társuk, akikkel neked meg kell próbálni összebarátkozni. Lehet hogy egyébként valamelyik nem lesz szimpi, de elviselnek akkor is el kell. Ne legyél ekkora gyerek!
2009. jún. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarnak a pótapád illetve pótanyád lenni, illetve nem éreztetnek Veled olyat, hogy zavarnád őket, akkor szerintem nem lesz gond.

Legyél vele szemben nyitott, kedves, de tarts egy bizonyos udvarias távolságot. (Minél idősebb vagy, annál inkább!) Ha ott van nálatok az új partner, ne lógj folyton a szülőd nyakán, ne zavard őket, foglald el magad (persze sor kerülhet hármas programra is, pl. elmentek kirándulni, állatkertbe, stb.) és ha unszimpatikus a jelölt, ne éreztesd a helyszínen, hanem utólag beszéld meg a szülőddel.

2009. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Isten ments h pótszüleim legyenek!!!!!!

Am kösszykeh mindenkinek a válaszokat... =)

Először normális leszek, esetleg majd bezárkózok a szobámba... )Néha lemegyek inni :D ) Deh ha nem lesznek szimpik, huh... Kezet fogok velük, ha fél évnél többet lesznek a szüleimmel... =) Előre legalábbis így látom a dolgot, deh ki tudja... Ha bír minket, merthogy van egy tesóm is akkor nagy baj nem lesz. Viszont követelem azt, h amikor egy vki udvarol egy olyan embernek akinek van gyereke, ak a barátja/barátnője gyerekének csúnyá mondva ki kell nyalnia a fenekét... =)

14/L

2009. jún. 15. 15:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, Kérdező, nekem is elvált Anyukám, és volt az évek során néhány próbálkozása - nekem megfelelt az, ha a jelölt kedves, korrekt volt hozzám, extra nyalizást nem vártam. Gondolj bele, az úgyse lenne minden esetben őszinte! Bár ha amúgy jófej az illető, értékelni kell a próbálkozást. Gondolj arra, hogy ő sem tudja, hogyan viselkedjen Veled!

Ha túl "kedves", az nem mindig jó - főleg ezt azért mondom, mert lány vagy, és lassan már nem gyerek, és vannak tisztességtelen férfiak, akik képesek kikezdeni a barátnőjük serdülő lányával, kétértelmű célzások, stb. ... Isten őrizz, hogy ilyet utadba sodorjon a sors, nyilván csak egy bizonyos hányad ilyen, - de létezik ez a típus. Ezért javaslom a kedves, de udvarias távolságtartást. Persze ha már valaki elnyeri a bizalmadat, és látod, hogy rendes ember, és valóban szereti Anyukádat, Téged pedig gyereknek tekint, és nem nőnek, akkor lehet barátságosabbnak lenni.

2009. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösszykeh...
2009. jún. 15. 17:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmit nem kell majd erőltetned. Megismered Őket, a kötelező köröket lefutod velük és kész. A szüleidnek is jobb, ha semleges a viszonyod az új választottjukkal, mint ha rosszban lennétek. amúgy pedig lehet, hogy később kialaul egy tök jó viszony köztetek.
2009. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy a válás nem miattuk történt, őket a szüleid később ismerték meg!
2009. jún. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!